Rada rodziców po reformie edukacji - Grzegorz Całek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Rada rodziców po reformie edukacji (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Impuls
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 104
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Rada rodziców po reformie edukacji - opis produktu:

Wspieraniem rad rodziców zajmuję się już od ponad dziesięciu lat, odkąd w Instytucie Inicjatyw Pozarządowych wystartowaliśmy z programem Rodzice w szkole.
Przez ten czas przeprowadziliśmy wiele projektów skierowanych do rodziców, rad rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół i przedszkoli, a także urzędników samorządowych. Wzięło w nich udział kilka tysięcy osób z ponad 1200 placówek.
Działaliśmy różnymi metodami. Przede wszystkim prowadziliśmy szkolenia, warsztaty, seminaria, konferencje, krótsze i dłuższe (i kilkugodzinne, i kilkudniowe), dla różnych odbiorców. Wydawaliśmy publikacje, pisaliśmy artykuły do czasopism fachowych. No i oczywiście rozmawialiśmy, doradzaliśmy, pomagaliśmy, konsultowaliśmy. Tak jest do dziś nie ma tygodnia, a we wrześniu każdego roku nie ma dnia, abym nie otrzymał pytań (przez e-mail, media społecznościowe czy telefonicznie) dotyczących różnych aspektów funkcjonowania rad rodziców. Znaczna część pytań się powtarza, ale co i raz otrzymuję nowe takie, które, mimo dziesięcioletniego doświadczenia, potrafią mnie zaskoczyć.
Zastanawiałem się więc, jak to możliwe, czy setki szkoleń i idące już w tysiące nakłady poradników przełożą się kiedyś na znaczącą zmianę w wiedzy rodziców? Ale odpowiedź przyszła szybko jako oczywista i w zasadzie nie była zachęcająca: działania edukacyjne wśród rodziców nie mają końca. Z nimi jest trochę tak jak z całą otoczką wokół narodzin dziecka, ślubów czy pogrzebów z tą różnicą, że te trzy to przede wszystkim niezły biznes dla tysięcy firm, a we wspieraniu rad rodziców musi wystarczyć przede wszystkim poczucie misji czy satysfakcja
Efektem setek szkoleń, konferencji, konsultacji, spotkań itd. była od początku lista pytań, która systematycznie się wydłużała i wciąż się wydłuża. Na każde pytanie zawsze starałem się i staram rzetelnie odpowiadać. Cierpliwie, a nawet z pewnym zafascynowaniem czy radością, że pojawiają się kolejne roczniki rodziców zaangażowanych w życie przedszkola lub szkoły, którzy chcą zrozumieć, jak działa rada rodziców, i pragną uczynić szkołę swojego dziecka jak najlepszą. Takich ludzi warto wspierać!
Niniejszy poradnik jest więc zbiorem odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Kiedy na początku było ich kilkanaście, nie sądziłem, że zbierze się więcej niż 30. Gdy jednak przekroczyłem liczbę 50 pytań, zrozumiałem, że to nie koniec.

Książka Rada rodziców po reformie edukacji pochodzi z wydawnictwa Impuls. Autorem książki jest Grzegorz Całek. Należy do gatunków: poradniki, praca, biznes, Rodzina i dzieci. Książka Rada rodziców po reformie edukacji liczy 104 stron. Jej wymiary to 160x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Rada rodziców po reformie edukacji

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Anna

29-04-2019 18:51

Do przeczytania poradnika dla rodziców, którego jest autorem Pan Grzegorz Całek pt. Rada rodziców po reformie edukacji sięgnęłam z największą przyjemnością, gdyż głównym tematem jest poruszane zagadnienie dotyczące uczniów oraz roli Rady Rodziców od, których pewnych decyzji zależy życie szkolne ucznia.

Po głębszym zapoznaniu się z zagadnieniami zamieszczonymi na temat Rady rodziców po reformie w poradniku mogę jedynie stwierdzić, że wiedza ta uległa zmianie, gdyż w praktyce życie szkoły w środku prezentuje się inaczej.

Uczniowie nie znają problemów z życia szkoły, a znają je jedynie z komentarzy oraz uwag kolegów i koleżanek, którzy czasem przekręcą przedstawioną sytuację z innej perspektywy. Tajemnicę życia szkolnego znają jedynie rodzice współpracujący w Radzie Rodziców.

Wyrażam wielki szacunek w stronę autora poradnika dla rodziców, który podjął się to próby wyzwania napisania poradnika, wydanie II zmienione, ale zawarł w nim od strony praktycznej, jak i teoretycznej ogrom wiedzy zawodowej opartej na doświadczeniu, z którym ma do czynienia na co dzień poprzez uczestnictwo w seminariach, wykładach i tak jak wspomniał na samym wstępie, że życie szkoły jest nieprzewidywalne.

Zgadzam się z nim, gdyż nie wiemy co nas na poszczególnych szczeblach w dobie współczesnej edukacji, która stawia zarówno uczniów, rodziców, jak i nauczycieli pod wieloma pytaniami, ale czy odpowiedź będzie, właściwa tego nikt nie wie nawet sam autor, który służy praktycznie rodzicom oczekującym pomocy i wsparcia do prawidłowego rozwoju współczesnej edukacji.

Poradnik szkolny dla rodziców zawiera 81 trafnie skonstruowanych pytań i odpowiedzi oraz stanowi prawdziwy przykład, że autor lubi podejmować szkolne i społeczne ryzyko, że można przedstawić własną wizję, jaka ma wyglądać po zmianie i prezentować się rola Rady Rodziców.

Mogę ocenić odpowiedzi autora, że zrobiły na mnie pozytywne wrażenie z punktu widzenia mojego zawodowego, gdyż model szkolnictwa się zmienia, a obecnie widoczne jest, lekkie zagubienie wśród rodziców w świetle jak wpłynie nowa reforma na współczesne nauczanie uczniów i ich prawa.

W doskonały sposób autor dobrał słownictwo, własne przemyślenia oraz bibliografię, z której miałam okazję osobiście skorzystać.

Przykład. Śliwerski Bogusław.

Polecam przeczytać ten poradnik dla rodziców szczególnie rodzicom, nauczycielom, dyrektorom placówek szkolnych, szkolno- wychowawczych.

Czy recenzja była pomocna?