Skuteczne zdziwienie - Monika Wiśniewska-Kin - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Skuteczne zdziwienie (miękka)

Wyzwalająca myślenie nauka czytania

książka

 • Wydawnictwo Uniwersytet Łódzki
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 142
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Skuteczne zdziwienie, Wyzwalająca myślenie nauka czytania - opis produktu:

Pierwsze kontakty z językiem istotnie pływają na późniejsze postawy czytelnicze dzieci. Znaczący w tym kontekście jest głos Ericha Fromma: `To procesy edukacyjne powodują [..], że większość ludzi traci zdolność zachwytu, dziwienia się` (Fromm 1959: 63). Dlatego tak ważne jest, aby teksty i wizualizacje graficzne, a także strategie ich opracowania zapewniały doświadczenie czytelnicze możliwie ciekawe i atrakcyjne poznawczo, aby podstawowy zasób wymaganej wiedzy związanej ze światem dźwięków i obrazów graficznych uobecniał się w umyśle dziecka jakby mimochodem, od niechcenia, przy okazji namysłu nad narracją wyprowadzoną z tekstu i narracją wizualną rodził się właśnie ze skutecznego zdziwienia (Bruner 1971).
Całość oddziaływań edukacyjnych, sprowokowanych projektem przedwdrożeniowym, sprowadza się do wyzwalania obrazu dźwiękowego i wizualnego głoski i litery w dziecięcej świadomości: SŁOWEM (?Skuteczne zdziwienie. Wyzwalanie myślenia słowem), OBAZEM (Opowieści dźwiękami malowane) i RUCHEM (Dźwiękoznaki-Literaki. Wyzwalanie myślenia ruchem).
Propozycję innego podejścia do nauki czytania i pisania dzieci w wieku przedszkolnym adresuję do tych nauczycieli, którym nieobcy jest dydaktyczny niepokój, a nawet zwątpienie wobec uświęconych tradycją wzorów, którzy są przekonani o konieczności rozbudzania wrażliwości i sprawności intelektualnej dzieci. W procesie czytelniczego oswajania ważny jest dla mnie także udział rodziców oni jak nikt inny znają duchowe potrzeby swoich dzieci, wiedzą, jak ważna jest przyjemność czy nawet radość uczenia się.

Książka Skuteczne zdziwienie Wyzwalająca myślenie nauka czytania, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Łódzki. Autorem książki jest Monika Wiśniewska-Kin. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika. Książka Skuteczne zdziwienie liczy 142 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Skuteczne zdziwienie, Wyzwalająca myślenie nauka czytania

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.