Segregacja zawodowa według płci w krajach OECD - Wiktoria Domagała - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Segregacja zawodowa według płci w krajach OECD (miękka)

książka

Segregacja zawodowa według płci w krajach OECD - opis produktu:

Do oryginalnych osiągnięć naukowych zaprezentowanych w monografii należy m.in. zaliczyć:
- skonstruowanie miernika segregacji zawodowej według płci;
- określenie zakresu występowania zjawiska poziomej i pionowej segregacji zawodowej według płci w krajach OECD;
- dokonanie kategoryzacji uwarunkowań segregacji zawodowej i budowa modelu teoretycznego uwarunkowań segregacji zawodowej według płci.

z recenzji dr. hab. prof. US Wojciecha Jareckiego

Temat pracy trafnie wybrany i ciekawy poznawczo. Przeprowadzone analizy teoretyczne i empiryczne posłużyły do sfomułowania rekomendacji dla polityki państwa dotyczącej wyrównywania szans kobiet oraz podejmowania takich działań, które służyć będą przeciwdziałaniu segregacji zawodowej według płci.
z recenzji prof. dr hab. Walentyny Kwiatkowskiej

Dr Wiktoria Domagała pracuje w Katedrze Makroekonomii i Badań nad Rozwojem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od 2016 roku realizuje projekt badawczy pt. "Nierówności płci w sferze zawodowej w krajach wysoko rozwiniętych", finansowany przez Narodowe Centrum Nauki. Za pracę doktorską otrzymała nagrodę I stopnia w konkursie Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych na najlepsze prace doktorskie w dziedzinie pracy i polityki społecznej.

Książka Segregacja zawodowa według płci w krajach OECD pochodzi z wydawnictwa SCHOLAR. Autorem książki jest Wiktoria Domagała. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, pracy i ubezpieczeń społecznych. Książka Segregacja zawodowa według płci w krajach OECD liczy 200 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Segregacja zawodowa według płci w krajach OECD

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.