Reszta świata - Jean-Christophe Chauzy - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Reszta świata (twarda)

Tom 4

książka

 • Wydawnictwo Non Stop Comics
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 120
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Reszta świata, Tom 4 - opis produktu:

Zatrważająco realistyczny obraz zagłady znanego nam świata. Wizja porównywalna z Drogą Cormaca McCarthy`ego. Czy bohaterowie po całym piekle, którego doświadczyli znajdą wreszcie ukojenie? Odpowiedź w czwartym tomie Reszty świata

Książka Reszta świata Tom 4, pochodzi z wydawnictwa Non Stop Comics. Autorem książki jest Jean-Christophe Chauzy. Należy do gatunków: komiks, science fiction. Książka Reszta świata liczy 120 stron. Jej wymiary to 233x312. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: komiks,  science fiction
 • Wydawnictwo: Non Stop Comics
 • Oprawa: twarda
 • Okładka: twarda
 • Wymiary: 233x312
 • Ilość stron: 120
 • ISBN: 9788382300321
 • Wprowadzono: 09.05.2021

RECENZJE - Książka - Reszta świata, Tom 4

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kosz z Książkami

ilość recenzji:135

16-07-2021 10:47

Maria dalej pozostaje w niewoli, zaś jej synowie Hugo i Jules błąkają się z grupą rówieśników. I choć wygląda na to, że chwilowo udało im się znaleźć bezpieczną kryjówkę, wszystko wskazuje na to, że będą mogli w niej zbyt długo pozostać. Żadna z trójki bohaterów nie jest również świadoma, że ich tropem podąża osoba, której nie sądzili już zobaczyć. Osoba, która toczy własną, desperacką walkę o przetrwanie. Nikt też, nie jest świadomy, że za chwile ludzkość dotknie kolejna klęska, która choć zdawałaby się nieunikniona przy obecnym stanie rzeczy, przyjdzie niespodziewana przez nikogo, by zebrać swe krwawe żniwo.

,,Piekło?? to kolejny emocjonujący tom historii, w którym dostajemy wszystkie elementy, którymi powinna cechować się dobra historia katastroficzna. Zdewastowane oblicze świata, stanowiące tło dla desperackich zmagań bohaterów. A jeżeli mieliście już okazję zapoznać się z poprzednimi tomami ,,Reszty świata??, wiecie, że będzie to tło nad wyraz malownicze. A zagrożeń w tym tomie nie brakuje i choć wydawałoby się, że bohaterowie przeszli do tej pory już tyle, że nic nas nie zaskoczy ? autor wyciąg jeszcze jednego, morderczego asa z rękawa.

Jednocześnie muszę przyznać, że zakończenie ,,Reszty świata?? nieco mnie rozczarowało. Przede wszystkim dlatego, że nie czuć żeby to było koniec całej historii. By nie psuć nikomu lektury, powiem jedynie, że wraz z bohaterami dochodzimy do pewnego momentu, który tak naprawdę mógłby być początkiem kolejnego etapu walki o przetrwanie. Pozostawia to pewien niedosyt, w szczególności, że człowieka aż zżera ciekawość co by było dalej.

Patrząc zbiorczo na wszystkie cztery tomy ,,Reszty świata??, nie mogę zaprzeczyć, że czytelnik otrzymał kawał dobrej historii katastroficznej, w której autor nie tylko pokazuje przerażające i niszczycielskie oblicze natury, ale przede wszystkim wyciąga na wierzch wszystkie najgorsze instynkty człowieka, gotowego zrobić niemalże wszystko. I to nie tylko w imię przetrwania czy zaspokojenia swoich potrzeb. Jean-Christophe Chauza pokazuje człowieka obdartego z wszelkich zahamowań, nieograniczonego nakazami prawa i pozbawionego sumienia ? będącego najgorszym zagrożeniem na jakie natknąć się może drugi człowiek. A wszystko to zamknięte zostało w fenomenalnej oprawie. Bo prace Chauzy robią niesamowite wrażenie i niektóre plansze komiksów wprawiają w takich zachwyt, że aż chciałoby się je oprawić i powiesić w formie obrazu na ścianie.

Czy recenzja była pomocna?

Michał

ilość recenzji:1487

4-06-2021 07:07

KONIEC KOŃCA ŚWIATA?

I czuję jak niewidzialna pętla
Zaciska moją szyję
Ledwie trzymam się powierzchni
Ja jestem tylko pyłem
- Pidżama Porno

Kolejna seria od Non Stop Comics dobiega właśnie końca. W kwietniu pożegnaliśmy tak znakomite tytuły, jak ?The Goon? i ?Odyseja Hakima?, teraz zakończyła się ?Death or Glory?, a także ?Porcelana?. I finał swój spotkała też bardzo dobra ?Reszta świata?, która od początku do końca zachowała naprawdę świetny poziom i co więcej urzekała wyśmienitymi ilustracjami.

W świecie po końcu świata nadchodzi czas ostatecznego testu. Testu na przetrwanie, na człowieczeństwo i na znalezienie swojego miejsca. Czy to w ogóle jest możliwe? Czy zagrożenia uda się przezwyciężyć? I czy w takiej rzeczywistości, jaka obecnie panuje, w ogóle warto jeszcze o cokolwiek walczyć?

Pisałem to już, ale powtórzę: ?Reszta świata? to wzór komiksu katastroficznego. Zaczął się niemalże niewinnie, sielsko, rodzinnie. Wkrótce potem dostaliśmy szalony popis zniszczeń wywołanych przez naturę, a potem Chauzy przekształcił to w historię o najgorszych stronach ludzkiej natury. Tom czwarty to mix wszystkich tych motywów, przeciągający nas i bohaterów przez zrujnowany świat i zrujnowaną cywilizację.

Scenarzysta nie oferuje nam tu złożonej fabuły, mimo skupienia na ciemnych stronach ludzkiej natury nie bawi się też w pogłębianie portretu psychologicznego bohaterów i ich zmian. Widać, że fascynuje go najbardziej sama przemiana świata, dzięki czemu na stronach rodzi się coś na kształt komiksowego odpowiednika filmów Michaela Baya czy Rolanda Emericha. W odróżnieniu od niej jednak, jego wizja jest bardziej ponura i przekonywująca. Co prawda nie ma w niej ambicji do czegoś więcej, ale też nie ma kiczu rodem z kinowych hitów tych tandetnych przecież reżyserów. Jest za to dobra komiksowa sztuka?

? i znakomite ilustracje utrzymane w estetyce prac Hermanna Huppena, gdzie dość prosto, choć realistycznie ukazane postacie, wrzucone zostają do zdecydowanie stricte realistycznie uchwyconego, świata. Ogląda się to z wielką przyjemnością, dobrze i szybko także czyta. Zabawa jest bardzo udana, nie tylko w swoim gatunku i warta polecenia każdemu miłośnikowi tak post apo, jak i europejskich komiksów.

Dog eat dog
Every day
On our fellow man we prey
Dog eat dog
To get by
Hope you like my genocide
- The Offspring

Czy recenzja była pomocna?