SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Restauracja na końcu wszechświata Tom 1 (twarda)

Życie, wszechświat i cała reszta

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

Opis produktu:

KOLEJNE CZĘŚCI KULTOWEJ POWIEŚCI, KTÓRA ŁĄCZY WIZYJNĄ FANTASTYKĘ ZE ZWARIOWANYM BRYTYJSKIM HUMOREM

Kilka sekund przed zniszczeniem Ziemi w celu przygotowania terenu pod budowę drogi szybkiego ruchu Arthur Dent zostaje zabrany z Ziemi przez swojego przyjaciela Forda Prefecta, specjalistę od badań terenowych nowego wydania encyklopedii Autostopem przez Galaktykę, który ostatnie piętnaście lat spędził na Ziemi, udając bezrobotnego aktora.
Dynamiczna para zaczyna wspólną podróż w przestrzeni kosmicznej, wspomagana przez liczne cytaty z Autostopem (`Ręcznik jest chyba najprzydatniejszą rzeczą, jaką może mieć przy sobie międzygwiezdny autostopowicz`) oraz masę innych podróżników: Zaphoda Beeblebroxa - dwugłowego i trzyrękiego byłego hipisa i ostatnią osobę, która powinna zostać prezydentem Galaktyki; Trillian, dziewczynę Zaphoda; Marvina, paranoidalnego, błyskotliwego i chronicznie depresyjnego robota; Veeta Voojagiga, byłego studenta, którego obsesyjnie dręczyło, co stało się z wszystkimi długopisami, które kupował w ostatnich latach.
Kiedy zostaną rozwiązane wszystkie problemy dotyczące przestrzeni, czasu, materii oraz istoty życia, pozostanie pytanie: `Gdzie jest najlepsza kuchnia?` Restauracja na końcu wszechświata oferuje niepowtarzalne wrażenia gastronomiczne, zwłaszcza że nie ma co martwić się o dzień jutrzejszy...
Latanie to sztuka, a raczej sztuczka - tak twierdzi przewodnik Autostopem przez Galaktykę. Dowcip polega na tym, by nauczyć się rzucać na ziemię i nie trafić w nią. Z lotu ptaka wiele problemów i niebezpieczeństw wygląda całkiem inaczej - zwłaszcza życie, wszechświat i cała reszta...

`Nigdy nie czytaliście śmieszniejszego science fiction: Douglas Adams jest mistrzem inteligentnej satyry, ostrego jak drut kolczasty dowcipu i komediowego dialogu`.
- The Boston Globe
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Oprawa: twarda w obwolucie
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2017
Wymiary: 140x205
Ilość stron: 706
ISBN: 978-83-8116-116-9
Wprowadzono: 30.08.2017

RECENZJE - książki - Restauracja na końcu wszechświata Tom 1, Życie, wszechświat i cała reszta - Douglas Adams

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 14 ocen )
  • 5
    11
  • 4
    2
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Zebzyś

ilość recenzji:5

brak oceny 12-07-2018 17:08

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Książka w zasadzie jest kontynuacją Autostopem przez galaktykę - ale rozbraja humorem. Oczywiście trzeba podchodzić do niej z dystansem ale nadal warto, jeśli chcesz się pośmiać z zawiłych ale nota bene prostych rzeczy. :)

Czy recenzja była pomocna?

Zatracona w słowach

ilość recenzji:1

brak oceny 29-05-2018 00:50

Kilka minut przed zniszczeniem Ziemi w celu przygotowania terenu pod budowę międzygalaktycznej autostrady, Arthur Dent został zabrany z planety, a tym samym uratowany przez swojego najlepszego przyjaciele Forda Prefecta, specjalistę od badań terenowych nowego wydania encyklopedii Autostopem przez Galaktykę. Ford, który w rzeczywistości jest kosmitą, ostatnie kilkanaście lat spędził na Ziemi, udając bezrobotnego aktora. Razem wyruszają w kosmiczną podróż, przeżywają przygody oraz poznają szereg dziwnych i osobliwych postaci.

Czy znajdzie się jeszcze ktoś, kto nie słyszał o serii ?Autostopem przez Galaktykę? autorstwa Douglasa Adamsa? Sam autor nazwał ją trylogią w pięciu tomach, która z biegiem lat stała się już klasyką gatunku, a z którą każdy prawdziwy miłośnik science fiction powinien się zapoznać. Już jakiś czas temu miałam okazję sięgnąć po pierwszy tom, który nie tylko mnie oczarował, ale sprawił, że zapragnęłam dalej zagłębić się w tę historię. W końcu udało mi się sięgnąć po kontynuację, czyli drugi i trzeci tom, które zostały połączone przez wydawnictwo i wydane jako jedna książka.

Powracamy do bohaterów w momencie, w którym rozstaliśmy się z nimi w pierwszym tomie. Załoga statku kosmicznego Serce ze złota, w której skład wchodzą kosmici Zaphod Beeblebrox i Ford oraz Ziemianie, czyli Arthur i Trillian, a także robot Marvin, kieruje się do restauracji na końcu wszechświata, gdzie można zjeść przyzwoity posiłek. Oczywiście czeka ich wiele przygód i niebezpieczeństw, pojawią się odpowiedzi, ale również i kolejne pytania. Jak potoczą się dalej ich losy? Tego już powinniście dowiedzieć się sami, a zapewniam, że warto, ponieważ to prawdziwa jazda bez trzymanki.

Nie da się czytać tej książki bez uśmiechu na ustach i praskania śmiechem co kilka stron. To historia wypełniona po brzegi humorem, który jawi się nie tylko w zabawnych sytuacjach, ale i inteligentnych żartach. Fabuła, którą stworzył autor, nie jest ani głupia, ani banalna, a historia z pewnością nie należy również do rodzaju tych, które przeczytasz raz, by potem natychmiast o nich zapomnieć. To inteligentna satyra, nieco kontrowersyjna, ale przez to jeszcze bardziej interesująca. Sam Douglas Adams, co może nieco zadziwić, wielokrotnie wyśmiewa schematy gatunku, w którym sam tworzy, nie ukrywa niedoskonałości, a raczej je uwypukla.

Muszę przyznać, że kiedy dowiedziałam się, że ?Restauracja na końcu wszechświata? oraz ?Życie, wszechświat i cała reszta? zostaną połączone i wydane razem, nie byłam przekonana co do tego pomysłu i dopiero kiedy książka wpadła w moje ręce, dostrzegłam jego liczne zalety. Po pierwsze i chyba najważniejsze, nie musieliśmy czekać na trzeci tom i mogliśmy bez żadnych przerw czytać go zaraz po zakończeniu drugiego. Sprawa z ceną również prezentuje się o lepiej, gdyż za jedną książkę zapłacimy mniej niż gdybyśmy musieli kupować dwa tomy oddzielnie. Kolejna książka z serii podobnie jak ?Autostopem przez Galaktykę? może się również poszczycić pięknym wydaniem. Twarda oprawa z obwolutą, a także minimalistyczne ilustracje Janusza Kapusty z pewnością dodają jej uroku, a także cieszą oko.

?Restauracja na końcu wszechświata? oraz ?Życie, wszechświat i cała reszta? to dwa kolejne niesamowite tomy serii ?Autostopem przez Galaktykę?. Są one równie ciekawe i zabawne, co pierwszy tom, a może nawet i lepsze. To lekka, przyjemna i łatwa w odbiorze kontynuacja serii, która bawi i rozśmiesza, nie wymagając przy tym wiele od czytelnika. Mam nadzieję, że wydawnictwo wkrótce wyda dwa ostatnie tomy, a tymczasem osobom, które podobnie jak ja uwielbiają science fiction, gorąco polecam zapoznać się z tą serią, jeśli jeszcze nie mieliście takiej okazji. To nie tylko klasyk gatunku, ale także wciągająca historia, pełna niezwykłych bohaterów, kosmicznych przygód, dziwnych sytuacji i humoru.

Czy recenzja była pomocna?

Hrosskar

ilość recenzji:1

brak oceny 10-09-2017 16:22

Przed kilkoma miesiącami przeczytałem książkę Douglasa Adamsa - Autostopem przez galaktykę, która okazała się być bardzo nietuzinkową i niezwykłą powieścią, która w przemyślany i celowy sposób parodiuje science fiction, a przy tym bawi do łez zawartymi w niej żartami i zabawnymi sytuacjami. Nikogo nie zdziwi zatem, że z niecierpliwością wyczekiwałem kolejnych tomów cyklu.

Restauracja na końcu wszechświata. Życie, wszechświat i cała reszta to zbiorcze wydanie dwóch kolejnych tomów cyklu Autostopem przez galaktykę, który po wielu latach ponownie jest dostępny na polskim rynku. Książka kontynuuje przygody Ziemianina Artura, jego przyjaciela kosmity Forda, szalonego eks-prezydenta Zaphoda, Trillan oraz cierpiącego na depresję robota Marvina. Tym razem lecą do tytułowej restauracji na końcu wszechświata na pokładzie ukradzionego statku kosmicznego Serce ze Złota. Zanim jednak gdziekolwiek dolecą, muszą szybko wymyślić sposób jak uniknąć zniszczenia przez Vogonów, którzy właśnie przybyli zaatakować ich statek. Wydawałoby się, że najprostszym rozwiązaniem będzie zwyczajnie uciec, lecz komputer pokładowy jest zajęty robieniem herbaty dla Artura i statek nie może się ruszać nawet o milimetr...

O kolejnych dwóch tomach przygód Artura i jego przyjaciół można powiedzieć praktycznie to samo, co w przypadku pierwszego - to niezwykle nietuzinkowe, pełne absurdalnych zdarzeń przygody kilkorga niemniej barwnych bohaterów, których losy niejednokrotnie rozbawiły mnie do łez. Poznamy w nich więcej nieprawdopodobnych historii, technologii, czy niezwykłych planet i ich mieszkańców. Warto w tym miejscu wspomnieć chociażby o statku, którego opóźnienie wynosi tylko dziewięćset lat, a jego pasażerowie wciąż żyją, pole NTP, czyli Nie Twój Interes, albo o prywatce trwającej już cztery pokolenia. Jestem pod ogromnym wrażeniem wyobraźni Douglasa Adamsa, która stworzyła tak absurdalne technologie i przygody bohaterów, że stały się one wręcz kultowe. To wszystko autor doprawia ciętym humorem, niejednokrotnie obnażając wiele ludzkich słabości i przywar, przejaskrawiając je i pokazując w bardzo zabawny sposób. Zaś Artur, Zaphod, Marvin i reszta bohaterów z pierwszego tomu wciąż zaskakują, bawią i nie sposób ich nie polubić, czy nawet utożsamiać się z nimi.

Jednak w porównaniu do pierwszego tomu cyklu, w dwóch kolejnych częściach czegoś mi zabrakło. Jest dużo humoru, który bawi, śmiesznych technologii, czy ekscentrycznych kosmitów, lecz te elementy nie zapadają tak bardzo w pamięci, jak te z pierwszego tomu. Przyczyny tego faktu upatruję w tym, że Autostopem przez galaktykę ustawił poprzeczkę bardzo wysoko - wiele z żartów, czy technologii tam zaprezentowanych stało się już wręcz kultowych i trudno wymyślić coś równie zaskakującego i zabawnego. Nie oznacza to jednak, że Restauracja na końcu wszechświata, oraz Życie, wszechświat i cała reszta są złe - to dobre powieści, które potrafią rozbawić i zadziwić, ale zwyczajnie znajdują się poprzeczkę niżej od Autostopem przez galaktykę.

W przypadku pierwszego tomu, to w jaki sposób został on wydany, bardzo przypadł mi do gustu - twarda oprawa z obwolutą z prostymi, ale klimatycznymi ilustracjami stanowił klasę samą w sobie. Owszem, książka miała jak na mój gust nieco za duże marginesy oraz czcionkę, ale generalnie nie odczuwało się tego aż tak bardzo. W przypadku zbiorczego wydania drugiego i trzeciego tomu, te drobne detale spowodowały, że książka stała się ogromną i opasłą księgą, a przecież wcale taką nie jest. Przy około siedmiuset stronach, jej lektura nie zajmuje więcej niż przeczytanie podobnej książki, ale liczącej tylko dwieście, maksymalnie trzysta stron. Stosunkowo kilka prostych zabiegów, jak umieszczenie nazw poszczególnych rozdziałów nad tekstem, a na nie osobnych stronach, mogłoby skrócić to wydanie o co najmniej kilkadziesiąt stron, dzięki czemu nie odczuwałoby się tak tej nadmiernej objętości.

Restauracja na końcu wszechświata. Życie, wszechświat i cała reszta to kolejne dwie powieści kontynuujące niesamowite przygody Artura Denta i jego przyjaciół. Mamy dużo humoru, absurdalnych pomysłów i zwariowanych przygód, ale dla mnie wciąż najlepszy pozostaje tom pierwszy, czyli Autostopem przez galaktykę.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka!

hrosskar.blogspot.com

Czy recenzja była pomocna?