RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć - Julien Monier - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć (twarda)

RIP Tom 1

książka

 • Wydawnictwo Non Stop Comics
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 112
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć, RIP Tom 1 - opis produktu:

Śmierć niektórych ludzi nikogo nie obchodzi. Zwłoki takich osób czekają nieraz wiele dni nim ktoś je odkryje (najczęściej przez nie dający się znieść zapach). Wtedy wzywany jest Derrick i jego współpracownicy. Trochę thriller, trochę historia obyczajowa - nowa francuska seria komiksowa, reklamowana jako połączenie Millenium i Sześć stóp pod ziemią.

RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć, od Julien Monier. RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Julien Monier. Nie będziesz żałował! RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć - Julien Monier to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Julien Monier i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć RIP Tom 1, pochodzi z wydawnictwa Non Stop Comics. Autorem książki jest Julien Monier. Należy do gatunków: komiks, dla dorosłych, kryminał, inne. Książka RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć liczy 112 stron. Jej wymiary to 196x268. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: komiks,  dla dorosłych,  kryminał,  inne
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 196x268
Ilość stron: 112
ISBN: 9788382302776
Wprowadzono: 19.05.2022

RECENZJE - książki - RIP . Derrick . Ciężko przeżyć własną śmierć, RIP Tom 1 - Julien Monier

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti

ilość recenzji:670

16-06-2022 09:55

Bohaterem RIP 1 jest Derrick. Jako dziecko pragnął on zostać weterynarzem. Niestety jego ?kariera? potoczyła się w zupełnie innym kierunku. Zajmuje się on sprzątaniem domów osób zmarłych, które z różnych powodów przeniosły się na tamten świat (głównie w dość makabryczny sposób). Codzienne obcowanie ze śmiercią, rozkładającymi się zwłokami i robactwem sprawia, że stał się on ludzką skorupą pozbawioną większych uczuć. Jedyną jego pociechą jest przesiadywanie w barze i zapijanie wspomnień dużą ilością alkoholu. Woli to niż przebywać w domu wraz z żoną, którą od dłuższego czasu nie może on znieść. Pewnego razu pojawia się jednak okazja zmiany swojej codzienności i pozbycia się wszelkich problemów. Niesie to jednak za sobą ogromne ryzyko, gdzie porażka oznacza koniec wszystkiego.

Gaet?s kreśli tutaj ciężką, brudną, cuchnącą zgnilizną historię, która wykracza poza miary klasycznego thrillera/kryminału. Początkowe strony albumu to zagłębienie się w ?pracę? bohatera i pokazanie wszystkich jej negatywów. Obserwujemy jak ?codzienność?, coraz bardziej wykańcza Derricka i jak z każdymi kolejnymi zwłokami ulatują z niego resztki ludzkich emocji. Żywi się on śmiercią w sposób przenośny i dosłowny (np. zbierane paczki żywnościowe z domów denatów). Scenarzysta pokazuje to wszystko w sposób bardzo bezpośredni, wręcz makabryczny. Nie bawi się on tutaj w żadne półśrodki czy ugrzecznienia. Treść jest na tyle sugestywna, że osoby o słabych nerwach (i żołądkach) mogą nie dotrwać do końca lektury.

Pomiędzy rozkładającymi się zwłokami i wszechobecnym robactwem znajdziemy tutaj również całkiem dobrze zapowiadającą się większą intrygę. Powoli zaczyna się ona przebijać na pierwszy plan, nadal jednak pozostawiając ?śmierć? jako motyw przewodni dzieła. Twórca nie chce zbyt szybko odsłonić przed czytelnikiem wszystkich ?kart? tytułu powoli, ale sukcesywnie przygotowując grunt pod kolejne mocne wydarzenia.

Nietuzinkowy i niezwykle klimatyczny scenariusz idzie tutaj w parze z równie niezwykłą oprawą graficzną. Za rysunki odpowiedzialny jest Julien Monier, któremu udaje się perfekcyjnie przełożyć atmosferę historii na obrazy. Malowniczy i artystyczny charakter jego prac potrafi oddać nie tylko emocje bohaterów, ale również zaserwować odbiorcy dawkę przerażającej makabry. Doskonałym pomysłem ze strony artysty jest zastosowanie tutaj dwóch dominujących kolorów brązu i niebieskiego. Obie barwy potrafią znacząco podbić klimat wybranych scen i w ten sposób zaprezentować jeszcze lepiej ich głębię.

Czy recenzja była pomocna?

[email protected]

ilość recenzji:1644

8-06-2022 06:09

HISTORIA LUDZKICH ŻYWOTÓW OPOWIEDZIANA POPRZEZ ŚMIERĆ

Pomysł na tę serię był w swej prostocie wręcz genialny. I, trzeba to przyznać, został naprawdę dobrze wykorzystany przez twórców. Dzięki temu w ręce czytelników trafia dobry komiksowy thriller obyczajowy, którego akcja nadawałaby się doskonale na hitowy serial telewizyjny.

Z naszym zżyciem tak już bywa, że ktoś musi po nas sprzątać. Zabierać nasze śmieci, może sprzątać dom, może podwórko. A co, kiedy umieramy a nie ma komu się nami zająć? Wtedy do akcji wkraczają tacy, jak Derrick. Ludzie, którzy mają uprzątnąć domy ludzi, którzy odeszli z tego świata, ale nie mieli nikogo, kto zająłby się tym, co po sobie zostawili. Ludzi, którzy często w tych domach po własnej śmierci spędzili jeszcze dużo czasu. Zbyt dużo?

Ta seria reklamowana jest jako połączenie ?Millenium? i ?Sześć stóp pod ziemią? i coś jest w tym stwierdzeniu, chociaż akurat ?Millenium? zbyt dużo tutaj nie widzę. Za to z ?Sześć stóp? się zgodzę, a przy okazji chętnie dorzucę do tego jeszcze parę tytułów takich, jak chociażby ?Breaking Bad?, bo mają ze sobą całkiem sporo wspólnego. Szczególnie ten ciekawy klimat wynikający z połączenia tego, co zwyczajne, codzienne, z mrokiem i brutalnością. I wyciśnięciem z prostego tematu, jak produkcja narkotyków, pogrzebowy biznes czy uprzątanie rzeczy po zmarłych czegoś naprawdę wartego uwagi.

Można właściwie powiedzieć, że ?RIP? to historia ludzkich żywotów opowiedzianych poprzez ich śmierć. I historia ludzi ze śmiercią się stykających zawodowo. Jak wiele takich dzieł, tak i to nie jest przeznaczone dla wszystkich. Tu jednak trzeba być przyzwyczajonym do makabry i mroku, a także czarnego poczucia humoru. Bo ?RIP? jest specyficzne, ale jakże przy tym znakomite i zapadające w pamięć. Może o jakimś uroku nie ma co tutaj mówić, ale seria ma w sobie pewną taką nonszalancję, która potrafi nas ująć. A czasem chwyta przy tym za serce czy gardło.

Oczywiście ?RIP? nie jest dziełem idealnym, parę elementów można by było zmienić, coś podkręcić, coś ująć, ale i tak pozostaje komiksem bardzo dobrym. Komiksem dla starszych czytelników, dojrzalszych, szukających czegoś zarówno mocniejszego, jak i odmiennego od typowych komiksów środka. I wszystko to im zapewnia, podane w bardzo dobry sposób i trzymające satysfakcjonujący poziom.

Dodać wypada też słówko o rysunkach, równie nonszalanckich i mrocznych, jak sama treść. Bo mamy tutaj i cartoonową lekkość i prostotę, i nastrojowe, ciemne, przytłumione barwy i sporo świetnego wykonania także. W skrócie, warto po ?RIP? sięgnąć. Jeśli po opisie siądziecie, że to rzecz, która może trafić w Wasz gust, także bliższy kontakt z serią nie tylko Was nie zawiedzie, a wręcz usatysfakcjonuje. I pewnie, jak ja, czekać będziecie na ciąg dalszy.

Czy recenzja była pomocna?