Skargi wnioski i petycje - Grzegorz Sibiga - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Skargi wnioski i petycje (twarda)

Powszechne środki ochrony prawnej

książka

 • Wydawnictwo Presscom Sp. z.o.o.
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 648
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Skargi wnioski i petycje, Powszechne środki ochrony prawnej - opis produktu:

Jak odróżnić skargę i wniosek od petycji? Kiedy można pozostawić skargę lub petycję bez rozpatrzenia? Na jakich zasadach organ i urzędnik ponoszą odpowiedzialność z tytułu rozpatrywania powszechnych środków ochrony? Czy można zaniechać wszczęcia postępowania w sprawie złożonego wniosku?

Książka pomoże nie tylko rozwiać wątpliwości osób na co dzień zajmujących się rozpatrywaniem skarg, petycji i wniosków, ale również przyczyni się do pogłębienia wiedzy na temat procedur z tym związanych. Podane w niej kryteria będą pomocne w poprawnej kwalifikacji pism, które trafiają do instytucji publicznych, i w doborze trybu ich rozpatrywania. Autorzy wiele uwagi poświęcili też tematowi nadużywania prawa do petycji i wynikającym z tego konsekwencjom.

W publikacji zostały przedstawione regulacje prawne dotyczące wykorzystania komunikacji elektronicznej przez stronę wnioskującą oraz organ prowadzący postępowanie. Przeanalizowano m.in. kwestie wydawania dokumentów elektronicznych oraz doręczania ich uczestnikom postępowania. Ponadto autorzy szczegółowo omówili zagadnienie jawności
i dostępu do akt sprawy oraz przedstawili, w jakich sytuacjach wskazane jest publiczne ogłaszanie dokumentów.

Opracowanie zawiera również wyjaśnienia dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej, cywilnej i karnej funkcjonariuszy publicznych rozpatrujących wnioski, skargi i petycje. Autorzy nie pominęli także istotnych aspektów związanych z ochroną danych osobowych osób, które, składając skargę lub wniosek, ujawniają nieprawidłowości w funkcjonowaniu danej organizacji.

W książce poruszone zostały zagadnienia związane z postępowaniem skargowo-wnioskowym oraz postępowaniem w sprawie petycji, m.in. w jednostkach samorządu terytorialnego, organach administracji rządowej, sądach, Sejmie i instytucjach europejskich.

Książka Skargi wnioski i petycje Powszechne środki ochrony prawnej, pochodzi z wydawnictwa Presscom Sp. z.o.o.. Autorami książki są Grzegorz Sibiga, Mateusz Błachucki. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, inne. Książka Skargi wnioski i petycje liczy 648 stron. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Skargi wnioski i petycje, Powszechne środki ochrony prawnej

4.7/5 ( 15 ocen )
 • 5
  12
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.