Siła Spokoju, którego nie ma - Jacek Santorski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Siła Spokoju, którego nie ma (miękka)

książka

Siła Spokoju, którego nie ma - opis produktu:

Trudno być spokojnym, w stanie zrelaksowanej koncentracji, dysponować naturalną pewnością siebie - żebyś nie wiem ile i jakimi metodami pracował -. gdy chodzi ci o ciebie/siebie. `Ja`, które jest w centrum takich praktyk, zawsze powie ci `za mało`, `nie tak`. Będzie - bo taka jest natura ego - porównywać i oceniać.

Zauważ, że łatwiej pozwolić sobie na gniew, sprzeciw, a także na odwagę, heroizm - gdy chodzi o kogoś innego, choćby własne dziecko. Ludzie sfrustrowani w których sączy się gniew, szukają `słusznej sprawy`, żeby móc go użyć i wyładować. To często mechanizm neurotyczny, ale może być też tak, że znajdujesz `słuszną sprawę` - ważny cel, wizje czy odruch współczucia - w imię których angażujesz się, `odkrywasz` determinację, jesteś uważny i skoncentrowany. `Siła spokoju` pojawia się gdy `zapominasz` o swoim `ja`. Odchodzi, gdy `ja` powraca. Badaj ten proces. Badaj swoje działania i stan ducha, gdy realizujesz wizje, gdy pomagasz, gdy kochasz.

Nasza książka jest o paradoksach - jeśli twój umysł jest spokojny możesz pędzić jak wicher - jeśli niespokojny - zwolnij. Zamiast przepychać się z życiem - przyjmuj je - i kieruj. Jeśli chcesz być dobry - poznaj i przyjmij i bestię i piękność w sobie - potem decyduj, którą żywisz. Chcesz zbudować dobrą współpracę, wkładaj w nią całe serce - i na każdym etapie bądź gotów do rozstania. Pełne szacunku `nie` to doskonałe otwarcie dla dobrego związku, porządek wypływa z chaosu, niepokój - to nieugruntowane pragnienie...

Tytuł `Siła Spokoju, którego nie ma` paradoksalnie uczula na to, że pułapką jest dążenie do spokoju czy wyciszenia, aby coś dobrze robić czy być szczęśliwym. Chodzi w istocie o to, by przytomnie i z sercem działać także w zgiełku i niepewności. A to jest możliwe, gdy jestem (samo)świadomy, kiedy ja mam niepokój i pomimo niego działam, a nie on (niepokój) ma mnie.

To w jaki sposób rozumiemy `siłę spokoju`, to nie technika autotrankwilizacji, lecz skutek roztropnego życia opartego na bezwarunkowej akceptacji dla siebie i innych, na samoświadomości, wartościach i działaniu na rzecz pozaosobistych celów, współczuciu oraz wspaniałomyślności.

``Siła Spokoju` to książka dla osób już poszukujących, lecz zdezorientowanych w gęstwinie poradników, kursów i prostych recept, które nie działają. Ale.. dajmy już `spokój`. Zapraszamy do lektury!`

Jacek Santorski i Jarek Szulski

Książka Siła Spokoju, którego nie ma pochodzi z wydawnictwa Jarosław Szulski & Co Dom Wydawniczy. Autorami książki są Jacek Santorski, Jarek Szulski. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, wywiady, rozmowy. Książka Siła Spokoju, którego nie ma liczy 172 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Jacek Santorski, Jarek Szulski - przeczytaj też

Polecane

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Siła Spokoju, którego nie ma

4.3/5 ( 9 ocen )
  5
  6
  4
  1
  3
  1
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.