Reforma szkolnictwa wyższego w Polsce w debacie publicznej - Agnieszka Dziedziczak-Foltyn - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
odsłuchaj fragment przeczytaj fragment

Reforma szkolnictwa wyższego w Polsce w debacie publicznej (miękka)

Bilans dyskusji o uniwersytetach 1990-2015

książka

Reforma szkolnictwa wyższego w Polsce w debacie publicznej, Bilans dyskusji o uniwersytetach 1990-2015 - opis produktu:

Książka dotyczy procesu reformowania szkolnictwa wyższego w Polsce w latach 1990-2015 w kontekście toczonej na ten temat debaty publicznej. Scalenie socjologicznej analizy debaty publicznej inspirowanej analizami dyskursu publicznego oraz polityki publicznej (i procesami deliberacji) pozwala na wskazanie najważniejszych uwarunkowań reformy szkolnictwa: ideologicznych, instytucjonalnych oraz bezpośrednio związanych z prowadzeniem polityki publicznej. W wymiarze empirycznym autorka omawia trzy wymiary debaty poświęconej reformowaniu uniwersytetów: naukowy/akademicki (oparty na analizie treści tekstów naukowych), rządowy strategiczno-ustawodawczy (oparty na analizie treści dokumentów strategicznych i aktów prawnych), publicystyczny (oparty na analizie treści artykułów pochodzących z dzienników i tygodników). Takie kompleksowe podejście pozwala na wskazanie odmiennych funkcji każdego z wymiarów debaty publicznej. Wszystkie te analizy wieńczy ukazanie reformy szkolnictwa wyższego w dwóch kontekstach: merytorycznym (treść reformy) i formalnym (sztuka reformowania). Autorka stara się w ten sposób podkreślić, iż dla sukcesu reformy szkolnictwa wyższego konieczne jest sprzęgnięcie przedmiotowej koncepcji reform ze zdolnością decydentów do ich przygotowania (i ostatecznie implementowania).

Książka Reforma szkolnictwa wyższego w Polsce w debacie publicznej Bilans dyskusji o uniwersytetach 1990-2015, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Łódzki. Autorem książki jest Agnieszka Dziedziczak-Foltyn. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, dydaktyka, nauki społeczne, polityka. Książka Reforma szkolnictwa wyższego w Polsce w debacie publicznej liczy 292 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Reforma szkolnictwa wyższego w Polsce w debacie publicznej, Bilans dyskusji o uniwersytetach 1990-2015

4.7/5 ( 6 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.