Samoregulacyjne kształtowanie zachowań rynkowych przedsiębiorstw - Beata Majecka - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Samoregulacyjne kształtowanie zachowań rynkowych przedsiębiorstw (miękka)

książka

  • Wydawnictwo Uniwersytet Gdański
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 274
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Samoregulacyjne kształtowanie zachowań rynkowych przedsiębiorstw - opis produktu:

Oddawana do Państwa rąk publikacja powstała w dziwnych czasach. Rok 2020 zostanie zapamiętany przede wszystkim jako czas rozprzestrzeniającego się na całym świecie wirusa COVID-19. Pandemia, która wstrząsnęła ogólnoświatowym społeczeństwem, dotykając często bardzo boleśnie nas samych i naszych najbliższych, spowodowała też wiele zaburzeń w sferze gospodarczej. Właściwie jeszcze nie można z całkowitą pewnością stwierdzić, jakie długofalowe skutki będzie miała ta sytuacja dla systemów społeczno-gospodarczych, do oceny których trzeba pewnej perspektywy, również czasowej. Jedno wszakże wiadomo na pewno, każdy podmiot gospodarujący w jakimś stopniu został lub zostanie dotknięty skutkami chaosu w systemach społeczno-gospodarczych świata, które wynikają z pandemii. W tym kontekście zrozumienie i w konsekwencji rozwój zdolności samoregulacyjnych podmiotów gospodarujących oraz świadome kształtowanie ich zachowań rynkowych, a także wykorzystywanie wielu, często złożonych i wielopostaciowych narzędzi ochrony trwania podmiotów w długim okresie, wydaje się być jedynym sposobem na poradzenie sobie w tym, jakże turbulentnym, otoczeniu społeczno-gospodarczym. Autorzy mają nadzieję, że publikacja dostarczy pewnych koncepcji, a także choćby w minimalny sposób zwróci uwagę na konieczność rozwijania przez podmioty gospodarujące innych niż do tej pory umiejętności, czyli umiejętności samoregulacyjnych, które są odpowiedzialne za elastyczność funkcjonalną podmiotów i mają im pomagać właśnie w radzeniu sobie z nieprzewidywalnymi sytuacjami. Jest to także próba sprowokowania uporządkowania problematyki opisu procesów i celów gospodarowania przedsiębiorstw, przyczyniająca się do lepszego ich zrozumienia, zarówno przez teoretyków (w zakresie metodologii opisu procesów gospodarowania przedsiębiorstw), jak i praktyków (w zakresie łatwiejszego identyfikowania procesów samoregulacji). W konsekwencji zatem wpłynie na sprawniejszą realizację celu głównego podmiotów gospodarujących, jakim jest przetrwanie i zachowywanie długookresowej dynamicznej równowagi funkcjonalnej, przyczyniając się do rozwoju systemów gospodarujących i społeczno-gospodarczych.

Książka Samoregulacyjne kształtowanie zachowań rynkowych przedsiębiorstw pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Gdański. Autorami książki są Beata Majecka, Andrzej Letkiewicz. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Samoregulacyjne kształtowanie zachowań rynkowych przedsiębiorstw liczy 274 stron. Jej wymiary to 150x210. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Samoregulacyjne kształtowanie zachowań rynkowych przedsiębiorstw

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.