Rodzina w Starej i Nowej Warszawie w XV i początkach XVI wieku - Piotr Łozowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Rodzina w Starej i Nowej Warszawie w XV i początkach XVI wieku (twarda)

książka

Rodzina w Starej i Nowej Warszawie w XV i początkach XVI wieku - opis produktu:

`Badania oparto na materiale źródłowym dotyczącym Starej i Nowej Warszawy w okresie późnego średniowiecza. Wśród czynników skłaniających do skupienia się na aglomeracji warszawskiej były kompletności dostępność podstawowego źródła, czyli ksiąg miejskich, które w przypadku Nowej Warszawy zaczynają się w roku 1416, w odniesieniu zaś do Starej Warszawy w 1427 roku, co pozwala na częściową rekonstrukcję rodzin, stwarzając tym samym podstawy analizy demograficznej [...]

Niemniej jednak najważniejszym argumentem przemawiającym za wyborem Starej i Nowej Warszawy był moment dziejowy w historii obu ośrodków, powszechnie uważany za początek dynamicznego rozwoju ekonomicznego przyszłej stolicy Polski i włączaniu jej w coraz szerszą sieć handlu międzynarodowego. Podstawą był rozwijający się w XVI-XV wieku spław Wisłą do Prus pozyskiwanego na Mazowszu i Podlasiu drewna, rozmaitych produktów leśnych oraz zboża, które z Torunia i Gdańska było następnie transportowane do portów zachodniej Europy (Brugii, Antwerpii, Bergen op Zoom, Londynu, Amsterdamu).

(fragment Wstępu)

Książka Rodzina w Starej i Nowej Warszawie w XV i początkach XVI wieku pochodzi z wydawnictwa Instytut Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Europy. Autorem książki jest Piotr Łozowski. Należy do gatunków: historia, Polski do końca XIX wieku. Książka Rodzina w Starej i Nowej Warszawie w XV i początkach XVI wieku liczy 227 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Rodzina w Starej i Nowej Warszawie w XV i początkach XVI wieku

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.