Pył / Hugh Howey 29,95 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Pył (miękka)

Trylogia SILOS Tom 3

książka

 • Wydawnictwo Papierowy księżyc
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 500
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Pył, Trylogia SILOS Tom 3 - opis produktu:

Światowy bestseller!

Znakomite zakończenie trylogii dla fanów `Marsjanina`.


Pył to znakomite zwieńczenie trylogii Silos, która stała się jednym z największych bestsellerów książkowych ostatnich lat na rynku amerykańskim.

Trylogia Silos to niezwykły sukces wydawniczy, który zamienił nieznanego autora, publikującego na własny rachunek w światową gwiazdę literatury science-fiction ze szczytów list bestsellerów New York Timesa.

Po wielkim sukcesie Silosu prawa do sfilmowania tej niezwykłej powieści zakupił Ridley Scott, reżyser takich klasyków jak `Obcy` czy `Łowca androidów`.

Pył to fascynujące zakończenie opowieści o świecie silosów i walce ludzkości o o swoją przyszłość.


***


KAŻDY POCZĄTEK MA SWÓJ KONIEC

Powstanie dobiegło końca. Mieszkańcy silosu 18 uczą się żyć w nowej rzeczywistości.

Niektórzy akceptują zmiany, inni obawiają się nieznanego.

Nikt z nich nie ma kontroli nad własnym losem.

Silosowi wciąż zagrażają ludzie dążący do jego zniszczenia, a Jules wie, że musi ich powstrzymać.

Bitwa o silos została wygrana.

Wojna o ludzkość dopiero się rozpoczyna.

*

Wybrane rekomendacje dla pierwszego tomu trylogii Silos:


Hugh Howey Silosem stworzył nowy klasyk literatury science-fiction! Porywająca fabuła i pełna detali proza wciągnie cię momentalnie i sprawi, że poczujesz się jakbyś sam znajdował się z bohaterami w głębi silosu. Tylko w przeciwieństwie do nich nie musisz się spieszyć, aby go opuścić.
Ernest Cline, autor bestselleru Player One


Silos jest znakomity... Najlepsza science-fiction, jaką czytałem w ostatnich latach.
Douglas Preston, autor bestsellerów


Trzymające w napięciu, zmuszające do myślenia i zapadające w pamięć... Jedno z arcydzieł dystopii na równi z Rokiem 1984 czy Nowym wspaniałym światem.
Daily Express

inne wydania :

 • -24%
SILOS Trylogia SILOS tom 1 (miękka)

H. Howey

37,83 zł 49.78
 • -36%
Silos Trylogia Silos Tom 1 (miękka)

H. Howey

31,86 zł 49.77
 • -31%
ZMIANA Trylogia SILOS tom 2 (miękka)

H. Howey

34,35 zł 49.77
 • -36%
Zmiana Trylogia SILOS Tom 2 (miękka)

H. Howey

31,86 zł 49.77
S
Szczegóły

Hugh Howey - przeczytaj też

 • -24%
SILOS Trylogia SILOS tom 1

H. Howey

37,83 zł 49.78
 • -36%
Silos Trylogia Silos Tom 1

H. Howey

31,86 zł 49.77
 • -31%
ZMIANA Trylogia SILOS tom 2

H. Howey

34,35 zł 49.77
 • -36%
Zmiana Trylogia SILOS Tom 2

H. Howey

31,86 zł 49.77

Zobacz również

 • -25%
Flota Alfa Rebel Fleet, tom 3

B. Larson

29,85 zł 39.81
 • -25%
Iris Mcblack Kryształowe serce Tom 1

M. Bergel

28,35 zł 37.80
 • -25%
 • -25%
Na Warcie

D. Lipiński

34,38 zł 45.83
 • RRecenzje
 • Książka
 • Pył, Trylogia SILOS Tom 3
Średnia ocena:
4.2
  8
  0
  0
  0
  2
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


brak oceny
 • 13-01-2018
 • 10:47

Pomimo że powstanie w silosie osiemnastym dobiegło końca, to ludzie wciąż czują niepokój i boją się o własny los. Wszystko przez plan Juliette, która pragnie przebić się do silosu siedemnastego i uratować przyjaciół, których tam zostawiła. Jednak tym działaniem zwraca na siebie coraz większą uwagę, a Donald z coraz większą trudnością kryje przez innymi skutki jej działań. Czy Juliette uda się poprowadzić osoby, które kocha, ku wolności? Czy może jej silos czeka taki sam los, jak tych wielu innych, które na zawsze zgasły?

W pierwszym tomie obserwowaliśmy głównie historię Juliette - jak zostaje szeryfem, a następnie zostaje wysłana na czyszczenie, które wcale nie kończy się jej śmiercią, co doprowadza do wybuchu powstania w silosie osiemnastym. W drugim zaś mieliśmy okazję poznać zdecydowanie więcej szczegółów na temat przyczyn zatrucia Ziemi, wybudowania silosów oraz funkcjonowania silosu pierwszego, kontrolującego pozostałe czterdzieści dziewięć. Natomiast Pył łączy fabułę obu tych książek w jedną spójną całość, domykając poszczególne wątki, a wcześniej z pozoru nieistotne dla fabuły wydarzenia nabierają nowego znaczenia.

Pył został zdominowany przez dwójkę bohaterów, których mieliśmy wcześniej okazje całkiem dobrze poznać. Julliete od pierwszych stron bardzo dużo analizuje, obmyśla kolejne plany, aby tylko odciąć swój silos spod kontroli, żeby nikt nie mógł zagrozić jej przyjaciołom oraz rodzinie. Jest uparta i najchętniej sama wykonałaby całą pracę, lecz jednocześnie, jako burmistrz, musi łagodzić spory i sprawiać wrażenie, że wszystko będzie dobrze, na co nie ma najzupełniej ochoty, a tym bardziej czasu. Zdecydowanie innym bohaterem jest Daniel. Bardzo dużo rozmyśla, wraca myślami do dawnych czasów, a przede wszystkim za wszelką cenę stara się odkryć prawdę o świecie w jakim się znalazł. Nie ustaje również w wysiłkach, aby jak najdłużej nikt nie zaczął się interesować silosem osiemnastym, a jednocześnie dzięki rozmowom z Lukasem poznaje kolejne tajemnice dotyczące silosów. Choć są to bardzo różne postacie, to łączy je jedno - chcą ocalić bliskie im osoby, nawet kosztem własnego życia.

W tak zamkniętej przestrzeni jak silosy, po ujawnieniu tak wielu informacji, zwyczajnie trudno czymś zaskoczyć czytelnika. Niemniej jednak Howey potrafi utrzymać w napięciu, nawet jeśli mniej więcej domyślamy się co nastąpi. Jeśli chodzi o zakończenie, to nie było ono dla mnie zaskoczeniem i mniej więcej czegoś podobnego się spodziewałem, a autor po drodze zdradzał kilka faktów na ten temat. Całościowo trylogia jest całkiem interesującym głosem w literaturze postapokaliptycznej i zdecydowanie dużym plusem są tutaj dorośli bohaterowie, a nie nastolatkowie. Ponadto, autor stawia przed czytelnikiem liczne pytanie, m.in o to czy człowiek posiadający nieograniczoną władzę i pieniądze może decydować o losie całego świata, czy można zabić jednostkę i uratować całe społeczeństwo i wiele innych. Choć próżno tutaj szukać świeżych i całkiem nowych motywów, to autor świetnie wykorzystuje te znane i charakterystyczne dla gatunku i tworzy całkiem interesująca całość.

Pył świetnie łączy ze sobą fabułę Silosu oraz Zmiany i jest całkiem interesującym zwieńczeniem postapokaliptycznej trylogii Howeya. Książka zmusza do refleksji i zastanowienia się dokąd zmierza nasz świat, bowiem technologia, która została użyta w książce do zniszczenia świata niedługo przestanie być tylko w sferze science-fiction.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Papierowy Księżyc!

hrosskar.blogspot.com

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -25%
Meandry losu Tom 5: Non Omnis Moriar

Niwen

33,60 zł 44.80
 • -37%
Dom na wyspie

D. Milli

25,05 zł 39.77
Zapowiedź - 11.9.2019
 • -35%
Sto dni wdzięczności

A. Niemczynow
25,85 zł 39.77
Zapowiedź - 19.9.2019

 • -40%
Nie pozwól mu odejść

T. Kieres

23,89 zł 39.81
Zapowiedź - 19.9.2019
 • -25%
Kim byłbym bez ciebie?

G. Musso

11,20 zł 14.94

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 23.28 zł

  Poezja z zapomnianych światow o prostym życiu i prostych czynnościach, w których może tkwić filozoficzna głębia. Prowincja jako wszechświat, poeta jako wypalacz wikliny, czytelnik jako mały kotek z kłębkiem wełny.

 • 36.81 zł
  17.67 zł

  W XXIV wieku Ziemia umiera. W przestrzeń kosmiczną zostaje wystrzelony Yggdrasil, statek pokoleniowy, który ma zapewnić przetrwanie gatunkowi ludzkiemu. Ponad siedemset lat później para nieśmiertelnych istot, technologicznie podrasowanych Ziemian, wraca na błękitną planetę. Od powodzenia ich misji...

 • 31.39 zł
  26.68 zł

  Czas wyrównuje wszystko do zera W XXIV wieku Ziemia umiera. W przestrzeń kosmiczną zostaje wystrzelony Yggdrasil, statek pokoleniowy, który ma zapewnić przetrwanie gatunkowi ludzkiemu. Ponad siedemset lat później para nieśmiertelnych istot, technologicznie podrasowanych Ziemian, wraca na błękitną...

 • Czwarty zbiorek wierszy zamieszkałego na stałe w Polsce poety irackiego, którego twórczość cieszy się uznaniem zarówno polskich miłośników poezji, jak i krytyków literackich.

 • "Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty" to opowieść o kraju, gdzie wieje tramontana, szatański wiatr z opowiadania Márqueza, gdzie ludzie dla zabawy podpalają styropianowe figury większe od domów, a w święta obrzucają się cukierkami, błotem, zdechłymi szczurami i rzepą. To relacja z miejsc,...

 • "Droga z miasta, do Skogstadu, starego majątku ziemskiego rodziny Atlungów, w którym ponad lesistem wybrzeżem rzeki, przecinającej grunta, znajdowało się wiele znacznych fabryk, w zwykłych okolicznościach, nie trwała dłużej, niż dwie godziny, przy dobrej sannie jednak, zaledwie godzinę. Szosa...