Równoumagicznienie / Terry Pratchett 29,83 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
przeczytaj fragment

Równoumagicznienie (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Prószyński i S-ka
 • z serii Świat Dysku
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 198
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność mały zapas
  Brak na naszym magazynie.
  Spróbujemy go sprowadzić dla Ciebie.
  Szansa na realizację 60%.
  Potrzebny czas 3-5 dni roboczych.

Równoumagicznienie - opis produktu:

W książce znajdziecie państwo opowieść o tym, czym jest magia i dokąd zmierza, a co ważniejsze, skąd przychodzi i po co. Przedstawiona historia nie pretenduje do odpowiedzi na wszystkie te pytania, może jednak pomóc w wyjaśnieniu, dlaczego Gandalf nigdy się nie ożenił i dlaczego Merlin był mężczyzną. Jest to również opowieść o seksie, choć nie w sensie atletyczno-gimnastycznym, czy też w sensie policz wszystkie nogi i podziel przez dwa. Chyba, że postacie całkowicie wyrwą się spod kontroli autora. I to jest możliwe.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -42%
Jezioro Ciszy INNI

Anne Bishop

miękka
26,04 zł 44.90
 • -30%
Karpie bijem

Andrzej Pilipiuk

miękka
27,87 zł 39.81
 • -42%
Trylogia husycka

Andrzej Sapkowski

pakiet
80,09 zł 138.10

Terry Pratchett - przeczytaj też

 • -33%
Długi kosmos

Terry Pratchett Stephen Baxter

miękka
22,73 zł 33.93
 • -39%
Kompendium i Atlas Świata Dysku

Terry Pratchett

twarda
30,36 zł 49.77
 • -9%
Odkurzacz czarownicy

Terry Pratchett

twarda
36,23 zł 39.81
 • -24%
Sztuczna broda Świętego Mikołaja

Terry Pratchett

twarda
30,25 zł 39.81
Świat kupek

Terry Pratchett

miękka
29,83 zł

Zobacz również

 • -30%
Dragon Age. Cesarstwo masek

Peter Weeks

miękka
27,92 zł 39.88
 • -30%
Krocząc w strachu Herezja horusa

James Swallow

miękka
33,53 zł 47.89
 • -30%
Więźniowie szarości

Christine Lynn Herman

miękka
25,77 zł 36.81
 • -30%
Zakon drzewa pomarańczy Tom 1

Samantha Shannon

miękka
27,92 zł 39.88
 • -30%
Zakon drzewa pomarańczy Tom 2

Samantha Shannon

miękka
27,92 zł 39.88
 • RRecenzje
 • Książka
 • Równoumagicznienie
5/5 ( 8 ocen )
  5
  8
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 24-06-2010
 • 12:57

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Z tytułtu ksiązki możemy wnioskowac, że Terry Pratchett podejmie w niej temat równouprawnienia. Tak w istocie jest. Oczywiście nie będzie to forma nudnego wykładu i przedstawiania znanych już powszechnie argumentów. W swojej książce Pratchett w zabawny sposób pokazuje, że wiele elementów życie wynika jedynie z tradycji i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaryzykowac i je zmienic. Dlaczego kobieta nie może byc magiem skoro wszystko wskazuje na to, że byc nim powinna? Eskarina Kowal w wyniku dziwnej pomyłki otrzymuje laskę maga, a co za tym idzie, przelane zostaja na nią umiejętności magiczne. Wbrew usilnym staraniom miejscowej czarownicy - Esmeraldy Weatherwax, Esk nie może powstrzymac wypływających z niej magicznych mocy. Nie pozostaje nic innego jak zaprowadzic Esk do Niewidzialnego Uniwersytetu. Nikt jednak nie daje gwarancji, że droga dziewczynki do zostania pierwszym w historii magiem-kobietą będzie proste. Młoda dama musi udowodnic, że moc faktycznie w niej jest.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny leslu94(at)vp.pl
 • 10-05-2010
 • 21:35

recenzja nagrodzona 2.00pkt

"Równoumagicznienie" jak każda książka Terry'ego Pratchetta jest niesamowicie wciągająca oraz pełna niebanalnych żartów na temat ludzkich charakterów, co sprawia, że przyjemnie się ją czyta. Należy do gatunku fantasy i jest trzecią częścią długiego cyklu Świat Dysku, zaliczaną również do podcyklu o czarownicach z Lancre. Została wydana w 1987 roku (w polskich księgarniach ukazała się dziewięć lat później). Historia powieści zaczyna się od dość nietypowej pomyłki, gdy we wsi Głupi Osioł pojawia się pewien mag zwany Drumem Billetem. Czarodziej czując, że zbliża się kres jego życia, postanawia przekazać swoją magiczną laskę chłopcu, który jest ósmym synem ósmego syna. Świeżo narodzone dziecko zostaje więc w pośpiechu obdarzone nadprzyrodzoną mocą wbrew sprzeciwom nieomylnej wręcz Babci Weatherwax. Niestety szybko oczywiście okazuje się to błędem, gdyż chwilę później ojciec dziecka dowiaduje się, że jest to... dziewczynka! Mimo nieuchronnego przeznaczenia, Babcia Esmeralda próbuje wyszkolić ją na czarownicę, której funkcje wiążą się z ziołami, urokami, lataniem po nocach na miotle, oraz pod postaciami innych istot żyjących oraz dochowywaniem wierności tradycji, zarazem tłumiąc w niej prawdziwą magię. Bezskutecznie, gdyż ujawnia się ona w dziewczynce coraz częściej, co nieraz prowadzi do przykrych konsekwencji. Problem jest poważny. Nigdy w Świecie Dysku nie było kobiety - maga. Mimo to, dziecko musi trafić do odległego Niewidocznego Uniwersytetu, by nauczyć się panować nad swymi magicznymi zdolnościami. Z Lancre bohaterka wyrusza w długą podróż przez Ohulan Cutash (opisywanego przez autora jako "zbiorowisko około setki chat oddalone o piętnaście mil od Głupiego Osła"), gdzie napotyka pierwsze poważniejsze kłopoty, oraz Zemphis, by dotrzeć do Ankh-Morpork - największej aglomeracji Świata Dysku zamieszkiwanej przez wszelkie gatunki żyjących na Dysku istot rozumnych. Po wielu przygodach i trudach drogi przebytej wraz z niepowtarzalną Babcią Weatherwax, cel wydaje się w zasięgu ręki. Jednak tu młoda Eskarina Kowal napotyka kolejne trudności, których powodem są uprzedzenia panujące wśród doświadczonej, ale konserwatywnej, kadry Niewidocznego Uniwersytetu. Czy uda jej się udowodnić, że jest godna nosić szpiczasty kapelusz maga? Jakie tajemnice kryje ten nadzwyczajny uniwersytet i dlaczego do tej pory jego progu nie przekroczyła żadna kobieta? Kolejnym pytaniem, chyba jednym z najważniejszych może być: co sprawi, że niesamowicie utalentowany Simon przestanie się jąkać? Odpowiedzi na te pytania, oraz wiele innych, czytelnik odnajdzie czytając tę bardzo ciekawą powieść. Z przyjemnością mogę również dodać, że wręcz nie potrafiłam się oderwać. Naprawdę fascynująca książka. Gorąco polecam również inne części z serii Świata Dysku, ponieważ myślę, że styl Terry'ego Pratchetta jest warty docenienia zarówno przez młodzież, jak i dorosłych.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny leslu94(at)vp.pl
 • 25-04-2010
 • 22:15

"Równoumagicznienie" jak każda książka Terry'ego Pratchetta jest niesamowicie wciągająca oraz pełna niebanalnych żartów na temat ludzkich charakterów, co sprawia, że przyjemnie się ją czyta. Należy do gatunku fantasy i jest trzecią częścią długiego cyklu Świat Dysku, zaliczaną również do podcyklu o czarownicach z Lancre. Została wydana w 1987 roku (w polskich księgarniach ukazała się dziewięć lat później).
Historia powieści zaczyna się od dość nietypowej pomyłki, gdy we wsi Głupi Osioł pojawia się pewien mag zwany Drumem Billetem. Czarodziej czując, że zbliża się kres jego życia, postanawia przekazać swoją magiczną laskę chłopcu, który jest ósmym synem ósmego syna. Świeżo narodzone dziecko zostaje więc w pośpiechu obdarzone nadprzyrodzoną mocą wbrew sprzeciwom nieomylnej wręcz Babci Weatherwax. Niestety szybko oczywiście okazuje się to błędem, gdyż chwilę później ojciec dziecka dowiaduje się, że jest to... dziewczynka! Mimo nieuchronnego przeznaczenia, Babcia Esmeralda próbuje wyszkolić ją na czarownicę, której funkcje wiążą się z ziołami, urokami, lataniem po nocach na miotle, oraz pod postaciami innych istot żyjących oraz dochowywaniem wierności tradycji, zarazem tłumiąc w niej prawdziwą magię. Bezskutecznie, gdyż ujawnia się ona w dziewczynce coraz częściej, co nieraz prowadzi do przykrych konsekwencji. Problem jest poważny. Nigdy w Świecie Dysku nie było kobiety - maga. Mimo to, dziecko musi trafić do odległego Niewidocznego Uniwersytetu, by nauczyć się panować nad swymi magicznymi zdolnościami. Z Lancre bohaterka wyrusza w długą podróż przez Ohulan Cutash (opisywanego przez autora jako "zbiorowisko około setki chat oddalone o piętnaście mil od Głupiego Osła"), gdzie napotyka pierwsze poważniejsze kłopoty, oraz Zemphis, by dotrzeć do Ankh-Morpork - największej aglomeracji Świata Dysku zamieszkiwanej przez wszelkie gatunki żyjących na Dysku istot rozumnych. Po wielu przygodach i trudach drogi przebytej wraz z niepowtarzalną Babcią Weatherwax, cel wydaje się w zasięgu ręki. Jednak tu młoda Eskarina Kowal napotyka kolejne trudności, których powodem są uprzedzenia panujące wśród doświadczonej, ale konserwatywnej, kadry Niewidocznego Uniwersytetu. Czy uda jej się udowodnić, że jest godna nosić szpiczasty kapelusz maga? Jakie tajemnice kryje ten nadzwyczajny uniwersytet i dlaczego do tej pory jego progu nie przekroczyła żadna kobieta? Kolejnym pytaniem, chyba jednym z najważniejszych może być: co sprawi, że niesamowicie utalentowany Simon przestanie się jąkać?
Odpowiedzi na te pytania, oraz wiele innych, czytelnik odnajdzie czytając tę bardzo ciekawą powieść. Z przyjemnością mogę również dodać, że wręcz nie potrafiłam się oderwać. Naprawdę fascynująca książka. Gorąco polecam również inne części z serii Świata Dysku, ponieważ myślę, że styl Terry'ego Pratchetta jest warty docenienia zarówno przez młodzież, jak i dorosłych.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny amber1985(at)tlen.pl
 • 16-04-2010
 • 01:10

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Od książek poświęconych czarownicom bardziej z przypadku niż poprzez świadomy wybór zaczęłam moja przygodę ze Światem Dysku. Jednak Równoumagicznienie pomimo, że jest trzecim tomem serii, a jednocześnie pierwszym w którym wystąpiła postać niezrównanej Babci Weatherwax trafiła do mnie dopiero jako piąta z kolei. Dlatego porównując ją do następnych przygód czarownic ta jest z pewnością zabawna i ciekawa, ale nie tak interesująca jak chociażby następna czyli Trzy wiedźmy. W Równoumagicznieniu córka kowala Esk obdarzona magicznymi zdolnościami ma zostać pierwszym magiem kobietom, a swój udział ma w tym oczywiście babcia Weatherwax.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny kierka51(at)wp.pl
 • 13-07-2007
 • 13:59

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Pewnego burzowego dnia do wsi Głupi Osioł przybywa mag Drum Billet. Odnajduje ósme dziecko ósmego syna i przekonany, że jest ono płci męskiej przekazuje mu swoją laskę i umiera. Jednak już po fakcie okazuje się, iż w rzeczywictości dziecko było dziewczynką. Rodzice stają przed dylematem - nie do pomyślenia było, aby została ona magiem, bo po prostu nie było żeńskich magów. Po wielu sporach Babcia czarownica, gdy dziewczynka podrosła, wzieła ją do nauki, jednak wkrótce na wierzch zaczęła przebijać się magia magów. W tej sytuacji Eskarina została wysłana do Niewidocznego Uniwersytetu, aby nauczyła się kontrolować swe zdolności. Jednak czy na Uniwersytet przyjmą dziewczynę? Przyszłość Esk staje pod znakiem zapytania.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny kierka51(at)wp.pl
 • 2-04-2007
 • 13:48

Pewnego burzowego dnia do wsi Głupi Osioł przybywa mag Drum Billet. Odnajduje ósme dziecko ósmego syna i przekonany, że jest ono płci męskiej przekazuje mu swoją laskę i umiera. Jednak już po fakcie okazuje się, iż w rzeczywictości dziecko było dziewczynką. Rodzice stają przed dylematem - nie do pomyślenia było, aby została ona magiem, bo po prostu nie było żeńskich magów. Po wielu sporach Babcia czarownica, gdy dziewczynka podrosła, wzieła ją do nauki, jednak wkrótce na wierzch zaczęła przebijać się magia magów. W tej sytuacji Eskarina została wysłana do Niewidocznego Uniwersytetu, aby nauczyła się kontrolować swe zdolności. Jednak czy na Uniwersytet przyjmą dziewczynę? Przyszłość Esk staje pod znakiem zapytania.

Czy recenzja była pomocna?