Regulamin urzędowania sądów powszechnych - Marcin Uliasz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Regulamin urzędowania sądów powszechnych (twarda)

Sądowe Komentarze Tematyczne

książka

Regulamin urzędowania sądów powszechnych, Sądowe Komentarze Tematyczne - opis produktu:

Kolejny tom w serii Sądowych Komentarzy Tematycznych, jest komentarzem do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z 23.12.2015 r. - Regulamin wewnętrznego urzędowania sądów powszechnych. Rozporządzenie to zostało wydane na podstawie art. 41 § 1 ustawy z 27.7.2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych, który upoważnia i zarazem obliguje Ministra Sprawiedliwości do unormowania wewnętrznej organizacji i porządku urzędowania sądów powszechnych, porządku czynności w sądach, porządku urzędowania organów sądów i wykonywania zadań przez sędziów pełniących funkcje kierownicze, toku czynności administracyjnych w sprawach należących do właściwości sądów, dopuszczalnych systemów i rozkładu czasu urzędowania oraz szczegółowych warunków udostępniania pomieszczeń dla uczestników postępowania, świadków i innych osób przebywających w sądach.

Niejednolitości materii objętej regulacją Regulaminu skłoniły Autorów komentarza do odstąpienia od znanej Czytelnikom formuły redagowania poszczególnych pozycji ukazujących się w serii Sądowych Komentarzy Tematycznych. Ten komentarz nie został zatem podzielony na części A i B, które by stanowiły - odpowiednio - syntetyczny komentarz do poszczególnych przepisów oraz opisowe, monograficzne rozwinięcie tez przedstawionych w części komentarzowej. Przepisy rozporządzenia zostały skomentowane w klasyczny sposób, bowiem w większości nie tworzą one zamkniętej systemowo całości, są natomiast - momentami chaotycznym - uzupełnieniem regulacji zawartej w ustawie normującej ustrój sądów powszechnych oraz procedury stosowane przez sądy.

Niezależnie od wszystkich mankamentów i wad tej regulacji, Regulamin wewnętrznego urzędowania sądów powszechnych jest aktem prawnym, do którego sędziowie sądów powszechnych i osoby pełniące funkcje administracyjne w sądach muszą sięgać w codziennej pracy. Bez wątpienia pozycja ta może być tez wykorzystywana przez adwokatów, radców prawnych, aplikantów wszystkich zawodów prawniczych i studentów, jak źródło wiedzy o praktyce sądowej.

Książka Regulamin urzędowania sądów powszechnych Sądowe Komentarze Tematyczne, pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Autorami książki są Marcin Uliasz, Wojciech Łukowski, Ewa Stryczyńska. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, inne. Książka Regulamin urzędowania sądów powszechnych liczy 812 stron. Jej wymiary to 135x220. Oprawa jest twarda. Regulamin urzędowania sądów powszechnych jest częścią serii Sądowe Komentarze Tematyczne.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki społeczne,  prawo,  inne
 • Wydawnictwo: C.H.Beck
 • Oprawa: twarda
 • Okładka: twarda
 • Wymiary: 135x220
 • Ilość stron: 812
 • ISBN: 978-83-255-9575-3
 • Wprowadzono: 19.05.2017

Marcin Uliasz, Wojciech Łukowski, Ewa Stryczyńska - przeczytaj też

Mikołaj Poleca

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Regulamin urzędowania sądów powszechnych, Sądowe Komentarze Tematyczne

4.2/5 ( 9 ocen )
  5
  6
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.