Rekonstrukcjonistyczne koncepcje zmiany społecznej poprzez edukację - Hanna Zielińska-Kostyło - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Rekonstrukcjonistyczne koncepcje zmiany społecznej poprzez edukację

książka

Rekonstrukcjonistyczne koncepcje zmiany społecznej poprzez edukację - opis produktu:

Rekonstrukcjonizm otwiera nowy sposób myślenia o edukacji i w edukacji. Jest nowatorską koncepcją, która w ramach tradycyjnej dwudzielnej racjonalności myślenia o edukacji sytuuje się zdecydowanie po stronie zmiany i emancypacji, a nie adaptacji i dostosowania. Według rekonstrukcjonistów edukacja będąc zbyt obciążona transmisją i zbyt podatna na adaptację, traci z pola widzenia najbardziej palące problemy społeczne. Oryginalność rekonstrukcjonizmu nie polega jednak na tym, że stawia on przed edukacją zadanie emancypacji - wiele koncepcji pedagogicznych oczekiwało tego od edukacji, niektóre mówiły nawet o stwarzaniu nowego człowieka. W przypadku rekonstrukcjonizmu o wiele ważniejsza od tego ogólnego celu jest droga, która do niego prowadzi. Tu właśnie kryje się intelektualna siła i znaczenie tej filozofii edukacji. Theodore Brameld, najwybitniejszy przedstawiciel rekonstrukcjonizmu, powtarzał, że rekonstrukcja nie może niszczyć tego, co zastaje, że wszelka zmiana możliwa jest tylko pod tym warunkiem, że najpierw dogłębnie poznamy kulturę, którą chcemy zmieniać.

Książka Rekonstrukcjonistyczne koncepcje zmiany społecznej poprzez edukację pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Autorem książki jest Hanna Zielińska-Kostyło. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, inne. Książka Rekonstrukcjonistyczne koncepcje zmiany społecznej poprzez edukację liczy 377 stron. Jej wymiary to 160x230.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Rekonstrukcjonistyczne koncepcje zmiany społecznej poprzez edukację

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 6 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: