Roztropność, męstwo, umiarkowanie i sprawiedliwość jako wyznaczniki chrześcijańskiej moralności - Józef Ks. Zabielski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Roztropność, męstwo, umiarkowanie i sprawiedliwość jako wyznaczniki chrześcijańskiej moralności (miękka)

książka

Roztropność, męstwo, umiarkowanie i sprawiedliwość jako wyznaczniki chrześcijańskiej moralności - opis produktu:

Szczególną formą realizacji ludzkiego - chrześcijańskiego powołania jest czynienie dobra w postaci utrwalonej postawy, tj. cnoty. W chrześcijaństwie, w oparciu o filozofię grecką, wypracowano koncepcję czterech cnót kardynalnych, którymi są: roztropność, męstwo, umiarkowanie i sprawiedliwość. Rozwijające się współczesne zobojętnienie religijno-moralne oraz deformacja aksjologiczna motywują do zdecydowanych prób przywracania poprawnego rozumienia istoty życia tymi cnotami i form ich realizacji. Monografia wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu. Zawiera teologiczno-filozoficzną analizę zagadnienia w ujęciu św. Tomasza z Akwinu i w nauczaniu Kościoła oraz przedstawia normatyw życia cnotliwego. Pragnie tym samym pomóc w kształtowaniu tych postaw-cnót w procesie osiągania moralnej dojrzałości, a także jej pogłębiania.

Książka Roztropność, męstwo, umiarkowanie i sprawiedliwość jako wyznaczniki chrześcijańskiej moralności pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Autorem książki jest Józef Ks. Zabielski. Należy do gatunków: religie i mitologie, religie, inne. Książka Roztropność, męstwo, umiarkowanie i sprawiedliwość jako wyznaczniki chrześcijańskiej moralności liczy 204 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Roztropność, męstwo, umiarkowanie i sprawiedliwość jako wyznaczniki chrześcijańskiej moralności

3/5 ( 3 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.