Seryjne zabójczynie - Tori Telfer - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Seryjne zabójczynie

Najsławniejsze morderczynie w dziejach

 • Promocja
  image-promocja

książka

Seryjne zabójczynie, Najsławniejsze morderczynie w dziejach - opis produktu:


Seryjne zabójczynie - o czym jest?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Seryjne zabójczynie, od Tori Telfer. Seryjne zabójczynie spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Tori Telfer. Nie będziesz żałował! Seryjne zabójczynie i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Kiedy myślimy o seryjnych zabójcach, przychodzą nam do głowy głównie mężczyźni, jak choćby Kuba Rozpruwacz. Okazuje się jednak, że około dziesięciu procent morderstw dokonały kobiety, nawet jeśli o wielu zbrodniach zapomniano. A przecież Elżbieta Batory, Nannie Doss czy Mary Ann Cotton żyły naprawdę. I o nich właśnie jest ta książka. To czternaście przykładów najsławniejszych morderczyń w dziejach. Co nimi kieruje? Jakie mają motywy, jakie stosują metody? Działają same czy ze wspólnikami? Kogo wciągają w sieć swoich intryg? Kto pada ich ofiarą? Odpowiedzi na te pytania i wyjątkowy wgląd w psychikę zabójczyń znajdziemy w tej książce.

Każdy rozdział porusza temat zbrodni i historii innej bohaterki, portretując ją z wielkim realizmem. To pierwsza książka badająca kobiety-seryjne zabójczynie przez pryzmat feminizmu. Nie znajdziemy tu łatwych wyjaśnień ("to hormony" albo: "to wspólnik-mężczyzna") ani kalek ("to femme fatale", "to wiedźma") - autorka pochyla się nad każdą bohaterką i złożoną naturą kobiecej agresji. Niektóre to bezwzględne psychopatki, inne są po prostu zagubione.

Seryjne zabójczynie - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Seryjne zabójczynie, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Seryjne zabójczynie - Tori Telfer to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Seryjne zabójczynie nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Seryjne zabójczynie, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Tori Telfer i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!


Książka Seryjne zabójczynie Najsławniejsze morderczynie w dziejach, pochodzi z wydawnictwa Poradnia K. Autorem książki jest Tori Telfer. Należy do gatunków: literatura popularno - naukowa. Książka Seryjne zabójczynie liczy 418 stron. Jej wymiary to 134x206. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Seryjne zabójczynie, Najsławniejsze morderczynie w dziejach

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 27 ocen )
 • 5
  20
 • 4
  3
 • 3
  2
 • 2
  1
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Anna z Book Pathology

ilość recenzji:37797

14-03-2020 11:17

,,Seryjne zabójczynie. Najsławniejsze morderczynie w dziejach? to niezwykle interesujące studium biograficzno-psychologiczne poświęcone kobietom, które zaczęły zabijać. Choć dzieliło je wszystko, począwszy od czasu, w którym żyły, po cechy osobowości, czy środowisko, to jednak łączy je jedno: nienawiść społeczeństwa i ostracyzm z powodu czynów, które dokonały. Autorka książki skupia uwagę czytelnika nie tylko na zbrodniach, ale przede wszystkim stara się jak najwierniej odtworzyć tło społeczno-psychologiczne towarzyszące ich sprawom. Dzięki bogatej dokumentacji źródłowej, podanej w przypisach można sięgnąć po więcej informacji dotyczących zabójczyń i dowiedzieć się więcej nie tylko o nich i ich czynach, ale przede wszystkim o reakcjach ówczesnego społeczeństwa.
Moim zdaniem Tori Tefler udało się doskonale ukazać to w jak różny sposób są postrzegane kobiety, które mordowały oraz jak bardzo ich płeć mogła decydować o odbiorze i ocenie ich czynów. Autorka podkreśla bowiem, że właśnie kwestia płci była i wciąż jest główną dominantą tego, w jaki sposób są rozpatrywane przestępstwa popełniane przez kobiety. Okazuje się bowiem, że nie tylko osoby postronne, ale również niektórzy badacze i kryminolodzy rozpatrują zbrodnie popełnione przez kobiety w bardzo stereotypowy sposób.

Czy recenzja była pomocna?