Repertuar Teatru Miejskiego w Krakowie 1913-1918 - Jan Michalik - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Repertuar Teatru Miejskiego w Krakowie 1913-1918

 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo WUJ
Oprawa miękka
Ilość stron 204
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność Ostatnie sztuki u dostawcy
  Ostatnie sztuki produktu u dostawcy.
  Spróbujemy go dla Ciebie sprowadzić.
  W przypadku braku tej pozycji, zamówienie zostanie zrealizowane bez niej.
 • Okazje na książki w promocji!

Repertuar Teatru Miejskiego w Krakowie 1913-1918 - opis produktu:

Praca dotyczy pięciu sezonów teatralnych, które przypadły na przełomowy i burzliwy pod każdym względem czas: w teatrze na placu św. Ducha następowali po sobie trzej ambitni dyrektorzy (Tadeusz Pawlikowski, Lucjan Rydel, Adam Grzymała-Siedlecki), wybuchły wojna światowa i kryzys ekonomiczny, które rzutowały na losy teatru, ważyły się losy zarówno sceny (jej modelu finansowo-administracyjnego), jak i państwa polskiego. Już sama specyfika wspomnianego okresu przemawia za tym, by baczniej przyjrzeć się życiu teatralnemu. Tym bardziej że Autor przyjął słuszną zasadę włączenia do wykazu repertuarowego, obok regularnych spektakli Teatru im. Juliusza Słowackiego, także innych artystycznych przedsięwzięć, którymi żył Kraków i którym gościny udzieliła scena. [...] Dzięki temu obraz życia teatralnego i kulturalnego miasta jest pełniejszy, bardziej wiarygodny, a przy tym niejednokrotnie zaskakujący.
Z recenzji wydawniczej dr hab. Doroty Jarząbek-Wasyl

Prof. dr hab. Jan Michalik - jeden z najwybitniejszych polskich badaczy teatru XIX i XX wieku, historyk scen krakowskich (w szczególności) i galicyjskich (w ogólności), badacz dramatu i sztuki aktorskiej, inscenizacji, wreszcie teatru jako instytucji. Zajmował się teatrem włościańskim w Galicji, a także teatrem amatorskim, teatrem żydowskim, kabaretem oraz muzyką w teatrze. Był nauczycielem i opiekunem wielu obecnych naukowców. Dokonania Profesora Seniora nie oznaczają bynajmniej, że Jan Michalik osiadł na laurach: jest wciąż czynny naukowo, nieustannie uzupełnia luki badawcze polskiej teatrologii - niniejsze opracowanie jest jednym z wielu na to dowodów.

Repertuar Teatru Miejskiego w Krakowie 1913-1918 - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Repertuar Teatru Miejskiego w Krakowie 1913-1918, od Jan Michalik. Repertuar Teatru Miejskiego w Krakowie 1913-1918 spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Jan Michalik. Nie będziesz żałował! Repertuar Teatru Miejskiego w Krakowie 1913-1918 i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Repertuar Teatru Miejskiego w Krakowie 1913-1918 pochodzi z wydawnictwa WUJ. Autorem książki jest Jan Michalik. Należy do gatunków: historia, książki o historii i geografii danego regionu, nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, teatr. Książka Repertuar Teatru Miejskiego w Krakowie 1913-1918 liczy 204 stron. Jej wymiary to 175x250. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  książki o historii i geografii danego regionu,  nauki humanistyczne,  kulturoznawstwo,  teatr
Wydawnictwo: WUJ
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 175x250
Ilość stron: 204
ISBN: 9788323345732
Wprowadzono: 08.06.2019

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Repertuar Teatru Miejskiego w Krakowie 1913-1918 - Jan Michalik

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: