Queenie Matka chrzestna Harlemu - Elizabeth Colomba - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Queenie Matka chrzestna Harlemu (twarda)

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Non Stop Comics
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 168
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Queenie Matka chrzestna Harlemu - opis produktu:

Oparta na faktach historia Stephanie Saint-Clair - pokojówki z Martyniki, która wyrosła na trzęsącą Harlemem królową mafii i zaciekłą bojowniczkę o prawa afro-amerykańskiej społeczności.

Queenie Matka chrzestna Harlemu - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Queenie Matka chrzestna Harlemu, od Elizabeth Colomba, Aurelie Levy. Queenie Matka chrzestna Harlemu spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Elizabeth Colomba, Aurelie Levy. Nie będziesz żałował! Queenie Matka chrzestna Harlemu i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Queenie Matka chrzestna Harlemu - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Queenie Matka chrzestna Harlemu, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Queenie Matka chrzestna Harlemu - Elizabeth Colomba, Aurelie Levy to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Queenie Matka chrzestna Harlemu nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Queenie Matka chrzestna Harlemu, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Elizabeth Colomba, Aurelie Levy i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka Queenie Matka chrzestna Harlemu pochodzi z wydawnictwa Non Stop Comics. Autorami książki są Elizabeth Colomba, Aurelie Levy. Należy do gatunków: komiks, dla dorosłych, graphic novel, obyczajowy. Książka Queenie Matka chrzestna Harlemu liczy 168 stron. Jej wymiary to 215x275. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: komiks,  dla dorosłych,  graphic novel,  obyczajowy
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 215x275
Ilość stron: 168
ISBN: 9788382302752
Wprowadzono: 25.05.2022

RECENZJE - książki - Queenie Matka chrzestna Harlemu - Elizabeth Colomba, Aurelie Levy

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 2 oceny )
 • 5
  0
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

[email protected]

ilość recenzji:1654

7-06-2022 06:18

MIĘDZY WALKĄ O WARTOŚCI A BANDYTYZMEM

Ten komiks wygląda po części, jakby narysował go Paul Pope. Może nie widać tego w rozplanowaniu planszy, układzie kadrów czy tłach, ale już w twarzach odbija się to bardzo mocno. Te oczy, te usta? Nie jest to jednak komiks, jaki zrobiłby Pope. Bynajmniej. To biograficzno-sensacyjna opowieść, a nie szalona, dzika i dziwaczna historia, jaką on by zrobił. Co nie znaczy, że mniej warta poznania.

Poznajcie Stephanie Saint-Clair. Była pochodząc z Martyniki pokojówką, stała się królową mafii, przed którą drżał cały Harlem. A jednocześnie także walczyła o prawa Afroamerykanów. Przekonajcie się, co robiła i jak zdobyła swoją władzę. I do czego to doprowadziło.

Żeby dać się porwać tej opowieści, trzeba być miłośnikiem takich klimatów. Mafia, gangsterzy i tym podobne elementy. Owszem, historia ta oparta jest na faktach i, również owszem, skupia się na tematyce walki o prawa Afroamerykanów, ale jednak to historia mocno gangsterska, osadzona w konkretnych realiach historycznych i trzeba mimo wszystko lubić te klimaty i motywy, żeby polubić też ten komiks. I o tym warto pamiętać.

Warto też z tym komiksem polemizować, zastanawiać się, pytać. Bo czy ktoś, kto trzęsie Harlemem, kto prowadzi organizacją przestępczą, która bynajmniej grzeczna nie jest, może być w ogóle nazywany bojownikiem o czyjekolwiek prawa? Gdzie przebiega granica między walką o wartości, a byciem zwyczajnym bandytą, kiedy używa się tych samych metod? Pamiętam jak czytałem komiks o feministkach i jak podkładały ładunki wybuchowe by manifestować swoje poglądy i zastanawiałem się co tak naprawdę różni je od Teda ?Unabombera? Kaczynskiego, który też tworzył bomby by nieść swój manifest. I podobne refleksje miałem czytając ?Queenie?.

Nie polubiłem bohaterki. Nie polubiłem świata, w jakim żyła i środowiska, w którym się obracała. Za to polubiłem wykonanie tej historii. Nieźle napisanej, za to bardzo przyjemnie zilustrowanej. Ukazującej ciekawą, może odpychającą, ale jednocześnie intrygującą rzeczywistość i ludzi, ożywionych tu na planszach, choćby tylko jako wizje autorek, a niekoniecznie oni sami. Nie przeczę, że chciałbym w tym komiksie większej dawki nieoczywistości, szerszego kontekstu i większej siły wymowy, rzecz fabularnie mogłaby być lepsza, graficznie mieć więcej oryginalności, ale tak czy inaczej jest to historia całkiem udana i warta poznania.

Pod warunkiem, że takie klimaty i opowieści trafiają w Wasz gust. Bo ?Queenie? to jednak powieść graficzna gatunkowa, skierowana stricte do konkretnego odbiorcy. Ja jestem tak gdzieś pomiędzy grupą docelową, a czytelnikami, do których rzecz absolutnie nie trafi, ale nie żałuję sięgnięcia po ten album.

Czy recenzja była pomocna?