SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Slow fashion

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Moc Media
Oprawa miękka
Liczba stron 174

Opis produktu:

Slow fashion to rzetelny poradnik ekspercki, który omawia problemy branżowe i buduje świadomość konsumencką.
Książka dla wszystkich bez względu na preferowany styl czy wyznawaną filozofię. Wspólnym mianownikiem są troska o środowisko naturalne i zainteresowanie zrównoważoną modą. Autorka przeprowadza czytelnika przez cykl produkcji, pozwala zrozumieć zależności między projektantem, producentem odzieży, kupcem, sprzedawcą a klientem.
Kompendium dostarcza cennej wiedzy zarówno klientom marek modowych, jak i osobom związanym z przemysłem odzieżowym, projektantom, studentom kierunków artystycznych, którzy wiążą swoją przyszłość z branżą modową.

Komentarz eksperta:
?To merytoryczne, treściwe i profesjonalne wydawnictwo o modzie. Ujawnia problemy, które stoją przed ludzkością w związku z nadmiernym konsumpcjonizmem oraz brakiem świadomości w tym temacie. Ukazuje, jak wygląda prawdziwy świat projektowania i łańcucha dostaw oraz jakie niesie konsekwencje dla otoczenia.
Książka przedstawia nie tylko jasne strony mody, ale porusza również tematy trudne, często niewygodne. Autorka jest praktykiem w swojej profesji. Dzięki jej otwartości możemy zrozumieć wiele aspektów związanych z warunkami pracy, poziomem płac czy szacunkiem wobec drugiego człowieka. Monika Szymor w przejrzysty sposób przedstawia zagadnienia jakości oraz polityki nieczystych zagrywek niektórych firm. Przeprowadzona analiza skutków szybkiej mody obrazuje, w jaki sposób możemy mieć realny wpływ na środowisko oraz przyszłość kolejnych pokoleń.
Slow fashion stanowi cenne źródło wiedzy dla konsumentów, projektantów, studentów kierunków artystycznych oraz dla osób, które swoje życie zawodowe chcą związać z modą.
Katarzyna Dominiak, wykładowca akademicki w WSBiNoZ w Łodzi, założycielka Bez Alibi Kreowanie Wizerunku

Monika Szymor
Łodzianka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych i Uniwersytetu Łódzkiego. Projektantka mody, założycielka marki odzieżowej SheMore. Od lat promuje ideę slow fashion. Publikuje na temat zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialnych wyborów konsumenckich. Wspiera kobiety w kształtowaniu własnego wizerunku i stylu. Od dziecka zakochana w książkach.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Moc Media
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 148x210
Liczba stron: 174
ISBN: 9788396146137
Wprowadzono: 19.08.2021

RECENZJE - książki - Slow fashion - Monika Szymor

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 3 oceny )
  • 5
    3
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Czar książek

ilość recenzji:201

10-11-2023 15:34

Czy ciekawi was świat mody? Zastanawiacie się czasem, trzymając w dłoni sweter czy tshirt, nad drogą jaką przeszedł ,by trafić do centrum handlowego? Sprawdzacie metki pod kątem składu czy choćby kraju pochodzenia? Jeśli tak to książka "Slow fashion" jest dla was. A jeśli nie należycie do tej grupy osób, albo może chcielibyście zacząć zgłębiać temat przemysłu odzieżowego, to zdecydowanie ta książka jest dla was.

Autorka Monika Szymor, jest projektantką mody i założycielką marki odzieżowej SheMore. Jest to kobieta wspierająca kobiety na drodze poszukiwań własnego stylu, wizerunku. W książce przybliża nam ideę slow fashion.

"Jesteśmy konsumentami, a nie wiemy, skąd pochodzą nasze ubrania, bielizna, obuwie. Nie znamy drogi jaką przebyły, nie wiemy kto i w jakich warunkach je wyprodukował. Nie wiemy, czy i jakie środki chemiczne zostały wykorzystane do ich wykonania oraz jaką cenę ponoszą osoby, które je tworzą."
Przyznam ze wstydem, bo tak się czułam nie jeden raz w trakcie czytania książki, że moje zakupy odzieżowe są całkowicie bezrefleksyjne. Częściej idę za ceną, za sieciowymi markami niż za jakością. Książka zmieniła moje spojrzenie o 180stopni.
Monika opowiada czytelnikowi nie tylko o samym cyklu produkcji, przedstawia łańcuch dostaw, rozkłada na czynniki pierwsze rodzaje popularnych materiałów, jak choćby dżins czy len. Doradza jak dbać o ubrania i jak stać się odpowiedzialnym konsumentem. Przybliża nam też tą drugą, ciemną stronę modowego biznesu, jak np nieczyste zagrywki znanych marek. Momentami byłam wstrząśnięta informacjami ,jakie autorka zamieściła w swojej publikacji. Wielkie firmy odzieżowe za którymi stoi ludzka bieda i tragedia, to dla wielu nie nowość, jedynie suche fakty.. A szkoda.

Uważam, że "Slow fashion" to obowiązkowa lektura, dla każdego, komu leży na sercu dobro drugiego człowieka, środowisko, ale i własne zdrowie. A przy okazji możemy nauczyć się mądrych zakupów, za które będzie wdzięczny nasz portfel.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

@gdzie_ja_tam_ksiazka

ilość recenzji:1

21-11-2022 22:30

Interesujecie się modą? Lubicie biegać po galeriach, brać udział w szale zakupowym, promocjach, wyprzedażach? Kupować pod wpływem impulsu, bo wpadło mi w oko, więc co to za różnica, czy kupię pięć rzeczy czy piętnaście?
A zastanawialiście się kiedyś, jak te ubrania powstają? Kto i w jakich warunkach szyje kawałki szmat, by zadowolić klientów wielkich firmowych sklepów odzieżowych? Z jakich materiałów wykonane są owe ubrania i jak one wpływają na człowieka i środowisko?
Wiem, zbyt wiele pytań na sam początek, ale właśnie takie nasuwają się w trakcie i po przeczytaniu poradnika od Moniki Szymor.
Poradnik ten rzetelnie przedstawia modę w innym świetle. Uświadamia nas, ludzi, którzy na co dzień wydają mnóstwo pieniędzy na ubrania, jak nakręcamy spiralę nieszczęść przez tak wysoki konsumpcjonizm. Zresztą problem ten nie dotyczy tylko branży odzieżowej, ale akurat w tym przypadku Monika skupiła się właśnie na modzie.
"Można modę tworzyć wolniej, rozważniej, pozostając kreatywnym twórcą. Projektant w każdej firmie ma możliwość wybierania dobrej jakości materiałów z miejsc, które produkują w sposób etyczny i ekologiczny."
Niestety nijak ma się to w praktyce. Oczywiście są ludzie, projektanci, firmy odzieżowe, które stawiają na ekologię i komfort pracy i życia pracowników, jak i klientów na pierwszym miejscu, ale w porównaniu do całego rynku jest to mały procent.
W "Slow fashion" Monika Szymor przeprowadza nas przez wiele zagadnień, które rozjaśniają nam sytuację dotyczącą tytułowego hasła. Wyjaśnia, co to jest slow fashion, jak można wdrożyć je w życie, z jakich materiałów powstają ubrania, czy są bezpieczne dla zdrowia i środowiska, czy nie. Porusza problem, jakim są fabryki odzieżowe w krajach biednych, gdzie ludzie pracują w warunkach dalekich od normalnych, tracąc przy tym zdrowie czy nawet życie. Przytacza także postaci, które przyczyniły się do wielu akcji, które miały na celu polepszyć standard pracowników w owych fabrykach. Zresztą nie tylko na wschodzie, ale również w Polsce.
Jest to jeden z lepszych poradników, jaki miałam okazję czytać. Każde zagadnienie rzeczowo przedstawione, co stanowi świetne kompendium wiedzy na temat mody, jej dobrych i gorszych stron. Myślę, że po lekturze przynajmniej połowa osób zastanowi się przy następnych zakupach, co kupuje, co to za materiał i czy jest mu to faktycznie potrzebne. Ze swojej strony gorąco polecam.

Czy recenzja była pomocna?