Siostra księżyca / Lucinda Riley | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Siostra księżyca (miękka)

Cykl: Siedem sióstr, Tom 5

książka

 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 576
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Siostra księżyca, Cykl: Siedem sióstr, Tom 5 - opis produktu:

Wyjątkowa opowieść - po części saga rodzinna, po części baśń - która zręcznie wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr.

`Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą.`

Tiggy po śmierci ojca przeprowadza się do dzikiej Szkocji, by robić to, co zawsze kochała - opiekować się zwierzętami. Trafia do odosobnionej posiadłości Kinnaird, której właścicielem jest tajemniczy Charlie. Wkrótce spotyka odwiecznego mieszkańca majątku - starego Cygana. I dowiaduje się od niego, że w jej żyłach płynie krew ludzi posiadających dar uzdrawiania. Oraz że dawno temu przepowiedziano mu, że kiedy Tiggy do niego przybędzie, ma wskazać jej drogę do spalonej słońcem Granady.

W cieniu okazałych murów Alhambry Tiggy odkrywa swój związek z członkami słynnej cygańskiej społeczności Sacromonte, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swych domów podczas wojny domowej, i z La Candelą - największą tancerką flamenco swojego pokolenia. A pod okiem cygańskiej wiedźmy zaczyna uczyć się leczyć.

Przyjdzie jednak czas, kiedy los każe jej wybierać, czy powinna zostać z nowo poznaną rodziną, czy wrócić do Kinnaird, do Charliego...

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -30%
Virion 4. Szermierz Imperium Achai

Andrzej Ziemiański

miękka
33,53 zł 47.89
 • -30%
Kosmiczne rozterki

Grasse Tyson Neil de

twarda
24,49 zł 34.99
 • -40%
Listy zza grobu

Remigiusz Mróz

miękka
23,89 zł 39.81
 • -37%
Sodoma Hipokryzja i władza w Watykanie

Frederic Martel

miękka
31,38 zł 49.82
 • -45%
Odwet

Vincent V. Severski

miękka
24,66 zł 44.85

Lucinda Riley - przeczytaj też

 • -16%
Drzewo Anioła

Lucinda Riley

twarda
32,60 zł 38.81
 • -14%
Dziewczyna na klifie

Lucinda Riley

twarda
33,45 zł 38.90
Dziewczyna na klifie

Lucinda Riley

pocket
14,99 zł
 • -30%
Pokój motyli

Lucinda Riley

miękka
27,99 zł 39.99
 • -14%
Sekret Heleny

Lucinda Riley

miękka
34,23 zł 39.81
 • -11%
Sekret listu

Lucinda Riley

miękka
34,53 zł 38.81
 • -11%
Siostra cienia Cykl: Siedem sióstr, Tom 3

Lucinda Riley

miękka
33,74 zł 37.91
 • -14%
Sostra perły Cykl: Siedem sióstr, Tom 4

Lucinda Riley

miękka
32,60 zł 37.91

Zobacz również

 • -35%
21 lekcji na XXI wiek

Yuval Noah Harari

twarda
32,36 zł 49.78
 • -34%
Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania

Stephen Hawking

twarda
25,76 zł 39.03
 • -26%
Inna

Max Czornyj

miękka
29,45 zł 39.81
 • -30%
Leonardo da Vinci

Walter Isaacson

miękka
34,88 zł 49.82
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Siostra księżyca, Cykl: Siedem sióstr, Tom 5
4.5/5 ( 10 ocen )
  5
  6
  4
  3
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Księgozbiór

 • 18-03-2019
 • 14:32

Dziś w końcu nadszedł czas na kolejną część serii Siedem sióstr. To już piąty tom zatytułowany ?Siostra księżyca?, w którym poznamy lepiej Tiggy ? Tajgete, jak do tej pory chyba najmniej charakterystyczną z sióstr. Choć pojawiała się już w poprzednich częściach nie zaznaczyła zbyt silnie swojej obecności, zatem trochę obawiałam się tej części. Czy słusznie?
Tiggy spotykamy w momencie, gdy stara się o pracę w posiadłości Kinnaird. Ma tam zasiedlić dzikie koty, a w przyszłości i inne gatunki. Wręcz idealna praca dla naszej weganki i miłośniczki natury. Okazuje się, że szkockie odludzie skrywa przed Tiggy nie tylko wyzwania zawodowe. Na terenie posiadłości mieszka stary Cygan Chilly, który jest bruja i przepowiada Tajgete, że w niedługim czasie wróci ona do miejsca, w którym wszystko się zaczęło, do miejsca swoich urodzin. Choć dziewczyna nie bardzo wierzy w bajania starego człowieka w wyniku zbiegu wielu okoliczności, między innymi pojawienia się Zeda Eszu, którego niezbyt miło wspominam z pierwszej części, nasza bohaterka staje przed niebieskimi drzwiami jaskini w Sacramonte. Z dnia na dzień przenosimy się z zimowej Szkocji do gorącej Grenady, gdzie w szaleńczych rytmach flamenco odkryjemy dzieje rodziny Tiggy. Dzieje trudne, burzliwe i bardzo fascynujące.

Przez to, że Tiggy jest najbardziej uduchowioną ze wszystkich sióstr, jej historia jest najbardziej bajkowa. Wiele tu elementów mistycznych - przepowiednie, ziołowe mikstury na każdą dolegliwość i klątwy. Znajdzie się też miejsce na wątek kryminalny no i oczywiście miłosny. Wrócimy też do sprawy śmierci Pa Salta. Dzięki pewnemu odkryciu, jakie dokona Tiggy stanie się ona jeszcze bardziej podejrzana i tajemnicza. Wszystko to sprawia, że znów pani Riley skradła mi serce i z niecierpliwością czekam na kolejną odsłonę tej sagi rodzinnej, której przedsmak jak zwykle autorka zafundowała nam w ostatnim rozdziale. Okazuje się zatem, że moje obawy były zupełnie nietrafione. Tiggy po swych przodkach odziedziczyła moc, którą przyciąga nas bardzo silnie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Qultura słowa

 • 17-03-2019
 • 17:45

W rytmie flamenco
Sześć niezwykłych sióstr, każda nazwania imieniem gwiazdy gromady Siedmiu Sióstr, Plejad. Mają różnych rodziców, urodziły się na różnych kontynentach, a jednak wszystkie wychowały się w prywatnej posiadłości na półwyspie Jeziora Genewskiego. Ich adopcyjny ojciec, nazywany Pa Saltem, przywoził je po kolei ze swoich podróży po świecie, otaczając je miłością i bezwarunkową akceptacją. Po jego śmierci każdej z nich pozostawił list ze wskazówkami, które mogą pomóc im odnaleźć biologicznych rodziców i poznać własne korzenie. A choć każda z nich darzyła Pa Salta wielką miłością i szacunkiem, to jednak wszystkie ? po kolei ? niezależnie od tego gdzie są i czym się zajmują, decydują się odszukać bliskich i poznać historię swoich narodzin?
Gdzie ta prawda zaprowadzi Tiggy, kolejną z sióstr? Dowiemy się tego dzięki lekturze piątego już tomu opowieści z cyklu ?Siedem Sióstr?, autorstwa Lucindy Riley. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros powieść, to prawdziwy fenomen na wydawniczym rynku, rzadko bowiem spotyka się cykl tak spójny, tak dobrze napisany, a przy tym poruszający tak wiele tematów i osadzony w prawdziwych realiach historycznych. Tym samym książka ?Siostra Księżyca? jest czymś więcej niż zwykłą powieścią, to prawdziwy bestseller, który umożliwia nam wejrzenie w duszę bohaterów, który zniewala nas i nie pozwala się oderwać od lektury.
Tiggy spotykamy w dość trudnym dla niej momencie życia. Robiąc dyplom z zoologii i z ochrony środowiska planowała opiekować się dzikimi zwierzętami w odległych rejonach Afryki, tymczasem to, co pracodawcy są skłonni jej zaoferować, to raczej stanowiska badawcze w laboratorium. Dlatego chętnie przyjmuje propozycję niejakiego Charliego Kinnairda, właściciela podupadającej posiadłości Kinnaird. Mężczyzna, pracujący w szpitalu jako chirurg otrzymał w spadku rozległy majątek i teraz rozpaczliwie stara się przywrócić mu świetność. Jednym z pomysłów, jest przywrócenie na terenie posiadłości zwierząt, które niegdyś zamieszkiwały te dzikie tereny Szkocji. Tiggy wstępnie ma opiekować się sprowadzonymi dzikimi kotami i zadbać o to, by ich stado się powiększyło. Pragnąca spokoju i obcowania z przyrodą dziewczyna mimowolnie zostaje wplątana w rodzinne dramaty pracodawcy ? małżeńskie kłótnie, problemy z córką, a wreszcie kłopoty finansowe rodziny Kinnaird. Ich konsekwencją jest decyzja Charliego o wynajęciu posiadłości bogatemu biznesmenowi, Zedowi Eszu, spadkobiercy firmy komunikacyjnej i ogromnego majątku. Dzika i niewinna Tiggy niezmiernie fascynuje tego mężczyznę, a jego pragnienie jej zdobycia jest tak silne, że dla niej jest nawet gotowy założyć fundację zajmującą się ochroną dzikich gatunków zwierząt i zaangażować dziewczynę do swojego zespołu. Czy jednak jego intencje są do końca jasne? Kim naprawdę jest i czego chce od sióstr, biorąc pod uwagę fakt, że ? jak się okazuje ? wcześniej spotykał się z Mają, a następnie z Elektrą?
Wsłuchując się w rady starego Cygana Chilly`ego zamieszkującego teren posiadłości, a kierując wskazówkami udzielonymi przez ojca w liście, Tiggy postanawia porzucić niepewną pracę, a przy tym uwolnić się od osaczającego ją Zeda ? wyrusza zatem do Grenady. Jako że pochodzi ponoć od hiszpańskich Romów, to tam właśnie, na wzgórzu Sacromonte powinna szukać informacji o swojej rodzinie.
To poszukiwanie prawdy przez Tiggy staje się dla Lucindy Riley pretekstem do opowiedzenia kolejnej fascynującej historii ? tym razem o romskich przodkach bohaterki. Przenosimy się zatem do gorącej Hiszpanii, gdzie w jednej z grot zamieszkiwanych przez Romów, piesze kroki w tańcu stawia mała Lucía, przodkini Tiggy. Jesteśmy świadkami jej dorastania, a równocześnie rozwoju jej kariery, kiedy to ? debiutując na scenie podczas konkursu flamenco ? zostaje okrzyknięta ?La Candelia?. Tiggy wsłuchując się w opowieść o swoich przodkach, o pełnej ofiar wojnie domowej, jednocześnie pobiera nauki u miejscowej bruja ? u wiedźmy, zielarki, odkrywając uśpiony w swoich rekach i duszy talent. Czy jednak to w Hiszpanii Tiggy ostatecznie znajdzie swój dom? Przekonamy się o tym dzięki wciągającej powieści Riley, która dzięki plastycznym opisom, wspaniałej kreacji bohaterów i intrygującej fabule sprawia, że zaczynamy żyć życiem bohaterów, że na równi z nimi odczuwamy emocje, że ? tak jak oni ? kochamy i nienawidzimy?

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

czytanie.na.platanie

 • 6-03-2019
 • 10:46

?Siostra księżyca? to już piąta część cyklu ?Siedem sióstr?. Baśniowy klimat powieści i cudowne miejsca, które odwiedzamy sprawiły, że tego grubaska przeczytałam w dwa dni.

Opowieść podzielona jest pomiędzy mroźną Szkocję i gorącą Hiszpanię, pomiędzy przeszłość i teraźniejszość.

Główna bohaterka, kochająca przyrodę weganka, Tiggy, podobnie jak jej siostry otrzymała od przybranego ojca list, który daje wskazówki dotyczące jej pochodzenia.

Dziewczyna podejmuje się adaptacji dzikich kotów w posiadłości Charliego Kinnairda. Tam wśród śniegów Szkocji poznaje Chillego, starego Cygana, który odkrywa jej prawdziwą tożsamość i opowieściami o jej przodkach zachęca wahającą się dziewczynę do wyjazdu do Granady. Decyzję pomaga podjąć jej rodzące się uczucie do Charliego, który nie jest wolnym człowiekiem.

Tam, w gorącym klimacie Hiszpanii poznaje krewnych i odkrywa przejmującą historię swojej rodziny w rytmie burzącego krew w żyłach flamenco. Tam również jej związek z przyrodą okazuje się ogromnym darem, którym uczy się świadomie posługiwać.

Jaki wpływ będzie miała odkryta przeszłość na życie Tiggy? Czy mimo uczucia żywionego do Charliego zwiąże swą przyszłość z posiadłością Kinnaird, którą pokochała?

Cudowna opowieść o miłości i zaufaniu do natury i drugiego człowieka. O przyjaźni i trosce. Pełna przygód i trudnych decyzji. Jeszcze bardziej fascynująca i wzruszająca jest historia babci Tiggy, Lucii, gwiazdy flamenco i jej trudnej drogi do osiągnięcia sławy w okresie panującej w Hiszpanii wojny domowej. To jak dwie świetne książki w jednej.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

@gusiolec

 • 2-03-2019
 • 15:52

Lucinda Riley, jest autorką wielu cudownych i pozytywnych powieści. Jej cykl ?Siedem Sióstr? okazał się europejskim bestsellerem. Książka ?Siostra księżyca? to już piąta cześć baśniowego cyklu. Jeśli nie miałeś okazji przeczytać, czterech poprzednich części, to oczywiście gorąco zachęcam Cię do zapoznania się z nimi. Tom piąty to opowieść o Tiggy, która jest jedną z adoptowanych córek. Po śmierci ojczyma, którego siostry nazywały Pa Saltem, Tiggy postanawia odnaleźć swoją prawdziwą rodzinę. Mają jej w tym pomóc wskazówki pozostawione przez ojczyma. Okazuje się, że dziewczyna jest potomkiem Gitanos, czyli hiszpańskich Cyganów. Nie chce zdradzać wam całej treści tej fascynującej książki, abyście mieli przyjemność z jej czytania. Jeśli chcecie poznać historię Cyganów zamieszkujących groty Sakromonto, zapoznać się z ich kulturą i zwyczajami a przede wszystkim zrozumieć ich nadzwyczajną miłość do flamenco, to serdecznie zachęcam do zapoznania się z tą baśniową opowieścią. Zwłaszcza, że czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Nie sposób się od niej oderwać, książka pochłania od pierwszych stron, więc myślę, że warto poświecić jej swój cenny czas.
Mi pozostaje juz tylko, niecierpliwie czekać na kolejny tom, który mam nadzieje ukaże się już wkrótce.
Dodam też, że książka prezentuje się świetnie i warto ją mieć w swojej biblioteczce.
Oceniam ją 4/5
(576 str.)
@gusiolec

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -30%
Skaza / Wada

Robert Małecki

pakiet
34,84 zł 49.77
 • -30%
Parabellum Tomy 1, 2 i 3

Remigiusz Mróz

pakiet
55,79 zł 79.70
 • -48%
Kluseczka / Pudding

Julie Murphy

pakiet
25,88 zł 49.77
 • -36%
Salvator

Tomasz Kozłowski

miękka
14,63 zł 22.85
 • -37%
 • -36%
Kroniki Jaaru Koniec ery

Adam Faber

miękka
25,47 zł 39.81

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 11.97 zł

  Beatrice Hemming przylatuje z Nowego Jorku do Londynu, by stawić czoła przerażającej wiadomości: po wielu godzinach poszukiwań zostaje odnalezione ciało jej ukochanej młodszej siostry. Policja, przyjaciele, a nawet matka są przekonani, że Tess popełniła samobójstwo. Tylko zrozpaczona Beatrice...

 • 37.91 zł
  30.70 zł

  Utalentowany śledczy z Uścia nad Łabą, Vclav Rkos przyjeżdża do szpitala w Rumburku. Podejrzewa, że zmarła w wyniku zatrucia alkoholem metylowym pacjentka została zamordowana. Dwa lata wcześniej doszło tam do sześciu innych tajemniczych zgonów. Czy te sprawy się łączą? Niedługo potem ginie...

 • 16.45 zł

  `Ona była bardzo otwarta, otwierała się już w drzwiach, wchodząc do mieszkania wchodziło się w nią i szło niżej w coraz niższą głębię. Po pewnym czasie człowiek zauważał, że już dawno idzie po ulicy.` Krystyna Mitzner

 • 15.65 zł

  Wydawało jej się, że nie ma nic gorszego niż samotność. Grace, zrobiłam coś strasznego. Mam nadzieję, że mi wybaczysz. Grace nie potrafi się pogodzić ze śmiercią swojej najbliższej przyjaciółki Charlie. Nie może spać ani skupić się w pracy, a jej związek z Danem powoli się rozpada. Dręczą...

 • 36.81 zł
  30.92 zł

  Wydawało jej się, że nie ma nic gorszego niż samotność. Grace, zrobiłam coś strasznego. Mam nadzieję, że mi wybaczysz. Grace nie potrafi się pogodzić ze śmiercią swojej najbliższej przyjaciółki Charlie. Nie może spać ani skupić się w pracy, a jej związek z Danem powoli się rozpada. Dręczą ją...

 • Nastrojowa, pełna magii saga rodzinna. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po...