Ryczące owieczki - Bob Briner - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ryczące owieczki (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Dreams
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 240
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Ryczące owieczki - opis produktu:

Czy chrześcijańskie wartości mogą współgrać z naszą kulturą?
Bob Briner odpowiedziałby: "Jak najbardziej!".

Ryczące owieczki to manifest właściwej postawy chrześcijanina wobec mechanizmów społecznych. Chrześcijanie mogą, a nawet powinni potrząsać społeczeństwem - by je przemieniać. Mają za zadanie być "ryczącymi owieczkami", czyli tymi, którzy przenikając do różnych sfer życia, wpływają na nie poprzez swoją wiarę.

Książka Ryczące owieczki zrodziła się z osobistego doświadczenia autora - producenta telewizyjnego i laureata nagrody Emmy. Przedstawia sposoby kształtowania kultury, z jakich śmiało może korzystać każdy z nas, by "zaryczeć" w swoim miejscu pracy.

Największą spuścizną Boba Brinera okazał się jego "ryk", który pomógł niezliczonej rzeszy chrześcijan odważnie wydać głos. Dołącz do nich i zmieniaj świat!

"[...] przykuwa uwagę ludzi myślących - zarówno chrześcijan, jak i niechrześcijan".
- Wiliam F. Buckley Junior

Książka Ryczące owieczki pochodzi z wydawnictwa Dreams. Autorem książki jest Bob Briner. Należy do gatunków: religie i mitologie, religie, katolicyzm. Książka Ryczące owieczki liczy 240 stron. Jej wymiary to 140x205. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Ryczące owieczki

4.5/5 ( 6 ocen )
  5
  4
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Ida(Godzinazksiazka.blogspot.com)

 • 8-05-2017
 • 09:25

Rycząca owieczka może kojarzyć się dziwnie lub po prostu śmiesznie. Tymczasem mamy do czynienia z tematem poważnym. Owieczki-słynne porównanie dla chrześcijan, którzy podążają za swoim Pasterzem.

W "Ryczących owieczkach" Bob Briner, koncentruje się głównie na kulturze, sztuce i mediach, gdzie, jak wspomina wciąż brakuje donośnego głosu ludzi wierzących w Boga, ludzi Kościoła.

Zauważa niepotrzebny podział na "zawodowych chrześcijan" oraz "chrześcijan aktywnych zawodowo". Według autora taki podział jest sztuczny, bowiem wszyscy, będąc wyznawcami jednego, tego samego Boga, powinni głosić zasady wiary, zarówno słowem, jak i codziennym życiem. Nie chować się w skórę łagodnych, nikomu nie przeszkadzających owieczek, które tylko w niedzielę, podążając w kierunku najbliższego budynku kościoła, różnią się od swoich niewierzących sąsiadów. Nie przemykać ukradkiem, ale dumnie kroczyć przez życie i z radością mówić o tym, że Bóg jest.
Bóg dał nam przecież mnóstwo wskazówek, jak żyć, co robić. Słynne "być solą dla Ziemi" autor tłumaczy za znanym biblistą jako "działanie w roli oczyszczającego czynnika, który utrudnia rozprzestrzenianie się zła", a najlepszym sposobem, by to rozprzestrzenianie zatrzymać jest zastąpienie go czymś dobrym. Tutaj daje wiele przykładów na to, że zbyt mały wybór dzieł, stworzonych przez chrześcijańskich autorów, powoduje, iż odbiorca nie ma tak naprawdę w czym wybrać. A my, jako wyznawcy Boga powinniśmy taki wybór dawać
Na koniec książki - podsumowanie, w punktach i pytaniach. Odpowiedzi na te pytania, pozwolą nam określić, czy jesteśmy owieczką ryczącą, czy raczej tą, która na razie tylko otwiera "usta", by coś powiedzieć, ale jeszcze nic nie słychać.
Więcej na: ...

Czy recenzja była pomocna?