Ściśle tajne - Alex Kava - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ściśle tajne (miękka)

książka

Ściśle tajne - opis produktu:

Ulewne deszcze podmywają grunt w Karolinie Północnej. Osuwająca się ziemia i lawiny błotne niszczą wszystko, co napotkają na drodze. Rośnie liczba zaginionych i martwych.
Departament Obrony wysyła na miejsce tragedii Rydera Creeda, doświadczonego ratownika. Creed ma przeszukać teren, na którym znajdowało się tajne wojskowe laboratorium. To okolica skażona śmiercionośnymi substancjami. Gdy Creed odnajduje ciało pierwszego naukowca, nie ma wątpliwości, że ten człowiek został zamordowany. FBI powierza śledztwo agentce Maggie O`Dell. Maggie dobrze zna Creeda i lubi z nim pracować. Jednak tym razem staną po przeciwnych stronach barykady. Ona ma za zadanie odkryć prawdę, on dostał polecenie, by wojskowe tajemnice nigdy nie wyszły na jaw.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Dylemat

B. A. Paris

miękka
24,62 zł 37.88
Zapowiedź - 13.3.2020
 • -35%
Drań

Katarzyna Michalak

miękka
25,94 zł 39.90
 • -36%
Głosy z zaświatów

Remigiusz Mróz

miękka
25,54 zł 39.90
 • -24%
Zaufasz mi

Diana Brzezińska miękka

30,39 zł 39.98
 • -22%
O krok za daleko

Harlan Coben

miękka
30,33 zł 38.89
 • -33%

Alex Kava - przeczytaj też

 • -24%
Czarny Piątek

Alex Kava

miękka
28,05 zł 36.90
 • -19%
Epidemia

Alex Kava

miękka
30,70 zł 37.91
Fałszywy krok

Alex Kava

pocket
14,95 zł
 • -25%
Instynkt łowcy

Alex Kava

miękka
29,17 zł 38.89
 • -19%
Kolekcjoner

Alex Kava

miękka
29,88 zł 36.90
Łowca dusz

Alex Kava

pocket
15,74 zł
 • -14%
Ostateczny cel

Alex Kava

miękka
31,74 zł 36.91
 • -19%
Przedsmak zła

Alex Kava

miękka
30,70 zł 37.91

Zobacz również

 • -29%
O krok za daleko

Harlan Coben

miękka
30,39 zł 42.80
 • -35%
Władcy czasu

Urturi Eva Garcia Saenz De

miękka
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -33%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
28,68 zł 42.80
 • -34%
Behawiorysta / Iluzjonista

Remigiusz Mróz

pakiet
39,44 zł 59.76
 • -35%
Iluzjonista

Remigiusz Mróz

miękka
25,94 zł 39.90
 • -33%
Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda

miękka
33,43 zł 49.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Ściśle tajne
4.4/5 ( 10 ocen )
  5
  8
  4
  0
  3
  0
  2
  2
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

JolaK

 • 15-11-2015
 • 17:23

Ryder Creed prowadzi szkółkę psów tropiących na Florydzie i szkoli przewodników. Bierze udział w akcjach ratowniczych, wydobywaniu ciał z gruzów, tropieniu handlarzy narkotyków i szajek handlujących ludźmi. W Karolinie Północnej dochodzi do obsunięcia terenu pod wpływem ulewnych deszczy i Departament Obrony ściąga Creeda, by wziął udział w poszukiwaniach. Zastępcą szefa Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych w Dziedzinie Obronności w Departamencie Obrony jest pułkownik Peter Logan, który siedem lat wcześniej służył w Afganistanie, gdzie poznał Creed`a. Ryder nie darzy sympatią Logana, wciąż przeżywa koszmarne wydarzenia ze służby w Afganistanie, ale jest mu winien przysługę, więc jak najszybciej udaje się na teren zalany lawiną błotną, gdzie znajdowała się tajna placówka badawcza.

Podczas poszukiwań Creed znajduje ludzi, ale niektórzy z nich zanim zostali pogrzebani pod błotem już nie żyli. Wszystko wskazuje na morderstwo, bo mają w czole dziurę po kuli.
Na miejsce osuwiska zostaje wysłana też agentka FBI, Maggie O?Dell, która ma wyjaśnić sprawę morderstw. Ryder i Maggie znają się z innych wspólnych akcji i darzą sympatią, ale tym razem otrzymują sprzeczne rozkazy. On ma trzymać w tajemnicy informacje o tajnym laboratorium, a ona ma znaleźć mordercę.

Autorka bardzo realistycznie przedstawiła otoczenie po lawinach błotnych oraz pracę przewodników z psami, którzy jako pierwsi badają niebezpieczny teren zanim wpuszczone zostaną inne służby i sprzęt.

,,Creed pamiętał, co mówili o przewodnikach psów, gdy prowadził oddział na terytorium wroga: przewodnik myli się tylko raz. Ich zadanie polegało na posuwaniu się u boku oddziału i wytyczaniu szlaku na obszarze zajmowanym przez nieprzyjaciela. W praktyce wyglądało to tak, że przewodnik z psem szli na samym przodzie i służyli za pierwsze potencjalne cele nie tylko dla ognia talibów, ale też zagrzebanych w ziemi improwizowanych ładunków wybuchowych."

Główni bohaterowie budzą sympatię. Widoczna jest ich wielka miłość do psów i gotowi są narazić własne życie, by je ratować. Creed podczas misji w Afganistanie zakrył własnym ciałem psa Rufusa w czasie wybuchu miny pułapki.

Wydarzenia z Karoliny Północnej, gdzie trwa akcja ratownicza i śledztwo, przeplatają się z przesłuchaniami przed Kongresem na temat dwóch tajnych projektów rządowych realizowanych w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych-Projekt 112 i Projekt SHAD. W ramach tych projektów przeprowadzono wiele testów, które miały określić podatność żołnierzy amerykańskich na broń biologiczną i chemiczną oraz gotowość bojową po takim ataku. Bez wiedzy żołnierzy testowano reakcję na sarin, gaz bojowy VX, bakterie E.coli. Aż do 2002 roku Departament Obrony zaprzeczał, że używał tych substancji w testach. Projekty te istniały naprawdę, a Alex Kava wprowadziła je do fabuły swojej powieści.

,,Ściśle tajne" to nie tylko kryminał trzymający w napięciu z licznymi zwrotami akcji, ale też powieść obyczajowa z bardzo dobrze przedstawionym tematem weteranów wojennych i doświadczeniami nad nową bronią biologiczną.

Czyta się lekko, szybko i przyjemnie, i o to w kryminałach chodzi:)

http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Magnolia044

 • 10-11-2015
 • 17:43

?Został pogrzebany żywcem, a do tego leżał twarzą w dół. Oznaczało to, że szanse na odkopanie się były niewielkie. Mógł założyć, że wszelkie próby są z góry skazane na porażkę.? str. 64

Creed Ryder to profesjonalny ratownik. Dokładnie wie na czym polega jego zadanie i jest bardzo dobry w tym co robi. Swoje doświadczenie zdobył w Afganistanie, gdzie był przewodnikiem psów. Wspólnie z Bolem ? psem wyszkolonym do prac na obszarach dotkniętych klęską żywiołową - wyruszają do Karoliny Północnej, gdzie po ulewnych deszczach doszło do obsunięcia terenu i wielu ludzi znalazło się pod lawiną błotną. Zleceniodawcą Rydera jest Departamentu Obrony. Mężczyzna dowiaduje się, że na miejscu osuwiska znajdowało się tajne laboratorium, w którym przeprowadzane były różne doświadczenie na ludziach, a także było to miejsce gdzie prowadzono eksperymenty na bardzo groźnych wirusach, w tym ptasiej grypy czy eboli. Podczas poszukiwań Creed zostaje porwany przez lawinę błotną, jednak jego towarzysz pod postacią psa ratownika wskazuje miejsce, w którym został zagrzebany jego właściciel. Po krótkim czasie zostaje znalezione ciało pierwszego naukowca. Jednak szybko się okazuje, że przyczyną jego śmierci był strzał w głowę. W ten sposób akcja ratunkowa zmienia się w śledztwo prowadzone przez agentkę FBI - Maggie ODell.

?Przewodnik myli się raz.? str. 74

Mam niemały problem z recenzją tej pozycji. Ujmę to w ten sposób, że pod względem literackim książka prezentuje się dobrze. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. Styl oraz język jakim napisana jest powieść są poprawne i lekkie. Rozdziały są krótkie, a czcionka dosyć duża, wszystko to powoduje, że książkę czyta się naprawdę szybko. Ale? z przykrością i ogromnym żalem muszę to napisać, że miałam dużo większe oczekiwania co do lektury ?Ściśle tajne?. Czytając rekomendację książki oraz opinie czytelników, którzy są zagorzałymi fanami twórczości Kavy, nastawiłam się na książkę pełną przygód, podczas której nie raz przyspieszy mi serce. Nic z tych rzeczy, bowiem jak dla mnie fabuła była nieco nudna i nie zaciekawiła mnie.

Fabuła zamyka się w czterech dniach, podczas których prowadzone jest śledztwo. Także w krótkim czasie bardzo dużo się dzieje, co niewątpliwie jest plusem, aczkolwiek jak dla mnie zabrakło tego czegoś co trzyma czytelnika w napięciu.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki nie do końca udane, niestety autorka tą książką mnie nie "kupiła". Z tego co zauważyłam opinie o tej pozycji są podzielone. Tak jak wcześniej wspomniałam fabuła nie do końca mnie zachwyciła, brakło mi napięcia. Choć książka nie trafiła w mój gust, to mimo wszystko namawiam do poznania przygód Rydera, być może stanie się tak, że wam książka spodoba się o wiele bardziej niż mnie. Musicie ocenić ją sami.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

ksiazkarnia.blog.pl

 • 30-10-2015
 • 14:43

KAVA BEZKOFEINOWA

W tym roku minęło dokładnie 15 lat od chwili premiery debiutanckiej powieści Kavy, którą zapoczątkowała serię przygód Maggie O?Dell. Przez ten czas zdążyła już napisać piętnaście powieści, udzieliła się w dwóch zbiorach, opublikowała trzy opowiadania i jedną nowelę. Serię o Maggie oficjalnie zamknęła na 11 tomach, jednocześnie otwierając cykl o Ryderze Creedzie, którego ?Ściśle tajne? jest drugim tomem, ale O?Dell nadal obecna jest na kartach jej powieści.

Tym razem Creed wraz z jednym ze swoich psów, Bolem, zostaje wezwany przez Departament Obrony do przeszukania obszaru nietypowego osuwiska. W miejscu tym znajdowało się tajne laboratorium, teren jest skażony śmiercionośnymi substancjami, a na dodatek nikt nie chce powiedzieć ani ilu mogło zostać pogrzebanych, ani tym bardziej kim są zaginieni. Sytuacja zmienia się z misji ratunkowej w śledztwo, kiedy okazuje się, że pierwszy odnaleziony naukowiec został zamordowany. Śledztwem zajmuje się FBI, a jeśli FBI to także doskonale znana tak nam, jak i Creedowi, Maggie O?Dell. Niestety ich znajomość wystawiona zostaje na ciężką próbę z powodu sprzecznych rozkazów. Maggie chce bowiem wyjaśnić sprawę i złapać mordercę, Creed dostaje jasne wytyczne ? wojskowe tajemnice nie mogą wyjść na jaw?

Był taki czas, kiedy Kava pisała naprawdę świetne książki. Pierwsze dwie-trzy powieści, choć nie imponowały oryginalnością, były ciekawe, klimatyczne i nieźle pomyślane. I cóż, że pozostawały przy tym raczej przewidywalne, skoro cała reszta nie zawodziła. Potem zaczęło być gorzej, do tego nawet stopnia, że ciężko było mi przebrnąć przez niektóre jej propozycje. ?Ściśle tajne? nie jest na szczęście powieścią złą, choć jednocześnie do tych pierwszych nadal jej daleko. Może to mnie zmęczyła już nieco forma, a może Kava się wypaliła i zmieniła na bezkofeinową? Autorka pisze lekko i prosto i to należy jej zaliczyć na plus. Potrafi też wywołać napięcie i zaciekawić. Odświeżenie w postaci zmiany bohatera to jednak trochę za mało by odświeżyć formułę i pchnąć serię na nowe tory. Całość tym razem na szczęście broni się całkiem nieźle, szczególnie dla czytelników, którzy znają dobrze poprzednie tomy i oczekują tych samych składowych.

Poza tym, ten jubileuszowy rok okazał się dobrym rokiem dla Kavy. Wydała dwie powieści, trzecia część losów Rydera (?Reckless Creed?) już jest zapowiedziana na przyszły rok, a pół roku temu zatoczyła koło, powracając do losów Maggie w prequelu serii ?Before Evil?, napisanym na potrzeby antologii ?Sweet Dreams?. Fani więc nie mogą się nudzić. I nie znudzą się także czytając ?Ściśle tajne?. Dlatego polecam im sięgnąć po najnowsze przygody Rydera i Maggie, a wydawnictwu Harper Collins składam podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Władca marionetek Tajemnica Askiru Tom 3

Richard Schwartz

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 22.3.2020
 • -35%
Światła i Cienie Tir Alainn, Tom 2

Anne Bishop

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 21.6.2020
 • -35%
Ostatnia walka Czarny Mag. Tom 4

Rachel E. Carter

miękka
27,24 zł 41.90
Zapowiedź - 27.3.2020
 • -40%
Beksiński Tom 1 - 4

Zdzisław Beksiński

twarda
239,94 zł 399.89
 • -35%
Te wiedźmy nie płoną

Isabel Sterling

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 13.3.2020
 • -33%
Klub Czerwonych Trampek Tom 1

Ana Punset

twarda
26,73 zł 39.90
 • -38%
Dzikie Krainy

Kacper Bębenek

miękka
30,39 zł 49.00
 • -26%
Locke & Key. Klucze do królestwa

Joe Hill

miękka
49,58 zł 67.00

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 24.83 zł
  18.63 zł

  Każdy, kto przyszedł na świat, kiedyś z niego odejdzie. Ale co robił, zanim przyszedł i jak będzie tam, gdzie pójdzie? Niestety - tajemnica! Ileż to już tęgich głów próbowało rozwiązać tę zagadkę! Nikt do tej pory nie dał rady. No to może tym razem. Przeczytajcie i sprawdźcie, czy śmiała akcja...

 • Światowy i polski bestseller. Nieznane, najbardziej utajnione szpiegowskie akcje aliantów i państw Osi. Nieznana wojna wywiadów i kontrwywiadów: 1939-1945 Dywersja, sabotaż, dezinformacja, szantaż, fałszerstwa, porwania, zamachy, zabójstwa. Nazistowski szpieg na Kapitolu. Dziesięć...

 • Atrakcyjnie zilustrowana książka zawiera zaskakujące zadania i miejsce na nietypowe zapiski. Sam(a) zdecydujesz o ostatecznym kształcie tego pamiętnika.

 •   Jesień 1945. Początki zimnej wojny. Świeżo awansowany młody kapitan Jim Cronley zostaje przerzucony do Amerykańskiej Strefy Okupacyjnej w Niemczech w celu namierzenia rosyjskich agentów, którzy zinfiltrowali amerykańskie służby i ich tajną Operację Ost. Na miejscu nawiązuje współpracę z byłym...

 • Fragment opowieści: "Szczęśliwy Antoni, tajemniczo się uśmiechnął. Wiedział, że prezes będzie zaskoczony i wiedział także, iż w tym przypadku nie będzie żadnego odznaczenia. - Panie Prezesie, proszę usiąść wygodnie na fotelu. Antoni poczekał, aż prezes usadowi się w fotelu i powiedział....

 • Jesień 1945. Początki zimnej wojny. Świeżo awansowany młody kapitan Jim Cronley zostaje przerzucony do Amerykańskiej Strefy Okupacyjnej w Niemczech w celu namierzenia rosyjskich agentów, którzy zinfiltrowali amerykańskie służby i ich tajną Operację Ost. Na miejscu nawiązuje współpracę z byłym...