Słownik polskiej krytyki artystycznej XX i XXI wieku - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Słownik polskiej krytyki artystycznej XX i XXI wieku (twarda)

Tomy I-II

książka

  • Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL
  • Oprawa twarda
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Słownik polskiej krytyki artystycznej XX i XXI wieku, Tomy I-II - opis produktu:

Dwutomowy Słownik polskiej krytyki artystycznej XX i XXI wieku jest całościowym spojrzeniem na życie artystyczne ostatnich stu lat. Publikacja ma na celu prezentację rozmaitych strategii pisarstwa o sztuce, oferując syntetyczną inter­pretację postaw krytyków oraz rozległego spectrum pojęć używanych w dyskursie krytycznym.Słownik biograficzny (t. I) stanowi integralną całość ze Słownikiem pojęć polskiej krytyki artystycznej. Te zwię­złe biogramy mają za zadanie ukazać nie tylko konkretne losy, konkretne biografie, lecz także wskazać na bardziej funkcjonal­ne aspekty życia ludzi, którzy czasem pro­fesjonalnie, czasem przygodnie poświęcali swój czas i swoje zdolności pisarstwu krytycznemu. W powiązaniu ze Słownikiem pojęć tom I prezentuje swoisty związek życia i sztuki, który w do­świadczeniu krytyka ma zapewne wymiar i konstytuujący jego ogląd sztuki, i zarazem wpływa na jego życie, oddane w jakimś sen­sie studiowaniu i osądzaniu ?życia form?.Słownik pojęć (t. II) jest przewodnikiem po najważniejszych, najczęściej występujących, najbardziej charakterystycznych i najbardziej doniosłych pojęciach ? ideach, nie tylko kształtujących, ale też odsłaniających, nie zawsze wprost, intelektualno-poznawcze instrumentarium językowo-konceptualne charakterystyczne dla polskiej krytyki sztu­ki. Używano tych pojęć w różny sposób, kierując się różnymi intencjami, czasem wydobywając jakiś nowy ich sens, czasem stosując je na zasadzie lingua franca. Ich uderzającą cechą jest to, że pełniły różne funkcje, za ich pomocą oceniano, nazywa­no, opisywano rozmaite aspekty twórczo­ści, a także budowano zakres krytycznej tożsamości i postać artystycznego credo.

Książka Słownik polskiej krytyki artystycznej XX i XXI wieku Tomy I-II, pochodzi z wydawnictwa Towarzystwo Naukowe KUL. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: słowniki, słownik sztuki. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Słownik polskiej krytyki artystycznej XX i XXI wieku, Tomy I-II

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.