Rysunek techniczny maszynowy z atlasem rysunków - Damian Skupnik - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Rysunek techniczny maszynowy z atlasem rysunków (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Nauka i Technika
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 122
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność Ostatnie sztuki u dostawcy
  Ostatnie sztuki produktu u dostawcy.
  Spróbujemy go dla Ciebie sprowadzić.
  W przypadku braku tej pozycji, zamówienie zostanie zrealizowane bez niej.

Rysunek techniczny maszynowy z atlasem rysunków - opis produktu:

Doświadczenie pokazuje, że w komunikacji werbalnej stosunkowo łatwo może dojść do nieporozumienia, zwłaszcza pomiędzy ludźmi, którzy na co dzień posługują się różnymi językami. Powszechnie znane powiedzenie mówi, że jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów. Wynika z tego między innymi to, iż za jego pośrednictwem możliwa jest wymiana informacji pomiędzy osobami, które nawet nie znają wspólnych słów. Jednakże zwyczajna wizualizacja nie gwarantuje jednoznacznego i wystarczająco precyzyjnego zapisu informacji dla przemysłu maszynowego. W końcu prosty szkic lub obraz malarza może być i często jest interpretowany w różny sposób.Ogólnie rzecz ujmując, każdy język składa się z dwóch części: otwartego zbioru znaków oraz reguł ich łączenia i tworzenia. Naturalne języki, na przykład polski i rosyjski, mają różne znaki oraz reguły, które są definiowane przez organizacje krajowe (na przykład Radę Języka Polskiego). W przypadku zapisu konstrukcji, potocznie nazywanego rysunkiem technicznym, zbiór znaków i reguł ich łączenia określają krajowe oraz międzynarodowe organizacje normalizacyjne. Zapis konstrukcji przygotowany zgodnie z uznanymi normami znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia różnego rodzaju strat, które mogłyby wyniknąć z błędnej interpretacji rysunku prowadzącej do wytworzenia niepoprawnego obiektu.W ramach jednego języka naturalnego tę samą informację można przekazać w różny sposób, co może wynikać na przykład z poziomu wykształcenia. Podobnie jest w przypadku komunikacji za pomocą rysunku technicznego. Dwóch projektantów może przedstawić ten sam obiekt stosując różne widoki lub przekroje, przy czym obydwa rozwiązania mogą być poprawne. Pomimo tej niejednoznaczności znajomość zasad tworzenia rysunków technicznych pozwala zrozumieć idee sformułowane przez innych inżynierów, także z różnych krajów. Innymi słowy zapis konstrukcji umożliwia przekazywanie informacji o danym obiekcie od projektanta do wytwórcy, a więc może być traktowany jako język komunikacji. Obecnie wykonywanie rysunków technicznych realizowane jest prawie wyłącznie z użyciem technik komputerowych.

Książka Rysunek techniczny maszynowy z atlasem rysunków pochodzi z wydawnictwa Nauka i Technika. Autorem książki jest Damian Skupnik. Należy do gatunków: nauki ścisłe, technika, różne. Książka Rysunek techniczny maszynowy z atlasem rysunków liczy 122 stron. Jej wymiary to 210x298. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Rysunek techniczny maszynowy z atlasem rysunków

4.3/5 ( 4 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.