Recepcja i oddziaływanie Marka Siemka w Europie - Ewa Nowak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Recepcja i oddziaływanie Marka Siemka w Europie (twarda)

  • Promocja
    image-promocja

książka

Recepcja i oddziaływanie Marka Siemka w Europie - opis produktu:

Tom zawiera teksty osiemnastu przedstawicieli filozofującej kontynentalnej Europy, wymownie świadczące, że koncepcje, które rozsławiły Profesora Siemka na świecie - zwłaszcza różnica epistemiczno-epistemologiczna i późnonowoczesne uspołecznienie - są obecnie bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Bez odwołania się do nich nie sposób odpowiedzieć, jakie formy działania przyjmuje współcześnie rozum - czy to w rzeczywistości, czy w filozofii.
- Jaka jest dzisiaj kondycja klasycznej filozofii niemieckiej od Kanta, przez Fichtego, Hegla, Schopenhauera, aż do Marksa - w czasach, gdy detranscendentalizacja myślenia tępi ostrze rozumu krytycznego, wypieranego przez rozum analityczny?
- Czy instytucjonalne ramy i tożsamość Zjednoczonej Europy są adekwatnym "urzeczywistnieniem" rozumu politycznego?
- Czy w poszukiwaniu pozaekonomicznych form uspołecznienia, intersubiektywności i deliberacji należy cofnąć się do Grecji?
- Co oznacza dzisiaj dystynkcja Wschód/Zachód?

Książka Recepcja i oddziaływanie Marka Siemka w Europie pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Warszawski. Autorem książki jest Ewa Nowak. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, filozofia. Książka Recepcja i oddziaływanie Marka Siemka w Europie liczy 462 stron. Jej wymiary to 148x210. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Recepcja i oddziaływanie Marka Siemka w Europie

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: