SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ścigając zło. Rozmowy o zbrodni, śledztwie i karze

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Dolnośląskie
Oprawa miękka
Liczba stron 496

Opis produktu:

Rozmowy, które autorzy powieści kryminalnych przeprowadzili z ludźmi zawodowo ścigającymi zło. Policjanci, prokurator, strażnik więzienny, biegła psycholog, badacz kości i medyk sądowy odkrywają kulisy swojej pracy, dzielą się wiedzą i osobistymi doświadczeniami, a także faktami z autentycznych śledztw.
Czy życie prześciga fikcję? Jak popkulturowe wyobrażenia wypadają w zderzeniu z rzeczywistością? Jaka jest cena wyścigu ze złem?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Publicat
Kategoria: biografie i wspomnienia,  wywiady, rozmowy,  literatura faktu, publicystyka,  książki o policji
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 135x205
Liczba stron: 496
ISBN: 9788327161048
Wprowadzono: 21.01.2022

Michał Kuźmiński, Małgorzata Kuźmińska - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Ścigając zło. Rozmowy o zbrodni, śledztwie i karze - Michał Kuźmiński, Małgorzata Kuźmińska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 4 oceny )
  • 5
    4
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

czy**************************

ilość recenzji:40

20-02-2022 11:38

Ta pozycja to mustread dla każdego fana kryminału. Autorzy przeprowadzili rozmowy z ludźmi, którzy na co dzień ścigają zło. Dzięki temu możemy poznać pracę policjantów, prokuratora, strażnika więziennego, medyka sądowego, badacza kości czy biegłego psychologa. Zostały tutaj opisane prawdziwe wydarzenia i przeżycia osób, które opowiadają nam o swojej pracy, dzięki czemu ja osobiście dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Niektóre informacje bardzo mnie zaskoczyły. Nie spodziewałam się, że ta książka tak bardzo mi się spodoba! Powiem wam, że nie chciałam jej kończyć czytać. Najbardziej podobały mi się rozdziały, w którym były przeprowadzone rozmowy z medykiem sądowym i z antropologiem sądowym.
Podczas czytania tej książki potrzebowałam ciszy i spokoju, żeby jak najwięcej z tej książki wyciągnąć dla siebie i to się udało. Uwierzcie mi, że warto ją mieć na półce. Ja takie książki uwielbiam. Bardzo Wam ją polecam, to była ogromna przyjemność dla mnie i naprawdę miło spędziłam z nią czas! Warto ją przeczytać. Ja do niej na pewno jeszcze wrócę. Ta książka to ogromna kopalnia wiedzy dla wszystkich wielbicieli kryminałów.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

blo******************

ilość recenzji:113

19-02-2022 17:39

Oto niesamowite rozmowy, które autorzy powieści kryminalnych przeprowadzili z interesującymi ludzmi.

Małgorzata i Michał Kuźmińscy rozmawiali z medykiem sądowym, biegłą psycholog, antropologiem sądowym, prokuratorem, policjantami oraz strażnikiem więziennym. Są to osoby, które pomagały im podczas pisania kryminałów. A teraz, zabrali glos, opowiadając o sobie. Ci ludzie podzielili się z nami szczegółami swojej pracy. W oparciu o przykłady z życia wzięte, powiedzą o dobrych i złych momentach. Czasami nawet zabawnych. O tym, co skłoniło ich do podjęcia akurat takich zawodów. Jak sobie radzą z trudnościami, z emocjami. Bo to nie są łatwe zawody, ale odpowiedzialne i przede wszystkim zawody, które wymagają pracy z różnymi osobami. Od cierpiących ofiar, po naprawdę zepsutych sprawców. Będzie o życiu i różnych jego etapach, ale będzie też o śmieci.

Czego dowiemy się z książki? Naprawdę wiele!

W rozmowie z medykiem sądowym przeczytamy sporo na temat rozkładu ciała po śmierci, o sekcji zwłok. Z kolei strażnik więzienny przybliży nam strukturę więzienia, hierarchię jaka panuje wśród osadzonych. Wyjaśni pojęcia znane tylko więźniom. Z książki dowiemy się też na czym polega np. daktyloskopia, jak wyglądają testy psychiatryczne, przeczytamy policyjne anegdoty.

To była naprawdę fascynujaca lektura! Część wiadomości jakie tu znalazłam, przekazano mi już na studiach (np. te dotyczące daktyloskopii, zabezpieczania dowodów i miejsca zdarzenia, działań prewencyjnych policji). Mogłam uzupełnić swoją wiedzę. Ale dowiedziałam się z tej książki o wielu zupełnie nowych dla mnie zagadnieniach, chociażby jak wygląda sekcja zwłok, czy też, co dzieje się z ludzkimi kośćmi na przestrzeni lat i co pozwala odróżnić, że jedne są starsze od drugich.

Książka jest dość słusznych rozmiarów, ma 491 stron. Przeczytałam ją w dwa dni. Zawiera tyle ciekawych informacji, przede wszystkim faktów, że nie mogłam się jej oprzeć. Cały czas miałam w głowie, że to nie fikcja literacka, a rozmowy z prawdziwymi ludźmi. Prawdziwe zbrodnie, prawdziwi sprawcy. To sprawiało, że czasami ogarniało mnie wielkie przerażenie. Autorzy książki oraz ich rozmówcy obalają mity. Robią to na przykładzie popkultury, stawiając fikcyjnych bohaterów literackich w realnych sytuacjach. Mówią, jak jest naprawdę. Co nie byłoby możliwe w realnym życiu, a jedynie w w książkach i filmach tak to wygląda. Przygotujcie się też na opowieści o drastycznych wydarzeniach.

Ta książka z pewnością znajdzie się na półce z moimi ulubionymi tytułami. I z czystym sumieniem mogę Wam ją polecić!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

gdzie_ja_tam_ksiazka

ilość recenzji:1

15-02-2022 18:40

"Ścigając zło. Rozmowy o zbrodni, śledztwie i karze." - tę książkę powinien posiadać każdy fan gatunku, w którym królują zbrodnie i śledztwo. Mowa oczywiście o kryminale. Dzięki autorom Małgorzacie i Michale Kuźmińskim oraz ich gościom mamy możliwość poznać od kuchni tajniki pracy ludzi, którzy na co dzień mają styczność z przestępcami, ofiarami przemocy, zwłokami.
Nie ma co się oszukiwać, praca prokuratora czy strażnika więziennego nie jest łatwa. W środowisku walki z przestępcami panują specyficzne zasady. Trzeba wsiąknąć w świat, który dla zwykłego obywatela jest fikcją, którą czyta się tylko w książkach. W świecie tym króluje adrenalina, ale także umiejętność manipulowania człowiekiem. Mówię tu o przestępcach, którzy próbują wyjść obronną ręką z tarapatów i śledczych, prokuratorów, którzy chcą dowieść winy.
W książce jest zawarte mnóstwo wiedzy, która rozjaśni czytelnikowi pracę wielu ludzi związanych z światem przestępczym - bezpośrednio lub pośrednio. Porównania czynności zawartych na kartach kryminałów do świata realnego są naprawdę ciekawe, i co więcej, pewnie niejedna osoba będzie szukała w kolejnych książkach nieścisłości. Uwierzcie, trochę ich znajdziecie ????
"Ścigając zło. Rozmowy o zbrodni, śledztwie i karze" to reportaż, który musi znaleźć się w Waszej biblioteczce. Każdy z gości, który udziela wywiadu, omawia swój zawód, z jakimi sytuacjami ma styczność, wyjaśnia pojęcia, które my mylnie możemy odbierać. No i porównania fikcji z rzeczywistością. Naprawdę, kawał dobrego reportażu.
Cieszę się, że miałam okazję przeczytać tę książkę, bo jestem choć troszeczkę mądrzejsza, jeśli chodzi o samo postrzeganie ludzi pracujących przy wymiarze sprawiedliwości, ganiających za przestępcami, czy na przykład medyka sądowego, który ma już mniej przyjemniejszą część pracy.
Zagadnienia są prosto wyjaśniane, ale dokładnie, tak by nakreślić czytelnikowi jak najrzetelniej, z czym dany zawód się wiąże. Wiele pojęć mylimy, ale zobaczcie... Kuźmińscy przyszli na ratunek czytelnikom powieści kryminalnych. Serdecznie polecam, to naprawdę świetny reportaż.

Czy recenzja była pomocna?

Zuza Maniek

ilość recenzji:161

26-01-2022 16:51

Uwielbiam czytać reportaże i wywiady. To zawsze pozwala zerknąć za kulisy zawodów, do których nie mamy dostępu. Często jest tak, że nasza wiedza o konkretnej dziedzinie jest w najlepszym przypadku powierzchowna, niepełna, w najgorszym ? oparta na błędnych wyobrażeniach, powielanych stereotypach.

Lektura tej książki podziałała na mnie ożywczo: po pierwsze ? dotyczy tematów, które leżą w kręgu moich zainteresowań, po drugie zderza wyobrażenia wyniesione z kryminałów, popkultury z rzeczywistością.

?Ścigając zło? to rozmowy z ludźmi, którzy doskonale wiedzą, czym różni się literacka fikcja od rzeczywistości ? wskazują i punktują ?wykroczenia? popełniane przez twórców lubujących się w tematyce kryminalnej. Wiedza i doświadczenie, barwne i wciągające historie, osobiste i zawodowe przeżycia i spojrzenie z perspektywy ekspertów, anegdoty, przedstawienie kosztów swojej pracy ? to wszystko, opowiedziane z pasją, jest największą wartością tej książki. Można powiedzieć, że są to małe wykłady popularnonaukowe. Autorzy zadają celne pytania policjantom, strażnikowi więziennemu, prokuratorowi, medykowi sądowemu, antropologowi sądowemu i biegłej psycholog, a rozmowa toczy się płynnie i lekko ? choć dotyczy najcięższych tematów.

Szeroka wiedza, której tylko cząstka trafia do powieści o zbrodniach, tu stoi na pierwszym miejscu. Można czerpać garściami! A przy okazji uporządkować formalną terminologię: czym różnią się słowa używane czasem zamiennie, np. śledztwo i dochodzenie; medyk sądowy, lekarz sadowy i patomorfolog; zeznanie i wyjaśnienie? Jaka czynność odbywa się wg. zasady: nie wiadomo, jak to działa, ale działa? Jak składane jest ciało po sekcji? Czego uczy obcowanie ze śmiercią? Dla mnie ta książka powinna mieć tysiąc stron i pewnie jeszcze byłoby mi mało!

Myślę, że jest to obowiązkowa pozycja dla wielbicieli kryminalnych klimatów, zwłaszcza dla tych, dla których liczy się prawda, nie tylko rozrywka.

... dziś. Łapcie za tę pozycję koniecznie!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?