rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Lalka Kids Olivia

gry / zabawki

Rubens Barn

162,98 zł taniej -9%

Dumel Zawieszka Sowa Olivia

gry / zabawki

Dumel

30,77 zł taniej -3%

Teeny Tys Olivia pink leopard

gry / zabawki

Ty Inc.

15,38 zł taniej -11%

Santa Rosa

M. Górny-Margus...

książka

25,10 zł taniej -32%

Santa Maria Skala 1:96

gry / zabawki

Revell

77,42 zł taniej -18%

Santa Rosa - mobi, epub

M. Górny-Margus...

ebook, multiformat: mobi, epub

25,93 zł taniej -15%

Przebudzenie Olivii

E. O`Roark

książka

28,35 zł taniej -23%

Przebudzenie Olivii - mobi, epub

E. O`Roark

ebook, multiformat: mobi, epub

21,18 zł taniej -20%

Santa Claus

R. Pagnoni

lit. obcojęzyczna

48,76 zł taniej -10%

Santa Claus

L. Saachi

lit. obcojęzyczna

74,53 zł taniej -9%

LEGO Friends Kreatywne laboratorium ...

gry / zabawki

Lego

37,77 zł taniej -18%

Santa Olivia
ocena: 5, głosów: 2
 

Santa Olivia (miękka)

książka

Wydawnictwo: Jaguar

Oprawa: miękka

Ilość stron: 392

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 24,51

Cena detaliczna: 28,83

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

23,06

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (3)

Santa Olivia - opis produktu:

Santa Olivia to książka dla miłośników świata fantasy, która wciągnie cię aż do ostatniej strony na długo zostanie w pamięci.
W Santa Olivia nie ma litości. Nie ma stąd także ucieczki. W odizolowanej strefie buforowej między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem pozbawieni praw obywatelskich mieszkańcy niewielkiego miasteczka są bezsilni wobec losu. Aż pewnego dnia narodzi się wśród nich ktoś niezwykły; córka mężczyzny, będącego owocem inżynierii genetycznej, z którego rząd pragnął uczynić swą broń.
Stworzono go, by był nadludzko silny, szybki i wytrzymały, o wyostrzonych zmysłach, by nie znał strachu. Loup Garron odziedziczyła niezwykłe cechy ojca.

Santa Olivia - wybrana recenzja:

Gavran 22/06/2012
recenzja dotyczy produktu: Książki

To zabawne, ale zanim jeszcze skończyłam czytać ?Santa Olivię? autorstwa Jacqueline Carey, miałam już ułożony w głowie plan recenzji tej pozycji. Przyświecała mu nadrzędna zasada ? nie nawiązywać do cyklu Kusziela, który rozsławił pisarkę, oraz nie porównywać tych dwóch, jakże różnych, projektów.... (czytaj dalej)

Santa Olivia - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Jaguar
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:135x200
Ilość stron:392
ISBN:978-83-7686-106-7
Wprowadzono: 08.03.2012
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Santa Olivia - recenzje klientów

22/06/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

To zabawne, ale zanim jeszcze skończyłam czytać ?Santa Olivię? autorstwa Jacqueline Carey, miałam już ułożony w głowie plan recenzji tej pozycji. Przyświecała mu nadrzędna zasada ? nie nawiązywać do cyklu Kusziela, który rozsławił pisarkę, oraz nie porównywać tych dwóch, jakże różnych, projektów. Potraktować jej nową serię jako coś odrębnego, nie skazując jej tym samym na trwanie w blasku jupiterów historii o Fedrze. Plan planem, a w głowie samopas kłębiły się myśli, gotowe zdania, wątki, które chciałam przytoczyć innym Czytelnikom. Poddałam się.

W momencie rozpoczęcia lektury poznajemy bliżej nie główną bohaterkę, Loup Garron, lecz jej matkę, Carmen Garron. Przyglądamy się jej życiu w Posterunku, niegdyś zwanym miasteczkiem Santa Olivia, wskutek zarazy odciętym od reszty świata, będąc świadkami kolejno jej związków z mężczyznami, pielęgnowanych marzeń oraz ich utraty, narodzin pierwszego dziecka, Tommy?ego, aż po spotkanie z Martinem, którego owocem jest Luop. Sam już ten rozbudowany wstęp pokazuje pewną skłonność autorki w kreacji swoich wiodących protagonistek. Pewnie, że zawsze można by było to skwitować jednym zdaniem: ?Nazywam się Luop, mam ? (wstawić wiek) ? lat, moja matka była piękną kobietą o imieniu Carmen, zaś ojciec efektem zabawy naukowców z ludzkimi oraz wilczymi komórkami genetycznymi?. O nie, nie. Bohaterki Carey mają swoją przeszłość, historię, która spowodowała, że stają się one takimi, a nie innymi osobami. Zostaje nam ona przedstawiona w mniej lub bardziej szczegółowym stopniu, ale faktem pozostaje, że z buta akcja nie rusza.

Pomimo całej gamy ciekawych postaci, jedynie niektóre z nich mają szansę na dłużej pozostać w naszej pamięci. Sporo osób będących w najbliższym otoczeniu Luop zostało potraktowanych nieco po macoszemu ? mają swój zestaw cech, poznajemy szczątkową wiedzę o ich pochodzeniu i na tym kończy się ich trójwymiarowość. U większości Santitos (sieroty wychowywane przez Kościół) można również zaobserwować zanik ewolucji, gdybym nie wiedziała, że dorastają, to trudno byłoby mi stwierdzić, w jakim są wieku. Już jako dzieci żyjące w ciężkich czasach, które regulują twarde zasady przetrwania, okazują nadzwyczajną dojrzałość, a aspekt ten po prostu pozostaje w ich przypadku bez zmian, razem z pozostałymi małostkowymi zachowaniami. Tym, co zwraca uwagę i zaskakuje w pozytywny sposób, jest niemożność jednoznacznej oceny bohaterów. Szarości w wymiarze etycznym i moralnym u człowieka powodują, że nigdy tak do końca nie będziemy w stanie przewidzieć jego reakcji. Dzisiaj wróg, jutro sprzymierzeniec.

Styl autorki pasuje do opisywanej rzeczywistości. Obojętny, niemal kliniczny, i tak bardzo różny od kwiecistego słownictwa, którym posługiwała się w cyklu Kusziela. Język trzecioosobowego narratora jest taki, jak szara i ponura codzienność, o której opowiada. Bez wyszukanych porównań i metafor, bez poetycznej finezji. Kolejny dzień z życia mieszkańców ?nieistniejącego? Santa Olivia, których oficjalnym sportem i rozrywką jest urządzanie walk bokserskich z udziałem przedstawicieli wojska oraz miejscowych.

Osoby, które zaczęły przygodę z Carey od historii Fedry uprzedzam, że jest to całkowicie odmienny typ powieści. Czy jest gorsza, czy nie ? pozostawiam opinii każdemu z Was, choć zależy to także od tego, czego na daną chwilę poszukujemy w książce. ?Santa Olivia? nie powala na kolana skomplikowaną fabułą, co przy misternej siatce wątków w Kuszielu może wypaść blado. Przy jej lekturze niejednokrotnie miałam wrażenie, że tym razem autorka chciała opowiedzieć o życiu społeczności w bardzo małej mieścinie, z zarazą stanowiącą jedynie pretekst do stworzenia nadzwyczajnych warunków. Wlać parę dodatków, wetknąć na koniec niepasujący do reszty element ? szybką, niezwykle silną oraz dosłownie nieustraszoną Luop ? zamknąć to wszystko w małym opakowaniu i wstrząsnąć, tworząc mieszanką wybuchową. A potem obserwować, jak poradzi sobie ?wybryk natury? i w jaki sposób wpłynie on na egzystencję ?przeciętniaków?.

Kusziel to cykl powieści napisanych z niemal epickim rozmachem, w których mamy okazję podziwiać bardzo wyraziste postacie, spektakularne bitwy oraz sprawy i misje, których porażka bądź sukces mogą zaważyć na dalszym istnieniu narodów. Nie można także zapomnieć o pięknie wykreowanym świecie, a wszystko to w przesyconej erotyzmem otoczce. Narzekającym na ten ostatni element i szukającym mniej wzniosłych idei można z pewnością polecić ?Santa Olivię?. To nie oznacza, że ich tam nie znajdziemy, lecz występują one w mniejszej skali i natężeniu.

Niech Was dodatkowo nie zwiedzie młody wiek Loup, ponieważ książka ta nie jest przeznaczona dla młodszego Czytelnika. Wszechobecna wulgarność, dość odważne sceny erotyczne, choć na szczęście nie rozwleczone, oraz pewne niuanse w zachowaniach bohaterów, których znaczenie mogłoby mu umknąć, przybliżają tę pozycję do raczej dorosłej osoby.

Tyle się rozpisałam o tym, że ta powieść może wypaść blado przy rozbuchanym Kuszielu, więc nadszedł czas, aby ją trochę pochwalić. A jest, na szczęście, za co. Nawet jeśli nie powoduje ona drżenia w kończynach, a tempo akcji jest utrzymane w dość spokojnym rytmie, to i tak z łatwością pogrążyłam się w lekturze i szybko mknęłam przez kolejne strony. Na końcu nie czeka na Was bitwa narodów, a oczekiwanie na wynik kolejnej walki bokserskiej może rezonować: nuuuuda! Jednak słowo daję ? nie mogłam doczekać się tej jednej, ostatniej rozgrywki, przez co czułam tę radosną niecierpliwość oraz złość na własne, powolne przy czytaniu oczy. To plus pewna prawdziwość cechująca opisywane wydarzenia, szczególnie te mniej chwalebne, mroczne i brutalne, spowodowały, że książkę odłożyłam na półkę usatysfakcjonowana. Zdecydowanie polecam, szczególnie nowicjuszom pisarstwa Jacqueline Carey.
Gavran.pl

24/09/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

Cudowne i prorocze dziecko Jacqueline Carey znana jest polskim czytelnikom dzięki serii Kusziel. Ukończyła Lake Forest College ze stopniem licencjata z psychologii oraz literatury angielskiej. To właśnie w czasie trwania studiów postanowiła, że zostanie pisarką. Stało się to gdy w czasie sześciomiesięcznej wymiany studenckiej trafiła do Wielkiej Brytanii, a tam pracowała jako ekspedientka w jednej z londyńskich księgarni. Swoją pierwszą powieść zaczęła pisać zaraz po powrocie. Santa Olivia rozpoczyna jedną z trzech serii tej autorki. Właściwie to na tą chwilę jest to pierwszy tom dylogii o tym samym tytule. Santa Olivia to miasteczko, które już dawno straciło nadzieję. Znajduje się na granicy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Meksykiem. Już spory czas temu zostali odizolowani i otoczeni murem, pod pretekstem najazdów ze strony El Segundo. Nie mają żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym, jedynie te skąpe informacje, które usłyszą lub wyciągną od stacjonujących w bazie żołnierzy. Pewnego dnia na terenie miasteczka pojawia się tajemniczy mężczyzna. Ludzie uważają go za dezertera, lecz tylko Carmen Garron zna całą prawdę o swoim kochanku. Gdy okazuje się, że kobieta jest w ciąży Martin obiecuje z nią pozostać. Jednak ich plany szybko muszą ulec zmianie, a mężczyzna musi salwować się ucieczką. Po kilku miesiącach na świat przychodzi dziewczyna Loup Garron. Jest niezwykłym dzieckiem, które odziedziczyło genetyczne dziedzictwo swojego ojca. Jak potoczą się dalsze losy niezwykłego dziecka? Tego musicie dowiedzieć się sami. Powieść Santa Olivię, ciężko jest zaklasyfikować do jednego gatunku literackiego. Wszystko dlatego, że autorka w umiejętny sposób połączyła ze sobą kilka zupełnie różnych rodzajów, tworząc z tego naprawdę spójną i ciekawą fabułę. Odnajdziemy w niej bowiem elementy fantastyki (nadnaturalność Loup), antyutopii (zacofanie miasteczka pod rządami armii), a także obyczajówki (całe życie Loup i jej przyjaciół). Jacqueline Carey poruszyła w swojej książce także dość trudny, a w naszym kraju również kontrowersyjny temat jakim jest miłość homoseksualna. Autorka bardzo postarała się w tym temacie. Wszystko jest bowiem opisane w subtelny, lekko tajemniczy i pikantny sposób. Dzięki czemu opisy nie urażą żadnego z czytelników, a także pozostawią spore pole do popisu dla wyobraźni. Akcja książki jest zarówno jej plusem i minusem. To co w niej złe jest jej nijakie tempo, które nawet przez chwilę nie podnosi swojego poziomu, a także nie zaskakuje. No może z jednym jedynym wyjątkiem na całe 392 strony. Natomiast przemawia za nią fakt, że jednoznacznie nie da się określić czasu w jakim została osadzona cała historia. Czytając mamy, bowiem wrażenie, że autorka zabiera nas w podróż do przeszłości w której telewizja i komputery nie miały jeszcze racji bytu. Jednak bardzo szybko i z dość dużą częstotliwością zostajemy wyprowadzeni z tego błędu. Pani Carey przy pomocy niewielkich, ale dosadnych epizodów i napomknień pokazuje nam, że tłem dla akcji jest XXI wiek. Z tym, że sytuacja w jakiej znaleźli się mieszkańcy zmusiła ich do takiego cofnięcia się w czasie. Jeżeli chodzi o styl pisania autorki, to z początku ciężko jest się do niego przyzwyczaić. Jacqueline Carey stosuje co prawda narrację trzecioosobową, jednak ma ona zupełnie inny charakter, dużo bardziej bezosobowy, niż znaliśmy do tej pory. Wszechwiedzący narrator, nie wyraża żadnych emocji i wszystkie wydarzenia opisuje w dość bezosobowy sposób. Myślę jednak, że jest to celowy zabieg, bo przecież główna bohaterka również nie odczuwa wielu emocji, a zwłaszcza strachu. Także język jaki posługiwała się pisarka w trakcie tworzenia Santa Olivii nie należy do najprzyjemniejszych. Jest bowiem naszpikowany sporą ilością przekleństw, które najczęściej pojawiają się w nietypowych momentach np. po pocałunku lub w trakcie modlitwy. Podsumowując. Mam spore trudności z oceną Santa Olivii. Książka ma swoje dobre i złe strony, jednak z całą pewnością mogę stwierdzić, że historia Loup wciąga od samego początku. Sami zdecydujcie czy chcecie ją poznać, czy nie.

1/04/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale "Santa Olivia" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jacqueline Carey. Nie wiedziałam czego spodziewać się po książce, ale wiedziałam jedno - muszę ja przeczytać!
Nie wiem - okładka? opis? całokształt? jakiś szczegół? Coś sprawiło, że "Santa Olivia" przyciągała mnie jak mało co.
Jest to książka o cierpieniu, zniewoleniu, nieodpartej chęci wolności. Znajdziecie tu miłość - tę wielką i jedyną, choć zupełnie nieromantyczną i inną niż moglibyście przypu[...]. W "Santa Olivii" nie zabraknie też brutalności i podłości, ale z drugiej strony jest też dobro reprezentowane przez księdza-który-nie-jest-księdzem i siostrę Marię. Standard powiecie. Tak ale w jakim wydaniu!
"Santa Olivia" to książka przede wszystkim o niezłomnej sile ludzkiego ducha. O przyjaźni i lojalności, która pozwala wszcząć kampanię przeciwko niesprawiedliwości i władzy wojska. O tym jak pomysł kilkorga dzieciaków może dać ludziom nadzieję na lepsze jutro.
Zdziwicie się , ale "Santa Olivia" to również książka o boksie, sporcie, który odgrywa dla mieszkańców tego zapomnianego przez Boga miasteczka, niesamowicie ważną rolę, choć stanowi niejako tło dla akcji, a dla bohaterów - środek do osiągnięcia celu. Nie można jednak nie przyznać, że sceny walki są bardzo realistyczne.
Trudno nie napisać o nastroju w jakim utrzymana jest książka. Jest bezgranicznie smutna i ukazuje życie jakiego nikt z nas nie chciałby mieć. "Santa Olivia" na długo pozostanie w mojej pamięci. Jej lektura przyniosła wiele tematów do przemyśleń. W mojej biblioteczce znalazła miejsce wśród ulubionych pozycji - tych, do których lubię wracać.
Zdecydowanie polecam, bo to książka ze wszech miar warta uwagi.

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Magiczne Drzewo. Opowieść IX. Berło

A. Maleszka

książka

22,08 zł taniej -40%

Labirynt duchów Tom 4

C. Zafon

książka

30,09 zł taniej -45%

Virion. Wyrocznia Imperium Achai

A. Ziemiański

książka

27,87 zł taniej -30%

Ania. Biografia Anny Przybylskiej

G. Kubicki

książka

31,41 zł taniej -30%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

39.41 zł

taniej -21%

Santa Cruz 1942 Starcie lotniskowców na...

Wbrew temu, co głosi mit, japońskie siły lotniskowe nie zostały zniszczone w bitwie o Midway. Przetrwały i wciąż stanowiły zagrożenie na Pacyfiku. Najdobitniej dowiodły tego w bitwie koło wysp Santa Cruz w październiku 1942 roku. Impas na lądzie podczas kampanii na Guadalcanalu wymusił coraz większe zaangażowanie głównych sił morskich obu stron, dążących do...

książka

25.10 zł

taniej -32%

Santa Rosa

Spokojnym Toruniem wstrząsa fala morderstw. Miejscowa policja próbuje namierzyć sprawców, jednak śledztwo utknęło w martwym punkcie. W pobliżu wszystkich popełnianych zabójstw jest detektyw Mark Wolski. Szybko staje się on jednym z podejrzanych, ale też sam wszczyna śledztwo, które z biegiem czasu coraz ściślej wiąże się z jego rodzinną tajemnicą......

ebook

25.93 zł

taniej -15%

Santa Rosa - mobi, epub

Spokojnym Toruniem wstrząsa fala morderstw. Miejscowa policja próbuje namierzyć sprawców, jednak śledztwo utknęło w martwym punkcie. W pobliżu wszystkich popełnianych zabójstw jest detektyw Mark Wolski. Szybko staje się on jednym z podejrzanych, ale też sam wszczyna śledztwo, które z biegiem czasu coraz ściślej wiąże się z jego rodzinną tajemnicą... Czy...

gry / zabawki

77.42 zł

taniej -18%

Santa Maria Skala 1:96

Zestaw zawiera model żaglowca do sklejania w skali 1:96 + instrukcja oraz kalkomania. Opakowanie nie zawiera kleju ani farb. Rekomendowane farbki Revell: 5,8,16,48,86,87,99. Poziom trudności: 4/5. 137 elementów. Wymiary gotowego modelu: 36,2 x 34,4 cm. Wiek: 8+

lit. obcojęzyczna

48.76 zł

taniej -10%

Santa Claus

Titles in the charming " Little People Shape Books " portray kids dressed up to fit many different grown-up roles. Some books in the series stimulate toddlers imaginations with stories about magical places, while others give safety instructions in simple terms that very young boys and girls can understand. Heavy board covers and pages are die-cut...

lit. obcojęzyczna

74.53 zł

taniej -9%

Santa Claus

In 1989 author Luca Sacchi began collecting Santa Claus objects and since then has amassed nearly 1900 pieces This book features the best of his vast collection By hunting through flea markets shops or department stores and ordering through the mail Sacchis Santa items come from all over the world Some were presents others were tirelessly looked for and...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
10.00
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: