Skończ to, co zacząłeś - Peter Hollins - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Skończ to, co zacząłeś (miękka)

Jak zabrać się do pracy i doprowadzić ją do końca

książka

 • Wydawnictwo Helion
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 152
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Skończ to, co zacząłeś, Jak zabrać się do pracy i doprowadzić ją do końca - opis produktu:

Czy zawsze realizujesz swoje plany i kończysz rozpoczęte zadania? Czy też częściej po złożeniu obietnicy lub podjęciu postanowienia udaje Ci się rozpocząć pracę i... porzucasz ją nieukończoną? Niekiedy niepokonaną przeszkodą okazują się zaledwie pierwsze oznaki znużenia czy zasadniczo niewielkie trudności. Często po prostu coś ciekawszego lub przyjemniejszego odwraca Twoją uwagę. Tymczasem umiejętność zamiany zamiaru w rzeczywistość jest niezwykle ważna zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. To dość trudna sztuka, gdyż pokonanie własnego lenistwa i prokrastynacji wymaga sporego wysiłku i wytrwałości.

Dzięki tej książce łatwiej opanujesz trudną sztukę kończenia rozpoczętych zadań. Dowiesz się, skąd się bierze niechlubna skłonność do niepodejmowania działań i w jaki sposób wzmocnić motywację. Ustanowisz własne reguły, których przestrzeganie zbliży Cię do wyznaczonych celów. Dowiesz się, jakie nastawienie sprzyja realizacji zadań i jak zapanować nad nastrojami, które mogą obniżać Twoją efektywność. Sporo miejsca poświęcono strategiom walki z prokrastynacją. Nauczysz się łączyć obowiązek z przyjemnością, dzięki czemu wytrwanie w pracy stanie się o wiele łatwiejsze. Przekonasz się również, jak ważne jest zapewnienie odpowiedniego skupienia uwagi, i dowiesz się, w jaki sposób zastosować regułę 40 - 70 w skutecznym pokonywaniu własnej bezczynności.

W tej książce:

przyczyny blokowania własnej aktywności
sztuka automotywacji
wypracowanie nastawienia na realizację
pokonywanie prokrastynacji
omijanie pułapek samodyscypliny
codzienne napędzanie sukcesu
Przestań się zastanawiać. Po prostu zacznij działać!
O autorze
Peter Hollins jest badaczem i psychologiem zgłębiającym meandry natury człowieka. Po latach praktykowania i pracy z setkami ludzi pochodzących z różnych środowisk postanowił poświęcić się pisaniu, dzięki czemu może pomóc milionom czytelników w poprawie jakości ich życia. Napisał kilka znakomicie przyjętych książek. Mieszka w Seattle w stanie Waszyngton.

Książka Skończ to, co zacząłeś Jak zabrać się do pracy i doprowadzić ją do końca pochodzi z wydawnictwa Helion. Autorem książki jest Peter Hollins. Należy do gatunków: poradniki, samodoskonalenie. Książka Skończ to, co zacząłeś liczy 152 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: poradniki,  samodoskonalenie
 • Wydawnictwo: Helion
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Ilość stron: 152
 • ISBN: 9788328358911
 • Wprowadzono: 19.03.2020

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Skończ to, co zacząłeś, Jak zabrać się do pracy i doprowadzić ją do końca

4/5 ( 1 ocena )
  5
  0
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Coś Na Półce

 • 11-04-2020
 • 13:06

Samodyscypilna.

Cytat, który wszedł już dawno temu do użytku powszechnego głosi, że "prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna" :) Wiele jest w tych słowach prawdy, ale odnosi się ona nie tylko panów, ale także do pań. Krótko mówiąc: do nas wszystkich. Niniejsza książka to krótki podręcznik i instrukcja wybrnięcia z sytuacji, w której coś zaczęliśmy, ale za nic w świecie nie chce nam się tego kończyć.

Peter Hollins daje nam lekcję pokonywania własnego lenistwa, prokrastynacji i pokazuje nam, jak znaleźć w sobie motywację do skończenia niedokończonych spraw. Przeważnie są to sprawy i zadania, które nie kojarzą nam się z przyjemnościami - skończenie ich może więc być trudne...

Najprościej będzie powiedzieć, że w omawianej tematyce naszym największym wrogiem jest prokrastynacja, czyli odkładanie wszystkiego na (wieczne) później. Sprawy nie ułatwia także lenistwo, a także niechęć z jaką nieraz patrzymy na nasz niedokończony projekt. Hollins wylicza w związku z tym szereg zadań, jakie musimy wykonać aby zabrać się w końcu za skuteczne dokończenie niezałatwionych spraw.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest wyrobienie w nas samych pewnego poczucia obowiązku i egzekwowanie tego od siebie. Pewna obowiązkowa rutyna będzie tutaj nieodzowna, nikt nie twierdzi jednak, że to wszystko ma być nieprzyjemne. Autor twierdzi wręcz, że wskazane jest tutaj łączenie konieczności z przyjemnością - Hollins podaje przykład kończonego z niechęcią projektu drewnianej łódki, który został połączony ze słuchaniem ulubionych płyt. To już brzmi inaczej, prawda? Mechanizm dawania sobie przyjemności w trakcie wykonywania obowiązków oraz nagradzania się po każdym kolejnym kroku na nieprzyjemnej drodze do celu to coś, co może sprawdzić się w praktyce.

Autor serwuje nam także sporo przypomnień o tym, jak ważna jest automotywacja, nastawienie na realizację, na cel, na sukces oraz napędzanie go codzienną pracą, która przybliża nas do celu. Chodzi po prostu o to, aby dostrzec, że nasze działania dają powoli efekty i ma to nas zmotywować do dalszego brnięcia ku celowi. Proste? Pozornie tak. Hollins nie ukrywa, że wszystko to wymaga sporego samozaparcia. Ale to może się w efekcie opłacać.

Mądra, pełna słusznych wniosków i użytecznych wskazówek lektura. Polecam :)

Czy recenzja była pomocna?