SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo SQN Sine Qua Non
Data wydania 2019
Oprawa miękka
Liczba stron 356

Opis produktu:

Wygrywał wiele ważnych wyścigów. Ten najważniejszy rozpoczął się właśnie teraz

Wypadek: uderzenie twarzą w asfalt. Połamane wszystkie kości twarzy, uszkodzony rdzeń, połamane kręgi, paraliż wszystkich kończyn. Operacja - pierwsza, druga, trzecia. Wszystko to działo się w mgnieniu oka. Rehabilitacja i powrót do sprawności zajmą nie miesiące, a lata.

Ryszard Szurkowski był jednym z największych sportowców PRL-u. Setki tysięcy Polaków stawały na trasie Wyścigu Pokoju, by zobaczyć mistrza. Tłumy gromadziły się przed telewizorami, by oglądać jego triumfy, a rywalizacja ze Stanisławem Szozdą i innymi kolarzami rozpalała umysły młodych chłopców, do późna grających w kapsle na każdym podwórku.

Po dramatycznym wypadku z czerwca 2018 roku król szos stanął przed największym wyzwaniem w swoim życiu. W tej autobiografii opowiada o okolicznościach wypadku i żmudnej walce o powrót do zdrowia, a gwiazdy sportu wspominają jego wielką karierę. Wszystko po to, by pomóc mistrzowi zwyciężyć raz jeszcze - w najważniejszym z jego wyścigów.

Kupując książkę `Ryszard Szurkowski. Wyścig. Autobiografia`, wspierasz rehabilitację mistrza. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na jego dalsze leczenie.

***

Rysiek był zawodnikiem niebywale rozsądnym, był wielkim taktykiem, potrafił swym spokojem porażać rywali. Był dla mnie, a pewnie i dla nas wszystkich wzorem. Był koleżeński, służył radą, nigdy nie zadzierał nosa. Ryszard przy tych wszystkich sukcesach zawsze prezentował wielką klasę. Gdy zaczynałem organizować Tour de Pologne, mieliśmy różne zdania, ale zawsze potrafiliśmy dyskutować, używając argumentów. To też świadczy o nim jak najlepiej.
Czesław Lang

Na bycie arcymistrzem i legendą sportu trzeba sobie zasłużyć. Nie wystarczą wyniki - równie ważna jest charyzma, postawa i wartości, które sobą prezentujemy i o których świadczymy. Ryszard Szurkowski bez wątpienia jest ikoną kolarstwa, autorytetem i człowiekiem, który inspirował i inspiruje całe pokolenia polskich sportowców. Wierzę, że autobiografia arcymistrza będzie doskonałym drogowskazem nie tylko dla kolarzy, czy zawodowych sportowców, ale dla ludzi, którzy chcą podążać za swoją pasją.
Rafał Sonik, kierowca rajdowy

Dla mnie Ryszard Szurkowski był najlepszym polskim kolarzem. Gdyby nie było podziału między blokiem wschodnim a zachodnim, mógł zrobić zupełnie inną karierę. Nawet wygrać Tour de France.
Bernard Hinault, francuski kolarz szosowy i torowy, pięciokrotny zwycięzca Tour de France
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: biografie i wspomnienia,  Biografie i autobiografie
Wydawnictwo: SQN Sine Qua Non
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2019
Wymiary: 140x205
Liczba stron: 356
ISBN: 9788381295154
Wprowadzono: 31.07.2019

Krzysztof Wyrzykowski, Kamil Wolnicki, Ryszard Szurkowski - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Ryszard Szurkowski. Wyścig - Krzysztof Wyrzykowski, Kamil Wolnicki, Ryszard Szurkowski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 3 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

RealAnia

ilość recenzji:1

6-11-2019 20:19

To autobiografia legendy polskiego sportu, a ponadto obraz minionej kolarskiej epoki. Ryszard Szurkowski opowiada o wyścigach, kolarzach i trenerach. O układach w peletonie, relacjach oraz konfliktach. Wielkich sukcesach oraz porażkach. To książka pełna ciekawych historii, wspomnień i anegdot.

Książka to połączenie fragmentów pochodzących z pozycji ?Być liderem? wydanej w 1983 roku, której współautorem również był Krzysztof Wyrzykowski oraz najnowszej części dopisanej w formie wywiadu. Takie rozwiązanie pozwala poznać jak zmieniło się spojrzenie Ryszarda Szurkowskiego na poszczególne wydarzenia. W końcu prezentowane treści dzieli kilkadziesiąt lat. To spory plus tej pozycji.

Co więcej opowieść Ryszarda Szurkowskiego przeplatają wypowiedzi osób, które kolarz spotkał na swojej drodze. Swoją opinią podzielili się Czesław Lang, Tadeusz Mytnik, Andrzej Szarmach, Zenon Jaskuła, czy też Rafał Majka. Ciekawym dodatkiem są również zapiski z dzienników Szurkowskiego, chociaż szkoda, że znajdują się one dopiero na końcu lektury, a nie zostały wplecione w główną opowieść. Innym mankamentem jest zaburzona chronologia, która wprowadza nieco chaosu. Mimo powyższych drobnych uwag książkę dobrze się czyta i bez wątpienia można ją polecić.

To pozycja, która powinna się znaleźć w biblioteczce każdego fana kolarstwa. Starsze pokolenie z sentymentem wspomni minione czasy, zaś młodsi czytelnicy lepiej poznają postać legendy polskiego kolarstwa. Co więcej część dochodu ze sprzedaży książki zostanie przekazana na jego dalsze leczenie, więc każdy czytelnik ma okazję dołożyć cegiełkę w słusznej sprawie.

Czy recenzja była pomocna?

Rafał

ilość recenzji:86

1-10-2019 11:57

Dla sporej grupy kibiców kolarstwa urodzonej po upadku PRL-u, Wyścig Pokoju stał się pewnego rodzaju legendą. Mitem o wspaniałych pojedynkach polskich kolarzy z radzieckimi, tłumach ludzi przy trasie i milionowej publiczności śledzącej zmagania za pomocą przekazów medialnych. Równie rozmyte stały się historie jego uczestników - kojarzone są nazwiska, jednak większość "niedzielnych" fanów kolarstwa może mieć problem z powiedzeniem o nich czegoś więcej. Dlatego też dobrze, że powstała autobiografia Ryszarda Szurkowskiego.
Książka ta jest przekrojowym spojrzeniem na karierę czterokrotnego zwycięzcy Wyścigu Pokoju od pierwszego kontaktu z rowerem, przez największe triumfy, po karierę trenerską. Łączy w sobie ona teksty napisane specjalnie na tę okazję, jak i fragmenty z wydanej kilkadziesiąt lat temu publikacji "Być Liderem", również opowiadającej o karierze Szurkowskiego. Z jednej strony jest to duży atut, gdyż pozwala na zrozumienie jak zmieniło się spojrzenie mistrza na pewne sprawy wraz z upływem lat, a z drugiej może powodować w czasie lektury lekkie zamieszanie w chronologii. Historię uzupełniają wypowiedzi osób związanych z kolarstwem, które miały okazję w trakcie swojej kariery spotkać Szurkowskiego na swojej drodze.
Jednocześnie nie jest to książka tylko o jednym zawodniku, lecz o całym kolarstwie tamtych czasów. Pozwala zrozumieć, dlaczego Wyścig Pokoju cieszył się taką popularnością, jak trudno było się do niego dostać. Tłumaczy także, dlaczego polscy kolarze nie decydowali się na ucieczkę za granicę i starty w grupach zawodowych.
Niewątpliwie dla fanów kolarstwa jest to pozycja obowiązkowa, niezależnie od wieku. Młodsi poznają lepiej postać Ryszarda Szurkowskiego, jego sukcesy, a także świat wyścigów rowerowych okresu PRL. Starsi natomiast otrzymają szansę powrotu do tamtych lat i ponownego przeżycia wielkich sukcesów naszych kolarzy.

Czy recenzja była pomocna?

kolarz

ilość recenzji:1

brak oceny 4-08-2019 22:20

Lektura obowiązkowa nie tylko dla fanów kolarstwa.

Czy recenzja była pomocna?