SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Rozmówki polsko-angielskie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Kultura gniewu
Oprawa miękka
Liczba stron 124
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

`Rozmówki polsko-angielskie` to autobiograficzna powieść graficzna Agaty Wawryniuk, rysowniczki i graficzki. A skoro to rzecz oparta na jej przeżyciach, związanych z wyjazdem do Anglii i szukaniem tam pracy, to chyba najlepiej będzie oddać jej głos:

Pięć lat temu przydarzyła mi się pewna historia. Wielu pewnie powiedziałoby, że sama jestem sobie winna, ale kto by ich tam słuchał. Ja w ogóle się nie słucham, co sprawia że czasem ląduję w dziwnych miejscach.
Tak dziwnych jak na przykład Anglia. Choć akurat czas emigracyjnego bumu sprawiał, że można było poczuć się jak w Polsce. A kilometrowe kolejki po pracę sprawiały, że człowiek czuł się jak w domu tylko jeszcze 20 lat wcześniej.
Czego na szczęście nie pamiętam. Bo skończyłam właśnie 20 lat. I mam stosowną do wieku wiarę, że pracę znajdę łatwo, na ludzi zawsze można liczyć, a praca w fabryce też może być zaskakująca.
Co do tego ostatniego, to się nie pomyliłam.


Na podstawie własnych wspomnień Agata Wawryniuk stworzyła opowieść o doświadczeniu całego pokolenia, które postanowiło szukać szczęścia i pracy poza granicami Polski. Część z tych młodych ludzi wyjechała, by przeżyć coś ekscytującego; część chciała szybko zarobić dużo większe niż w kraju pieniądze, inni po prostu dlatego, że w ojczyźnie nie było dla nich żadnego zajęcia. `Rozmówki polsko-angielskie` - zabawne, lecz chwilami straszne i smutne zarazem - są jedną z pierwszych prób opisania przeżyć współczesnej polskiej emigracji.

Drugie wydanie komiksu wzbogacone zostało o komiksowy wywiad z autorką i szkice.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: komiks,  biograficzny,  polski
Wydawnictwo: Kultura gniewu
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 175x250
Liczba stron: 124
ISBN: 978-83-64858-41-3
Wprowadzono: 13.10.2016

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Rozmówki polsko-angielskie - Agata Wawryniuk

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 10 ocen )
  • 5
    7
  • 4
    2
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Paulina

ilość recenzji:1

brak oceny 21-12-2012 21:29

Kiedy człowiek jest młody, wszystko wydaje mu się proste i osiągalne. Każde marzenie jest w zasięgu ręki i nie ma rzeczy niemożliwych. Autorka i zarówno główna bohaterka komiksu - Agata Wawryniuk- mając zaledwie 20 lat postanawia wraz z małą grupką przyjaciół wyjechać do Anglii w celach zarobkowych. Początkowo nic nie jest w stanie ochłodzić jej zapału, jednakże nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie będzie przypominało to sielanki.



Szybko okazuje się, że Polacy nie są postrzegani przez pracodawców jako wyjątkowo pracowici i uczciwi, co daje się odczuć niemal na każdym kroku. To, plus problemy mieszkaniowe oraz powoli kończące się pieniądze, sprawiają, że młoda dziewczyna podejmuje się pracy w fabryce, która (najłagodniej mówiąc) nie daje żadnych szans rozwoju.

Agata Wawryniuk jest dzisiaj wziętym grafikiem, a jej wspomnienia zostały uwiecznione w formie komisko-pamiętnika, o bardzo nietypowej i oryginalnej kresce. Historia dziewczyny nie nastraja pozytywnie i zdaje się być bardzo realnym i okrutnym zapisem zapewne niejednego Polaka, który zdecydował się na emigrację w celach zarobkowych. Czas wakacyjny nie powinien przecież kojarzyć się z wiecznym upokorzeniem, problemami i zwyczajnym pechem.

Relacje autorki przemówiły do mnie tym bardziej, że jesteśmy dokładnie w tym samym wieku i zazdroszczę jej ogromnej odwagi i determinacji, jaką wykazała się podczas tak trudnego dla niej okresu życia. Ważna lekcja dla przyszłych emigrantów.

Czy recenzja była pomocna?