Śladami Emmy / Wendy Walker 31,42 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Śladami Emmy (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Czarna Owca
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 360
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Śladami Emmy - opis produktu:

Przed trzema laty pewnej nocy znikają siostry Tanner: piętnastoletnia Cass i siedemnastoletnia Emma. Trzy lata później Cass powraca sama. Opowiada o porwaniu i zdradzie oraz o tajemniczej wyspie, na której obie były przetrzymywane. Jednak dla psychiatry sądowego dr Abby Winter coś tu się nie zgadza. Przyglądając się wnikliwie tej dysfunkcyjnej rodzinie, odkrywa relacje, w których naruszane są granice, a kontrolę sprawuje narcystyczny rodzic. Powrót jednej z sióstr może zwiastować dramatyczne wydarzenia.

Autorka bawi się z czytelnikiem w kotka i myszkę. Z każdym rozdziałem wychodzą na jaw kolejne warstwy historii i gdy tylko wydaje nam się, że już wiemy, kto jest złoczyńcą, a kto ofiarą, Walker zmusza nas, byśmy zastanowili się nad tym jeszcze raz. Zapadający w pamięć, świetny thriller.
Amazon Book Review
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -33%
Instytut

Stephen King

miękka
32,10 zł 47.90
 • -43%
Wyrok Cykl: Joanna Chyłka, Tom 10

Remigiusz Mróz

miękka
22,74 zł 39.90
 • -35%
Łańcuch

Adrian McKinty

miękka
27,94 zł 42.99
 • -34%
Nieczyste więzy

K.N. Haner

miękka
26,33 zł 39.90
 • -41%
 • -38%

Zobacz również

 • -41%
Umorzenie Cykl: Joanna Chyłka, Tom 9

Remigiusz Mróz

miękka
23,47 zł 39.77
 • -38%
Złota klatka

Camilla Lackberg

miękka
24,69 zł 39.82
 • -40%
Listy zza grobu

Remigiusz Mróz

miękka
23,89 zł 39.81
 • -40%
Rana

Wojciech Chmielarz

miękka
23,89 zł 39.82
 • -39%
Nóż Harry Hole, Tom 12

Jo Nesbo

miękka
26,12 zł 42.82
 • -35%
Odwet

Vincent V. Severski

miękka
29,15 zł 44.85
 • RRecenzje
 • Książka
 • Śladami Emmy
4.5/5 ( 13 ocen )
  5
  11
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 18-07-2019
 • 14:07

Śladami Emmy to kolejna pozycja na mojej półce, która czekała dość długo na swoją kolej. Przyznaję się szczerze, że nie potrafiłam się jakoś zachęcić do przeczytania tej książki. Zupełnie tak, jakbym podświadomie przeczuwała, jaki jest ten thriller.

Główną bohaterką jest oczywiście Cass Tanner. Dziewczyna, a właściwie już młoda kobieta, powróciła do rodzinnego domu, aby opowiedzieć wszystkim, co przeżyła z siostrą w ciągu tych trzech lat. Kiedy pojawiła się po raz pierwszy, wzbudziła we mnie morze współczucia. W końcu przez kilka lat żyła z dala od rodziny, na jakiejś opuszczonej i tajemniczej wyspie. Jednak coś nie dawało mi spokoju. Oczywiście, wiedziałam, że skoro jest to thriller, to na pewno wyjdą na jaw przeróżne rzeczy, jednak tego, co zrobiła Cass chyba nikt nie zdołałby zgadnąć. Koniec końców uważam, że jest to bohaterka, która dosyć sporo przeszła i pomimo jej różnych decyzji i zachowań, naprawdę ją polubiłam.

Emma już z kolei nie wzbudziła mojej sympatii. Doskonale wiem, że przeszła to samo co jej młodsza siostra, ale na potrafiłam się do niej przekonać. Dla mnie jej zachowanie było gorszące i wzbudzało we mnie jednocześnie złość i zażenowanie. Może i ja też odebrałam to zupełnie inaczej, ponieważ nigdy nie miałam do czynienia z osobowością narcystyczną. Nie zmienia to jednak mojego zdania.

Kolejną bohaterką, która odegrała tu ważną rolę, jest dr. Abby Winter. To właśnie ona rozpoznała cechy osobowości matki sióstr Tanner i dzięki temu wiedziała mniej więcej, na czym opiera się ich relacja. Jednak nie mogłoby być tak pięknie i kolorowo, ponieważ zauważyłam u tej bohaterki niemal obsesyjne zainteresowanie tym tematem. Nieco mnie to odrzucało, ponieważ czułam się zarzucana informacjami, aż za bardzo.

Na początku miałam dość spore zastrzeżenia co do sposobu, w jaki została napisana ta książka. Zamiast standardowych dialogów, gdzie kolejne zdania zaczynają się od myślnika, słowa bohaterów zapisywane były w cudzysłowie. Przywiodło mi to na myśl to, jak zostają wydane książki w języku angielskim, gdzie wygląda to identycznie. Na szczęście po kilku stronach wszystko zaczęło wyglądać tak, jak powinno i Śladami Emmy zaczęło czytać mi się lepiej.

Jak wspomniałam wcześniej, w rozdziałach, gdzie akcja dotyczyła głównie pani psycholog, czułam się wprost zarzucana informacjami. Domyślam się, że autorka zrobiła to celowo i poprzez to chciała czytelnikowi przekazać sporo wiedzy z dziedziny psychologii. Jednak według mnie było tego po prostu za dużo. Naprawdę w pewnych momentach miałam wrażenie, że czytam poradnik psychologiczny, a nie thriller.

Sama fabuła bardzo mi się spodobała. Mimo tego, że jest to coś, co gdzieś tam przewijało się już w powieściach z tego gatunku, to było w tym coś nowego. Na pewno nie jest to książka, gdzie byłam w sanie domyślić się następnego ruchu głównych bohaterów, ponieważ Wendy Walker bardzo długo wodziła mnie za nos. Najpierw przekręcała moją głowę, żebym patrzyła w danym kierunku, a potem okazywało się, że przez cały ten czas gapiłam się jak cielę na malowane wrota w kompletnie złą stronę. I właśnie to sprawiło, że chciałabym bardzo polecić Wam ten thriller.

Pełno tu psychologii, sama historia daje sporo do myślenia no i rozwala kompletnie mózg. Jednak jest to jeden z lepszych thrillerów, jakie przeczytałam w ostatnim czasie. Dlatego, jeżeli poszukujecie dobrej książki oraz trzymającej w napięciu to zdecydowanie Śladami Emmy to pozycja dla Was.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 17-09-2018
 • 21:30

Książka pt. Śladami Emmy autorstwa Wendy Walker rozpoczyna się od rozdziału, w którym to jedna z głównych bohaterek sióstr młodsza Cass prezentuje swoje dotychczasowe życie.

Emma starsza ze sióstr lubi przewodzić tak samo, jak jej matka, gdyż działa pod jej presją rozkazów, a przy tym jest przez nią faworyzowana, ale do czasu...

Natomiast Cass dokładnie i precyzyjnie obserwuje swoją starszą siostrę. Szczególnie zwraca uwagę na sposób jej zachowania, mówienia, śmiechu, ubioru, ale nie czuje do niej żalu z powodu faworyzacji, gdyż wie ona, że są sobie bliskie w okazywanych siostrzanych relacjach.

Dr Abby Winter oraz jej przyjaciel Leo na nowo próbują rozwiązać sprawę zaginięcia sióstr.

Książka ta składa się z 24 rozdziałów skonstruowanych pomysłowo.

Słowa, które kieruje, Cass w swojej opowieści o porwaniu w stronę dr Winter, są podróżą, w której Czytelnik może się wsłuchać i oczami wyobraźni pozwolić sobie na przedstawienie wizji tego, co ona czuła w momencie zniknięcia w ciągu 3 lat.

W tym o to zilustrowanym thrillerze psychologicznym nie pojawiają się pytania, lecz same odpowiedzi przypuszczenia dotyczące wydarzeń związanych z zaginięciem.

Cass Tanner to silna, mocna osobowość, która potrafi sprytnie wykorzystać własną odwagę w drodze do upragnionego celu.

Natomiast Emma to bohaterka zagadkowa, potrafi bawić się uczuciami, a nawet chce, aby podążać za jej śladami.

We właściwy sposób zostały opracowane dialogi oraz dobrane charaktery, są różne. Nadaje im to barwności i wyrazistości. Charaktery u niektórych bohaterów są przedstawione negatywnie, gdyż występuje w nich brak reakcji na zachowania oraz wychwycony jest tu narcyzm, który ma swoje miejsce w zachowaniu matki obu sióstr.

Zapoznając, się z losami sióstr Tanner poczułam do nich ogromną sympatię. Z każdym czytanym przeze mnie rozdziałem chciałam zaczerpnąć wiedzy dotyczącej czy odnajdą się i co oznacza słowo klucz- ślad odnoszący się do jednej z sióstr.

Poruszony został tutaj problem, który pojawia się w wielu rodzinach- narcyzm powodujący faworyzację miłości wśród jednego z rodziców. Tworzy to wówczas niemiły obraz budującej się rodziny, a właściwie tylko jej pusty zarys.

Zaskakujące będzie zakończenie, które wskaże niespodziewanych dróg nie do końca właściwych, ale momencie podążania rozwiązania tajemnicy są godne uznania i pochwały.

Elementami dodatkowymi są tutaj piękna okładka w kolorze jasnoniebieskim, która po części wyjaśnia i nawiązuje ona do tytułu książki oraz tekst zamieszczony w tej oto książce został dobrany za pomocą odpowiedniej czcionki.

Moje pierwsze spotkanie literackie z twórczością Wendy Walker uważam za udane.

Polecam przeczytać tę książkę.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 1-09-2018
 • 21:05

Dziś przedstawię wam pozycję obok której nikt nie powinien przejść obojętnie. Może i jest to fikcja literacka ale tak realistycznie nakreślona że podczas czytania miałam wrażenie jakbym oglądała program informacyjny w telewizji. Na pewno nie jest to łatwa pozycja przede wszystkim ze względu na treść. Zarówno w trakcie czytania jak i po skończeniu zmusza nas do zastanowienia się nad sensem życia niektórych osób.


Niewątpliwie zaliczyłabym tę książkę do kategorii thriller psychologiczny który opisuje wiele problemów spychanych w społeczeństwie pod dywan. Przede wszystkim autorka ukazała narcystyczną matkę i jej negatywny wpływ na domowników. Sam wątek narcyzmu jest w literaturze rzadko poruszany przez co treść jest bardziej oryginalna i na pewno ciekawsza. Ja z ogromnym zainteresowaniem śledziłam tę tematykę. Mając dość szczęśliwe dzieciństwo nie zdawałam sobie sprawy jak brak matczynej bliskości i bezwarunkowej miłości skutkuje uczuciem pustki, brakiem poczucia bezpieczeństwa i niską samooceną.Tak naprawdę nie zdawałam sobie sprawy jak wielki to problem i jakie skutki za sobą niesie. ?Normalnie matka wchodzi w interakcję ze swoim niemowlęciem i reaguje na każde jego drgnienie, zakwilenie czy potrzebę. Wzmacnia w ten sposób więź, wzajemne zaufanie i miłość. Dziecko zyskuje pewność, że matka zaspokoi jego elementarne potrzeby fizyczne, a także potrzeby ciepła emocjonalnego, współczucia i akceptacji, co pozwala mu budować swą niezależność. Matka pozbawiona współczucia, która nie potrafi zbudować więzi ze swą córką, zaspokaja jej potrzeby tylko wtedy, gdy jest jej to na rękę. Córka uczy się więc, że na matkę nie można liczyć. Dorasta w poczuciu niepewności, lęku, że zostanie porzucona; na każdym kroku spodziewa się odtrącenia.? Karyl McBridge "Nigdy dość dobra".


W takim zamkniętym kręgu żyły dwie siostry pod opieką matki z zaburzeniami narcystycznymi. Cass poznajemy gdy wraca po trzy letnim zaginięciu. Wywołuje burzę medialną i w związku z nowymi dowodami wznowione zostaje śledztwo w sprawie odnalezienia jej siostry Emmy. Przydzieleni zostają ci sami śledczy sprzed trzech lat. Rozpoczyna się przesłuchanie.


Cass opowiada o zdradzie, porwaniu oraz o tajemniczej wyspie. W przerwach między przesłuchaniami z rozmyślań Cass dowiadujemy się jak wyglądało życie jej i Emmy gdy była w domu. A nie jest to kolorowa opowieść. Autorka bawi się z nami w kotka i myszkę. Z każdym rozdziałem wychodzą kolejne nowe warstwy historii. Gdy już zaczynamy powoli rozwiązywać zagadkę pojawia się nieoczekiwany wątek. Ta opowieść utrzymuje nas w napięciu do samego końca. Tak na prawdę opowieść Cass jest mocno naciągana i ciężko w nią uwierzyć. A jednak by się przekonać co jest prawdą a co tylko złudzeniem i wymysłem dziewczynki będziecie musieli sięgnąć po nią sami.


Dla mnie osobiście jeden wątek wydał mi się najbardziej wstrząsający. Choć narcystyczna matka jest straszna i poruszająca to mimo wszystko bardziej wstrząsnęła mną świadomość obojętności ludzkiej. Ludzie wierzą w to, w co chcą wierzyć. Łatwiej jest uwierzyć że ojczym zabił dziecko niż rodzona matka. Podobnie zresztą działa to w życiu codziennym. W większości przypadków w których rozwodzi się małżeństwo dzieci trafiają pod opiekę matki a nie ojca. W pędzie dzisiejszego dnia zapominamy o drobnych gestach które wzmacniają więzi społeczne. Choć pełno ludzi nas otacza, tylko nieliczni dostrzegają coś poza czubkiem swego nosa.


W książce autorka zastosowała dwu podmiotowość która stanowi ciekawe rozwiązanie. Oba podmioty się uzupełniają i tą samą historię przedstawiają z dwóch różnych końców.


Oczywiście nie będę wam opowiadać treści, gdyż po to jest książka by móc ją przeczytać i wszystkiego samemu się dowiedzieć. Nie spodziewajcie się romantycznych wzlotów, raczej słodko gorzkiej historii ku przestrodze. To nie jest lekka powieść która po przeczytaniu będzie do was wracać, ale warto po nią sięgnąć. Żeby doświadczyć dobrego musimy poznać i zło, dlatego też ta książka powinna się znaleźć na waszej liście czytelniczej. Wybierzcie tylko odpowiedni moment na zatopienie się w lekturze.


Bardzo dziękuję wydawnictwu Czarna Owca za możliwość przeczytania tej pozycji. Naprawdę było warto.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 9-08-2018
 • 11:56

Przed trzema laty dwie siostry- Emma i Cassandra zniknęły w środku nocy ze swojego rodzinnego domu. Trzy lata później Cassandra powraca sama. Sprawę zaginięcia dziewcząt bada psychiatra sądowy- Abby Winter. Wysłuchuje opowieści Cassandry o wyspie, na której były przetrzymywane. Jej upór i przeczucie nie pozwala odpuścić- zagłębia się w tajemnice rodziny Tannerów. Czy Cassandra napewno powiedziała wszystko? Gdzie jest Emma? Czy została na wyspie? Jeśli tak- dlaczego? ???? ,,Śladami Emmy? to zapadający w pamięć, świetnie napisany thriller psychologiczny (to lubimy najbardziej ????), przedstawiający absolutnie oryginalny i nie spotykany w tego typu publikacjach, motyw narcystycznych zaburzeń osobowości oraz ich wpływie na życie rodziny. Od pierwszej strony czytelnik może poczuć klimat tajemnicy i niebezpiecznej, szokującej miłości przepełnionej egocentryzmem.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 34.91 zł
  24.79 zł

  Baśniowa opowieść ze świata fantazji adresowana głównie do starszych dzieci i młodzieży. Wbrew jednak wszystkiemu dorosły czytelnik, jeśli zechciałby do niej zajrzeć, wnet zorientuje się, że fantastyczny świat jest pełen odniesień i zapożyczeń z tego, w którym żyjemy. W największym skrócie rzecz...

 • W niniejszym tomie poezji i prozy - Śladami Łemków autor ukazuje, jakie ślady w życiu pozostawili: on sam, jego rodzina, znajomi i obcy Łemkowie, których przypadkiem spotkał lub pozostawił pozostawili wspomnienia.

 • 53.87 zł
  34.47 zł

  ladami Świętych pod redakcją Costanza Cargnoniego. Litania kapucyńskich świętych i błogosławionych nieustannie się wydłuża ze względu na kolejne kanonizacje, beatyfikacje i rozpoczynające się procesy. Święci, jak wszyscy wielcy ludzie, są różnoracy i oryginalni. Każdy jest indywidualnością,...

 • 49.73 zł

  Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest w swoim rodzaju jedyna i niepowtarzalna. Najgłębiej zapada w duszę i serce. Powracając myślą na szlaki pielgrzymkowe ciągle odnajdujemy coraz to nowe treści, które ubogacają nasze życie wewnętrzne i przybliżają do Boga. Pielgrzymka prowadzi nas widzialnymi znakami...

 • 54.77 zł
  33.41 zł

    23 września 1960 roku John Steinbeck wraz ze swoim psem Charleyem wybrał się na wyprawę po Ameryce, by na nowo przyjrzeć się swojemu krajowi i jego mieszkańcom. Pięćdziesiąt lat później, z dokładnością co do godziny, Geert Mak wyrusza z dawnego domu Steinbecka w podróż śladami pisarza i jego psa,...

 • 27.92 zł
  25.13 zł

  Przed trzema laty pewnej nocy znikają siostry Tanner: piętnastoletnia Cass i siedemnastoletnia Emma. Trzy lata później Cass powraca sama. Opowiada o porwaniu i zdradzie oraz o tajemniczej wyspie, na której obie były przetrzymywane. Jednak dla psychiatry sądowego dr Abby Winter coś tu się nie...