SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Samotnia (twarda)

Tom 1

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Zysk I S-Ka
Data wydania 2018
Oprawa twarda w obwolucie
Liczba stron 654
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Wielu - wśród nich Vladimir Nabokov i G.K. Chesterton - określa Samotnię najlepszą i najbardziej dojrzałą powieścią Charlesa Dickensa, a Stephen King zalicza ją do swoich dziesięciu ulubionych książek.
Przede wszystkim jest to oparta na prawdziwych sądowniczych przypadkach historia o bezwzględnym działaniu absurdalnego brytyjskiego prawa, na pierwszy plan wysuwają się w niej jednak kobiece losy. Wprowadzenie rozdziałów pisanych z perspektywy Esther Summerson, sieroty z nizin społecznych, jest niezwykle nowatorskim chwytem w wiktoriańskiej prozie.
Zarówno wyjątkowa konstrukcja jak i społeczno-prawnicza tematyka czynią tę powieść zaskakująco współczesną. Doczekała się wielu adaptacji scenicznych, radiowych oraz telewizyjnych, i wciąż zyskuje uznanie czytelników.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Oprawa: twarda w obwolucie
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2018
Wymiary: 135x205
Liczba stron: 654
ISBN: 978-83-8116-184-8
Wprowadzono: 15.02.2018

RECENZJE - książki - Samotnia, Tom 1 - Charles Dickens

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.8/5 ( 8 ocen )
  • 5
    7
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Czytanie Naszym Życiem

ilość recenzji:1

brak oceny 2-11-2018 10:52

Ojciec Charlesa Dickensa był urzędnikiem admiralicji, a sam Charles pracował jako urzędnik sądowy. Doświadczenie to zainspirowało go do stworzenia jednego z najwybitniejszych dzieł literatury angielskiej. Samotnia jest prawdziwie monumentalnym tworem, jednocześnie najobszerniejszym w dorobku tego pisarza. Nie ma wątpliwości, że Dickens napisał Samotnię opierając się w dużej mierze na swoich własnych doświadczeniach związanych z prawem i sądownictwem. Co z tego wyszło?

Trudno jest napisać cokolwiek konkretnego odnośnie dzieła liczącego sobie grubo ponad 1300 stron. Nie chcę wchodzić w szczegóły, które mogłyby zdradzić zbyt wiele, a jednocześnie żałuję, że nie mogę o nich mówić. Zatem powiem jak najbardziej ogólnikowo: powieść Dickensa jest niesamowicie złożona, wielowątkowa, można ją rozpatrywać na wielu płaszczyznach, rozkładać na czynniki pierwsze, których ostatecznie wyszłoby mnóstwo! To, co najbardziej podobało mi się w tej książce, to szczerość autora. Spotykając na swojej drodze różnych bohaterów czytelnik czuje i wie, który z nich postępuje właściwie, a który nie jest godzien chociaż przelotnej myśli. Dickens gardzi ludźmi żyjącymi zgodnie z zasadą po trupach do celu oraz tymi, którzy są fałszywi w swoich przekonaniach. Bez względu na zasobność portfela człowiek powinien mieć choć krztynę pokory, dobroci i życzliwości. Tego naucza Dickens, za co bardzo go szanuję...

Samotnia prezentuje dwie narracje, ogrom intrygujących wątków, cały wachlarz wspaniałych (lub nie) postaci i piękny przekaz. Kilka miesięcy wcześniej przeczytałam Wielkie nadzieje i już wtedy pisałam w swojej recenzji, że Dickens to pisarz niesamowicie oryginalny, u którego nie znajdziecie żadnych schematów czy nudnych, niepotrzebnych wydarzeń. Swoją tezę podtrzymuję do tej pory, a nawet teraz, po przeczytaniu Samotni, jestem pewna, że Charles Dickens to pisarz niedoceniany i nadal dość słabo znany wśród czytelników XXI wieku. Mam nadzieję, że ta sytuacja ulegnie zmianie, ponieważ szkoda by było zaprzepaścić pamięć o tak wspaniałym autorze, od którego wiele można się nauczyć...

Charles Dickens przepięknie pokazuje ludzkie charaktery, namiętności, emocje i problemy. Samotnia kojarzy mi się głównie z moimi ukochanymi Nędznikami. Obie te książki przedstawiają bardzo ważne społeczne problemy i łamią wszelkie stereotypy związane zarówno z bogactwem, jak i z biedą. Dickens na kartach swojej powieści udowadnia, że nie można mierzyć wszystkich jedną miarą, nie można oceniać po okładce i nie można ślepo wierzyć w to, czym ktoś próbuje nas oczarować. Przekaz jest bardzo uniwersalny, jak najbardziej aktualny w naszych czasach. Zachęcam wszystkich do lektury i do wynoszenia z niej daleko idących wniosków. Charles Dickens pięknie pisze o trudnych zagadnieniach, przedstawia je w ciekawym świetle i prowokuje do przemyśleń. Serdecznie polecam!

Czy recenzja była pomocna?