Skuteczne nawyki - Brendon Burchard - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment przeczytaj fragment odsłuchaj fragment

Skuteczne nawyki (miękka)

książka

Skuteczne nawyki - opis produktu:

Każdy z nas może osiągnąć długoterminowy sukces i się nim cieszyć. Wymaga to tylko odpowiednich nawyków.
Dwadzieścia lat temu autor niniejszej książki, Brendon Burchard, rozpoczął obsesyjne poszukiwania odpowiedzi na trzy poniższe pytania:

1. Dlaczego niektórzy ludzie i niektóre zespoły odnoszą sukces szybciej niż inni, a potem utrzymują ten sukces w dłuższym okresie?
2. Dlaczego wśród tych, którym się udało, jedni są na mecie szczęśliwi, a inni udręczeni?
3. Co w ogóle motywuje ludzi do osiągania takich sukcesów? Jakie nawyki, jakie umiejętności i jakie formy wsparcia pomagają im osiągnąć cel w krótszym czasie?

Na podstawie rozległych badań pierwotnych oraz dziesięciu lat doświadczenia w pracy światowej klasy trenera ludzi wysoce skutecznych Burchard zdołał sformułować odpowiedzi na te pytania. Okazuje się, że przewagę można zyskać dzięki zaledwie sześciu świadomie praktykowanym nawykom. Pozwalają one osiągnąć długoterminowy sukces i wysoki poziom dobrostanu bez względu na wiek, obraną ścieżkę rozwoju zawodowego, posiadane kompetencje czy cechy osobowości. Aby dołączyć do grona ludzi wysoce skutecznych, musisz dążyć do jasności, wzbudzać energię, wzmacniać poczucie konieczności, podnosić produktywność, zwiększać wpływ i wykazywać się odwagą.

Dzięki tym nawykom się wyróżnisz!

Bez względu na to, czy twoim celem jest wykonywać więcej zadań, lepiej przewodzić innym, szybciej się uczyć, czy radykalnie zwiększyć poziom odczuwanej radości i pewności siebie, nawyki opisane w tej książce pomogą ci to osiągnąć. Omówienie każdego z nawyków obejmuje przekonujące przykłady, odwołania do najnowszych wniosków naukowych, inspirujące ćwiczenia i codzienne praktyki.

Jeśli szukasz planu na lepsze życie, który z jednej strony znajdowałby poparcie w badaniach naukowych, a z drugiej po prostu do ciebie przemawiał, to właśnie trzymasz go w rękach. Co najlepsze, możesz również za darmo ocenić swoje postępy. Dzięki książce zyskasz dostęp do darmowego profesjonalnego narzędzia oceny, do arkuszy planowania oraz filmów szkoleniowych.

***

Brendon Burchard należy do grona wiodących coachów wysokiej skuteczności. Jest też jednym z najczęściej oglądanych, cytowanych i obserwowanych trenerów rozwoju osobistego w historii. Magazyn `SUCCESS` oraz `O, The Oprah Magazine` uznały go za najbardziej wpływową postać w dziedzinie rozwoju osobistego i osiągnięć. Jest światowym rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę absolwentów zorganizowanych przez niego szkoleń wysokiej skuteczności oraz liczbę wydanych w tej dziedzinie certyfikatów.

Jest pionierem w dziedzinie edukacji internetowej. Jego filmy dotyczące rozwoju osobistego zostały odtworzone ponad 100 milionów razy. Ponad 1,6 miliona ludzi skorzystało już z jego kursów internetowych lub serii filmowych. Zalicza się też do grona 100 najpopularniejszych osób publicznych obserwowanych w serwisie Facebook, jest także autorem najpopularniejszych programów samopomocowych dostępnych w serwisie YouTube. Na tej podstawie serwis Oprah.com zaliczył go do grona `najlepszych trenerów internetowych w historii`.

Nazwisko Brendona znalazło się na pierwszych miejscach list bestsellerów `New York Timesa` i `USA Today`. Jest autorem kilku książek, takich jak Manifest motywacji, Energia!, The Millionaire Messenger, Life`s Golden Ticket oraz The Student Leadership Guide.
Jako dyrektor generalny High Performance Institute Brendon kieruje zespołem coachów, twórców i badaczy, którzy starają się wspierać ludzi w budowaniu nadzwyczajnego życia, przez które mogliby iść z radością. Prowadzi prelekcje na całym świecie i pracuje jako wiodący trener w High Performance Academy. Jest jednym z członków Innovation Board przy XPRIZE Foundation.

Książka Skuteczne nawyki pochodzi z wydawnictwa Mt Biznes. Autorem książki jest Brendon Burchard. Należy do gatunków: poradniki, samodoskonalenie. Książka Skuteczne nawyki liczy 482 stron. Jej wymiary to 158x233. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: poradniki,  samodoskonalenie
 • Wydawnictwo: Mt Biznes
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 158x233
 • Ilość stron: 482
 • ISBN: 978-83-8087-413-8
 • Wprowadzono: 13.09.2018

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Skuteczne nawyki

4.5/5 ( 8 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Qultura słowa

19-12-2018 19:54

Nawyki wyjątkowej skuteczności
Co wyróżnia ludzi sukcesu? Jaka jest różnica pomiędzy tymi osobami, które dużo pracują, a tymi, które rzeczywiście coś osiągają? Nie wiesz, co zrobić, by zajść jeszcze wyżej niż jesteś, osiągnąć wyższy poziom? A może boisz się tego, co jest ponad tobą, bowiem już teraz z trudem radzisz sobie z natłokiem obowiązków? Okazuje się, że kluczem do spełniania marzeń, osiągania celu, jest sprawdzony zbiór praktyk, dzięki którym będziesz mógł w pełni wykorzystać tkwiący w tobie potencjał. Okazuje się bowiem, że analiza działania ludzi wysoce skutecznych wskazuje, że używają oni pewnego systemu, stanowiącego oś ich sukcesu. System jest bowiem konieczny, by śledzić osiągane postępy i weryfikować założenia, a także uzyskiwać ponadprzeciętne rezultaty. W kontekście rozwoju osobistego oraz zawodowego, rolę takich systemów, pełnią ? nawyki. Kiedy już zaczynamy zdawać sobie z tego sprawę musimy zadać sobie pytanie, które z tych nawyków się sprawdzają.
Teraz już nie musimy marnować lat, by samodzielnie poszukiwać odpowiedzi na to pytanie. Zrobił to już bowiem za nas Brendon Burchard, autor książki ?Skuteczne nawyki?. Podtytuł tego niezwykłego poradnika, który może odmienić życie każdego z nas brzmi ?Jak zwyczajni ludzie osiągają nadzwyczajne rezultaty?. Zawartość merytoryczna książki rzeczywiście pozwala na to odpowiedzieć, co czyni jej lekturę momentem przełomowym. Oczywiście sama lektura nie wystarczy, jeśli nie pociągnie za sobą działania. Jednak opublikowana nakładem Wydawnictwa MT Biznes pozycja otwiera nam tak szeroko drzwi do zmiany, że trudno jest nie przekroczyć swoich ograniczeń, trudno zatrzymać się w rozwoju wyłącznie na jej lekturze.
Książka Burcharda to owoc ponad dwudziestoletnich poszukiwań odpowiedzi na pytania o przyczyny szybkiego sukcesu ludzi i / lub zespołów oraz utrzymywania tego sukcesu w dłuższym okresie czasu, o powody odczuwania szczęścia lub udręki na mecie, a także o motywatory, które pchają ludzi do osiągania wielkich sukcesów. Autor, prowadząc badania na temat wysokiej skuteczności w działaniu, nie tylko organizował wsparcie coachingowe dla osób, które odniosły w życiu sukces i czerpały z niego radość, ale i rozmawiał z pozornie zwykłymi ludźmi, którzy chcieli zmienić coś w swoim życiu. Na podstawie analizy konkretnych przypadków, a także doświadczenia zawodowego, udało mu się stworzyć swego rodzaju kurs skuteczności działań.
Niniejsza publikacja dowodzi, że pewne nawyki sprawdzają się zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym i to właśnie one stanowią klucz do sukcesu. Co to za nawyki? Autor nazywa je ?nawykami wysokiej skuteczności? i przekonuje, że może wykształcić je w sobie każdy i to niezależnie od poziomu doświadczenia czy cech osobowości. W kolejnych częściach książki Burchard dokładnie omawia te nawyki, dzieląc je na nawyki osobiste (dążenie do jasności, pobudzanie energii, wzmacnianie poczucia konieczności) oraz nawyki społeczne (podnoszenie produktywności, zwiększanie wpływu, wykazywanie się odwagą). Pokazuje również, w jaki sposób można podtrzymywać sukces, między innymi zwracając uwagę na pułapki, których należy się wystrzegać. To wszystko sprawia, że książka ?Skuteczne nawyki? adresowana jest do każdego, niezależnie od obecnej sytuacji życiowej, zawodowych aspiracji czy osobistych planów. Nie tylko pomaga się ona rozwijać, osiągać sukces, ale tez ten sukces utrzymywać. A wszystko dzięki nawykom wysokiej skuteczności!

Czy recenzja była pomocna?