Skutek czynu zabronionego w polskim prawie karnym - Joanna Piórkowska-Flieger - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Skutek czynu zabronionego w polskim prawie karnym (miękka)

książka

Skutek czynu zabronionego w polskim prawie karnym - opis produktu:

Zaakcentować tu należy, że Autorka porusza problematykę skutku w prawie karnym wieloaspektowo. Poza kwestiami zasadniczymi, omawia szeroko zagadnienia: normatywnego znaczenia skutku w kontekstach przypisania odpowiedzialności karnej za skonkretyzowany typ przestępstwa; włączenia skutku bądź jego wyłączenia z istotnego w prawie karnym pojęcia "czynu człowieka"; dalszych, pozaznamionowych środków zachowania; wskazania odmienności terminologicznych de facto do tego samego zdarzenia w rozumieniu pozaprawnym. Szerokie i kaskadowe ujęcie różnorodnych aspektów pojęcia "skutku" w prawie karnym jest w mojej ocenie twórcze. Próbę przeprowadzenia szerokiej analizy kwestii związanych ze znaczeniem skutku w prawie karnym należy uznać za merytorycznie i czytelniczo udaną.

Dr hab. Tomasz Oczkowski

Książka Skutek czynu zabronionego w polskim prawie karnym pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Autorem książki jest Joanna Piórkowska-Flieger. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, karne. Książka Skutek czynu zabronionego w polskim prawie karnym liczy 521 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Skutek czynu zabronionego w polskim prawie karnym

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.