Roślinne terapie antynowotworowe w praktyce terapeutycznej - Lidia Wincek - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Roślinne terapie antynowotworowe w praktyce terapeutycznej (miękka)

Napary, tynktury i nalewki z 47 ziół

książka

Roślinne terapie antynowotworowe w praktyce terapeutycznej, Napary, tynktury i nalewki z 47 ziół - opis produktu:

Rośliny lecznicze towarzyszą człowiekowi od tysiącleci, a fitoterapia stanowi fundamentalną dziedzinę medycyny, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Czy przyjmując np. aspirynę jesteś świadomy, że jest ona pochodną kwasu występującego w korze wierzby? Niemal połowa światowej produkcji leków zawiera w swoim składzie bioaktywne substancje uzyskane z ziół lub w oparciu o nie zsyntetyzowane. Nic dziwnego, że fitoterapia obecnie przeżywa renesans.
Autorka opisuje 47 roślin, ich występowanie, historię, skład chemiczny, właściwości terapeutyczne, mechanizm działania oraz stosowanie przy różnych schorzeniach, ze szczególnym uwzględnieniem chorób nowotworowych. Zwraca też uwagę na przeciwwskazania w ich stosowaniu. Dla każdej z nich podaje procedury przygotowania różnych preparatów, naparów, tynktur, nalewek oraz zalecane dawki. Opisy zostały wzbogacone ilustracjami. Dla osób najbardziej zainteresowanych problematyką fitoterapii, Autorka zamieściła listę publikacji naukowych poświęconych każdej opisywanej roślinie.
Dodatkowo w książce znajdziesz charakterystykę 19 substancji roślinnych wykazujących aktywność antynowotworową. Poznasz również szczegółowy opis terapii na białaczkę szpikową, supresję szpiku kostnego po chemioterapii oraz raka prostaty z przerzutami do kości. Opisywane preparaty można łączyć z innymi formami terapeutycznymi np. z chemioterapią, radioterapią, hipertermią czy terapią fotodynamiczną. Autorka podaje także ich działanie na inne dolegliwości jak cukrzyca, zaparcia czy choroby pasożytnicze.
Rośliny przywracające zdrowie.

Książka Roślinne terapie antynowotworowe w praktyce terapeutycznej Napary, tynktury i nalewki z 47 ziół pochodzi z wydawnictwa Vital. Autorem książki jest Lidia Wincek. Należy do gatunków: poradniki, zdrowie, ziołolecznictwo i medycyna naturalna. Książka Roślinne terapie antynowotworowe w praktyce terapeutycznej liczy 276 stron. Jej wymiary to 145x204. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Roślinne terapie antynowotworowe w praktyce terapeutycznej, Napary, tynktury i nalewki z 47 ziół

4.6/5 ( 21 ocen )
  5
  16
  4
  3
  3
  1
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Andrzej

 • 30-05-2017
 • 14:30

Ta książka jest wspaniałym poradnikiem zwłaszcza dla osób, które szukają pomocy borykając się z rakiem. Też byłem w takiej sytuacji i skorzystałem z fitoterapii. Dla mnie najważniejsze było to, że nie miałem żadnych skutków ubocznych, a choroba ustąpiła. Dzięki ziołom odzyskałem wiarę w lekarzy, ale przede wszystkim w siebie. Znów mogę normalnie żyć.

Czy recenzja była pomocna?