Renesansowa nowoczesność w przypowieściach, czyli bajkach Biernata z Lublina (ok. 1465 - ok. 1529) - Halina Wiśniewska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Renesansowa nowoczesność w przypowieściach, czyli bajkach Biernata z Lublina (ok. 1465 - ok. 1529) (miękka)

książka

Renesansowa nowoczesność w przypowieściach, czyli bajkach Biernata z Lublina (ok. 1465 - ok. 1529) - opis produktu:

Monografia autorstwa Haliny Wiśniewskiej pt. "Renesansowa nowoczesność w przypowieściach, czyli bajkach Biernata z Lublina (ok. 1465 - ok. 1529) jest opracowaniem cennym i ważnym poznawczo, jeśli chodzi o język, literaturę i kulturę przełomu okresu staropolskiego i średniopolskiego, średniowiecza i odrodzenia. Jest to studium interdyscyplinarne, w sposób syntetyczny ukazujące problematykę zarysowaną w tytule, prekursorskie, jeśli chodzi o dobór tematu, nowoczesne pod względem zastosowanych metod i technik badawczych [...], zadziwia[jące] obfitością przytaczanego materiału. [Autorka] prezentuje [...] Biernata z Lublina jako człowieka epoki Jagiellonów, a zarazem jako człowieka już epoki renesansu, głosiciela nowych wartości i nowego (nieśredniowiecznego) światopoglądu, chociaż żyjącego i tworzącego na pograniczu staro- i średniopolszczyzny. Jest to [...] de facto pierwsza monografia twórczości tego tłumacza i pisarza, postaci, o której wspominały wszystkie podręczniki z zakresu historii literatury (od połowy XIX w.), ale która przez lat pięćset nie doczekała się monograficznego opracowania.
Z recenzji prof. dr. hab. Stanisława Dubisza

Książka Renesansowa nowoczesność w przypowieściach, czyli bajkach Biernata z Lublina (ok. 1465 - ok. 1529) pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Autorem książki jest Halina Wiśniewska. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, literaturoznawstwo. Książka Renesansowa nowoczesność w przypowieściach, czyli bajkach Biernata z Lublina (ok. 1465 - ok. 1529) liczy 214 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Renesansowa nowoczesność w przypowieściach, czyli bajkach Biernata z Lublina (ok. 1465 - ok. 1529)

4.3/5 ( 4 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.