Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Przyjaciółka   Książka 37,28 zł
Paderborn Langer Tom 2   Książka 32,93 zł
Tajemnica domu Uklejów   Książka 37,99 zł

Siła niedoskonałości

Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej

książka

Wydawnictwo Edgard
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Denerwują cię osoby, które nie stawiają sobie poprzeczki tak wysoko jak ty?
Często odczuwasz niezadowolenie ze swoich działań, bo można było spisać się lepiej? Z trudem znosisz własne błędy? Jeśli tak, prawdopodobnie jesteś perfekcjonistą.
Daj sobie prawo do popełniania błędów i osiągania niedoskonałych rezultatów!

Malwina Huńczak, doświadczona psycholog, w przejrzysty sposób wyjaśnia różnice pomiędzy perfekcjonizmem konstruktywnym a destruktywnym. Podpowiada, jak zmienić swoje przekonania, aby czerpać satysfakcję z dążenia do ideału, a mimo to rozpoznawać i akceptować granice swoich możliwości.
Znajdź pozytywne strony każdego niedociągnięcia!

Dzięki licznym ćwiczeniom i wskazówkom poznasz swoje słabe i mocne strony.Pozbędziesz się negatywnych myśli, przestaniesz przejmować się tym, jak oceniają cię inni, i skończysz z odkładaniem spraw na później.
Pozwól sobie i innym na niedoskonałość!

Mamy przed sobą książkę, z której jasno wynika, że na szkodliwy perfekcjonizm jest sposób, nawet wiele sposobów. Może ona służyć jako podręcznik akademicki, samopomocowy poradnik do indywidualnej pracy nad sobą, instruktaż grupowych treningów rozwoju osobistego albo po prostu pasjonująca lektura do pociągu. Tyle funkcji naraz? W dodatku wszystkie informacje oparte na badaniach naukowych i profesjonalnej kompetencji, a przy tym podane interesująco i przystępnie. Jest to więc chyba przykład perfekcjonizmu, do którego warto dążyć - czyli dzieło wysokiej jakości, wartościowe w treści, a przy tym nienudne.
- Ewa Woydyłło, psycholog i psychoterapeuta

Pierwsze wydanie książki ukazało się pod tytułem "Przekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej".
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Edgard
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 03.03.2018

RECENZJE - książki - Siła niedoskonałości, Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej

4.6/5 ( 11 ocen )
  • 5
    10
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    1

Qultura słowa

ilość recenzji:467

brak oceny 16-07-2018 18:18

Czy perfekcjonizm to zaleta?
Pytani o słabe strony w trakcie rozmowy z pracodawcą, bardzo często ? za radą internetowych serwisów ? podajemy perfekcjonizm. Tak naprawdę jednak ma od dwa wymiar, a jeden z nich potrafi być dla nas naprawdę zgubny i pociągać za sobą negatywne konsekwencje. Zewnętrzny przymus bycia idealnym, dążenia do tego ideału w swojej definicji jest często przesadny. Wiąże się z nim bowiem poczucie, że inni będą nas cenili wyłącznie wówczas, kiedy będziemy bez zarzutu, nieskazitelni. Tymczasem, jako ludzie, jesteśmy jednostkami ułomnymi, nie jesteśmy w stanie być idealni we wszystkich sferach życia. I choć wystarczyłoby, byśmy byli po prostu bardzo dobrzy, to perfekcjonista nigdy nie jest z tego stanu zadowolony. W rezultacie doświadcza stresu, poczucia beznadziei, depresji, uzależnia swoje samopoczucie od opinii innych i / lub, w obawie przed krytyką bądź przed porażką, nie podejmuje działania. I choć perfekcjonizm może być rozumiany nieco inaczej przez różne jednostki, to jednak, gdy zauważysz u siebie przekonanie, że poczucie wartości uzależnione jest od sukcesów bądź masz trudności w osiąganiu celów, bowiem nadmiernie koncentrujesz się na detalach, na tym, by wszystko było idealne, pora na interwencję.
W lepszym poznaniu siebie, uświadomieniu problemu z nadmiernym perfekcjonizmem, pomóc może poradnik ?Siła niedoskonałości. Dlaczego perfekcyjnie nie zawsze oznacza najlepiej?, opublikowany nakładem Wydawnictwa Edgard. Książka autorstwa Malwiny Huńczak, psycholog i psychoterapeutki, autorki książki ?Zaakceptuj sienie. O sile samowspółczucia?, to wspaniała pozycja, dzięki której możemy poprawić jakość swojego życia. Oczywiście warunkiem tej zmiany jest bezwarunkowa szczerość wobec siebie oraz dostrzeżenie problemu, a także motywacja do modyfikacji istniejącego stanu rzeczy.
Po książkę sięgnąć mogą zarówno osoby borykające się ze skutkami perfekcjonizmu, między innymi osoby cierpiące na depresję z powodu niespełnienia swoich wyśrubowanych oczekiwań wobec siebie, ale również czytelnicy, którzy mają taki problem w rodzinie. To również doskonała pozycja dla studentów psychologii i psychologów, coachów, trenerów, pedagogów oraz wszystkich zainteresowanych tematem.
Autorka, która zna problem perfekcjonizmu z autopsji, z wielką rozwagą i wyczuciem podchodzi do tej kwestii, nie ograniczając się do typowych porad, które możemy znaleźć w kolorowych magazynach. Huńczak ujmuje problem naukowo, prezentując między innymi wyniki prowadzonych przez siebie badań, a jednocześnie czyni to w sposób czytelny i zrozumiały dla przeciętnego odbiorcy. W trakcie lektury spojrzymy na perfekcjonizm z różnych perspektyw: osobistej, rodzinnej, a także w oparciu o wspomniane wyniki badań i literaturę przedmiotu. Książka składa się z ośmiu rozdziałów, krok po kroku wprowadzających nas w temat perfekcjonizmu, jego przejawy oraz konsekwencje. Odpowiemy sobie między innymi na pytanie, czy możemy zaliczyć się do grona perfekcjonistów, co kryje się pod pojęciem perfekcjonizmu zdrowego i niezdrowego oraz jakie są główne błędy i przekonania leżące u podstaw perfekcjonizmu.
Dowiemy się ponadto, co jest źródłem perfekcjonizmu oraz zastanowimy, czy styl wychowawczy może wpłynąć na kształtowanie się zachowań perfekcjonistycznych. Przeanalizujemy również kwestię trudności perfekcjonisty w relacjach interpersonalnych, a szczególnie w związkach, a także predyspozycje określonych typów osobowości do perfekcjonizmu. To zaledwie część poruszonych w książce zagadnień, uzupełnionych o studia przypadku, przykłady oraz ćwiczenia, pozwalające lepiej poznać siebie i popracować nad procesem zmian. To wszystko sprawia, że książka Malwiny Huńczak może być punktem zwrotnym na drodze naszego życia, zaś dzięki lekturze, a przede wszystkim dzięki proponowanym ćwiczeniom oraz chwilom refleksji, mamy szansę poznać siebie, zaakceptować swoje niedoskonałości i nawet ? osiągnąć sukces. Nasze dążenie do perfekcji przestanie nam już bowiem przeszkadzać w działaniu bądź też, nie będzie powstrzymywało nas przed tego działania podjęciem!