Rozwój społeczno-gospodarczy miast wojewódzkich w Polsce w świetle reformy administracyjnej państwa - Krzysztof Hajder - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Rozwój społeczno-gospodarczy miast wojewódzkich w Polsce w świetle reformy administracyjnej państwa (miękka)

Status miast wojewódzkich a zmiany poziomu życia mieszkańców

książka

Rozwój społeczno-gospodarczy miast wojewódzkich w Polsce w świetle reformy administracyjnej państwa, Status miast wojewódzkich a zmiany poziomu życia mieszkańców - opis produktu:

Zmiany stanu dobrobytu społecznego są zdeterminowane przede wszystkim skutecznością polityki rozwoju na poziomie państwa. Jednak nie bez znaczenia pozostaje rola samorządu terytorialnego, który uczestniczy w sprawowaniu władzy publicznej w wymiarze lokalnym, wykonując nałożone przez ustawodawcę zadania zlecone. Sposób i efektywność gromadzenia i wydatkowania środków publicznych na poziomie samorządu wywiera więc istotny wpływ na szanse rozwojowe dla lokalnych społeczności.
Dla jednostek samorządu terytorialnego w Polsce przewidziane są do realizacji zadania publiczne, niezastrzeżone przez Konstytucję lub ustawy dla organów innych władz. Służą one zaspokajaniu potrzeb mieszkańców i są wykonywane jako zadania własne jednostek samorządu terytorialnego. Poza tym, władzom samorządowym powierza się wykonywanie zadań zleconych.
Opis stanowi fragment Wstępu.

Książka Rozwój społeczno-gospodarczy miast wojewódzkich w Polsce w świetle reformy administracyjnej państwa Status miast wojewódzkich a zmiany poziomu życia mieszkańców, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorem książki jest Krzysztof Hajder. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes, polityka. Książka Rozwój społeczno-gospodarczy miast wojewódzkich w Polsce w świetle reformy administracyjnej państwa liczy 160 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Rozwój społeczno-gospodarczy miast wojewódzkich w Polsce w świetle reformy administracyjnej państwa, Status miast wojewódzkich a zmiany poziomu życia mieszkańców

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.