Rośliny oczyszczające powietrze / Ariene Boixiere-Asseray | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Rośliny oczyszczające powietrze (miękka)

Zielone filtry antysmogowe

książka

 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 80
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Rośliny oczyszczające powietrze, Zielone filtry antysmogowe - opis produktu:

Rośliny pokojowe to naturalne filtry antysmogowe efektywnie pomagające oczyścić powietrze w pomieszczeniach. Zieleń domowa potrafi dezaktywować wiele niewidocznych gołym okiem toksyn i fal emitowanych przez urządzenia elektroniczne. Dodatkowo rośliny doniczkowe niwelują niekorzystne działanie drobnoustrojów i alergenów.

Ten poradnik prezentuje rośliny pokojowe najskuteczniej ograniczające zanieczyszczenia powietrza w domu. Znajdziesz w nim:
- przegląd przyczyn zanieczyszczeń w pomieszczeniach (farby ścienne, tworzywa sztuczne, środki czyszczące, zapachy do domu),
- porady pozwalające zidentyfikować źródła zanieczyszczeń w domu i wybrać odpowiednie rośliny,
- zasady eko-oczyszczania,
- opis 20 najbardziej dobroczynnych roślin.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: poradniki,  ogród, rośliny,  inne
 • Wydawnictwo: Muza
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 160x210
 • Ilość stron: 80
 • ISBN: 978-83-287-1083-2
 • Wprowadzono: 03.10.2018

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • RRecenzje
 • Książka
 • Rośliny oczyszczające powietrze, Zielone filtry antysmogowe
4.5/5 ( 6 ocen )
  5
  3
  4
  3
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Qultura słowa

 • 5-10-2018
 • 18:25

Rośliny dla zdrowia
Już nasze babcie wiedziały, że pewne rośliny pomagają, że sprzyjają naszemu zdrowiu. Paprotka oczyszczała atmosferę, geranium koiło ból ucha, aloes był doskonałym remedium niemal na wszystkie choroby. Teraz, po latach, znów sięgamy po tę wiedzę, wykorzystując rośliny niemal w taki sam sposób, podpierając się jednak odpowiednimi badaniami.
O tym, w jaki sposób czerpać z drogocennej mocy roślin po to, czy oczyścić powietrze w domu, jak pozbyć się rozlicznych zanieczyszczeń, przeczytać możemy w książce ?Rośliny oczyszczające powietrze. Zielone filtry antysmogowe?. Poradnik autorstwa dziennikarki Arianny Boixi?re-Asseray oraz Genevi?ve Chaudet ? architekta zieleni, to najnowsza publikacja Wydawnictwa MUZA, która pozwala nam poprawić jakość swojego życia, a co za tym idzie, i zdrowia. To poradnik nie tylko dla palaczy czy też osób żyjących w dużych miastach, bowiem nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zanieczyszczeń nas otacza. To książka dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej i chcą być świadomym zagrożenia po to, by móc mu przeciwdziałać.
Autorki podkreślają, że mamy w naszych mieszkaniach możliwość poprawy jakości powietrza, którym oddychamy. O tym, w jaki sposób to zrobić, na jakie rośliny postawić i w jaki sposób je pielęgnować, dowiemy się właśnie dzięki poradnikowi, który jest przysłowiową kopalnią wiedzy na temat rodzajów zanieczyszczeń, a także roślin, które tym zanieczyszczeniom są w stanie przeciwdziałać. Wiedza ta zawarta jest w trzech częściach książki, z których w pierwszej znajdziemy omówienie najczęściej występujących zanieczyszczeń, druga przybliża nam zagadnienia związane z poprawą jakości powietrza, natomiast trzecia stanowi przegląd roślin oczyszczających powietrze.
Lektura poradnika pozwala uświadomić sobie, jakiego pochodzenia jest zanieczyszczenie powietrza w naszych mieszkaniach, ile związków chemicznych obecnych w materiałach budowlanych emituje zanieczyszczenia, a także jak wiele z naszych nawyków przyczynia się do zwiększenia stopnia zanieczyszczenia powietrza. Dowiemy się sporo o badaniu jakości powietrza i biofiltrach, zrozumiemy, czego rośliny potrzebują do życia. To niezbędne, jeśli tymi roślinami chcemy się otoczyć, jeśli mają nam służyć oczyszczając środowisko. Poznamy też te gatunki roślin, które szczególnie sprzyjać będą naszym planom pozbycia się zanieczyszczeń, poczynając od anturium, poprzez bluszcz, palmę karłowatą czy dracenę. Dowiemy się nie tylko sporo na temat ich właściwości, ale poznamy sposób ich pielęgnacji oraz stopień podatności na choroby. Dzięki temu samodzielnie będziemy mogli dobrać zestaw roślin, z których pielęgnacją sobie poradzimy i które zachwycą nas swoim pięknem, przepychem lub przeciwnie ? prostotą.
Dzięki lekturze książki ?Rośliny oczyszczające powietrze? nie tylko wprowadzimy rośliny do naszego domu, nie tylko stworzymy przytulne wnętrze, ale oczyścimy powietrze, obniżając ryzyko wchłaniania zanieczyszczeń przez nasz organizm i tym samym ryzyko rozmaitych dolegliwości. Pięknie wydana, przystępnie napisana książka sama w sobie koi, w pełni zaspokaja nasz zmysł estetyczny. To poradnik, który powinien znaleźć się w biblioteczce każdej osoby, choć w minimalnym stopniu troszczącej się o zdrowie własne i swojej rodziny!

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 13.66 zł
  12.30 zł

  Seria LEKSYKON WIEDZY to zbiór bogato ilustrowanych książek o różnorodnej tematyce. Poszczególne tomy zawierają ciekawe informacje na temat otaczającego nas świata. To podręczne źródło wiedzy, które warto mieć w domowej biblioteczce. Zapraszamy do lektury!

 • Za nakarmienie własnych kur ziarnem kukurydzy GMO legalnie zakupionym w USA w krajach Unii grozi wieloletnie więzienie. Sądy wydadzą wyrok skazujący, mimo iż biegli stwierdzą, że wysypanie kurom ziarna GMO nie jest czynem społecznie szkodliwym. Rzymska zasada prawa nullum crimen sine periculo...

 • Książka ukazuje bogactwo florystyczne polskich gór. Autorzy opisują przystosowania roślin do życia w trudnych, wysoko położonych obszarach górskich. Przedstawiają, które rośliny są endemitami, które należą do rzadkości oraz te powszechnie spotykane podczas górskich wędrówek. W szczegółowych opisach...

 • 13.23 zł

  FAKTY to wyczerpujące źródło informacji o otaczającym nas świecie. Seria 10 encyklopedii przedstawia informacje oraz fakty poruszające tematykę: Ziemia, Wszechświat, Ciało ludzkie, Transport, Zwierzęta morskie, Dzikie zwierzęta, Nauka, Ptaki, Rośliny oraz Cuda świata. Przejrzysty układ materiału,...

 • Rośliny cebulowe to niewątpliwie lubiana i wdzięczna grupa kwiatów. Prezentowany poradnik to doskonała propozycja dla osób, które chciałaby zająć się ich uprawą i pielęgnacją przez cały rok. Zawarte w książce informacje podpowiedzą, jak rozmnażać rośliny, jak je przezimować. Autorka szczegółowo...

 • To seria zeszytów dla dzieci pragnących zmierzyć się z trudniejszymi kolorowankami. Cechuje je realistyczna kreska, ciekawa tematyka oraz zapewnienie zabawy na wiele godzin. Każda ilustracja przedstawia rzeczywisty obiekt oddany z wielką pieczołowitością. Zarazem stanowi ona cenne źródło wiedzy na...