Słownik hydrogeologiczny angielsko-polski, polsko-angielski / Hydrogeological Dictionary English-Pol - Marek Rogoż - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Słownik hydrogeologiczny angielsko-polski, polsko-angielski / Hydrogeological Dictionary English-Pol (twarda)

 • Promocja
  image-promocja

książka

Słownik hydrogeologiczny angielsko-polski, polsko-angielski / Hydrogeological Dictionary English-Pol - opis produktu:

Idea opracowania słownika powstała w wyniku doświadczeń autora, który przez ponad 40 lat, jako pracownik naukowy, zajmował się problematyką hydrogeologiczną, często korzystał z bardzo bogatej anglojęzycznej literatury naukowej i technicznej oraz współpracował z licznymi zagranicznymi placówkami badawczymi. W pracach tych poważnym utrudnieniem był brak dobrego, współczesnego słownika angielsko-polskiego i polsko-angielskiego terminologii hydrogeologicznej. Niniejszy słownik stanowi próbę uzupełnienia tego braku. Powinien on ułatwić polskim pracownikom naukowym oraz licznej rzeszy studentów hydrogeologii, górnictwa, ochrony środowiska i nauk pokrewnych korzystanie z anglojęzycznej literatury technicznej i naukowej, bez której ani poważnie traktowane studia, ani postęp naukowy nie wydają się możliwe.
W słowniku uwzględniono nie tylko terminologię czysto hydrogeologiczną, ale również wykorzystywane w hydrogeologii terminy z nauk i dziedzin pokrewnych, jak matematyka, fizyka, geologia, ochrona środowiska itp. Ze zrozumiałych względów lista terminów z poszczególnych dziedzin nie jest pełna: przy ich doborze kierowano się doświadczeniem i intuicją autora.

Słownik, zarówno w wersji angielsko-polskiej, jak i polsko-angielskiej, ma budowę gniazdową - do każdego hasła głównego włączono najczęściej występujące terminy złożone, zawierające to hasło. W obrębie danego gniazda wyraz hasłowy skracany jest do pierwszej litery. W celu zwiększenia funkcjonalności słownika zamieszczono w nim osobne zestawienia: ważniejszych skrótów i skrótowców stosowanych w pracach angielskich i polskich oraz jednostek miar stosowanych w krajach anglojęzycznych z przeliczeniem na jednostki Międzynarodowego Układu SI. W słowniku zastosowano ortografię brytyjską.

Książka Słownik hydrogeologiczny angielsko-polski, polsko-angielski / Hydrogeological Dictionary English-Pol pochodzi z wydawnictwa SCHOLAR. Autorem książki jest Marek Rogoż. Należy do gatunków: słowniki, słownik języków obcych, słownik medycyny. Książka Słownik hydrogeologiczny angielsko-polski, polsko-angielski / Hydrogeological Dictionary English-Pol liczy 374 stron. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Słownik hydrogeologiczny angielsko-polski, polsko-angielski / Hydrogeological Dictionary English-Pol

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 11 ocen )
 • 5
  9
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: