SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Psychologia relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Helion
Oprawa twarda
Liczba stron 304

Opis produktu:

Wszystko, co dobre i złe w człowieku, bierze się z najwcześniejszego etapu życia życia w rodzinie.
To właśnie ona daje mentalny, emocjonalny, relacyjny i moralny kręgosłup, z którym młoda osoba rusza w świat. Jeśli ten ekwipunek okaże się słabej jakości, prawdopodobieństwo bycia szczęśliwym i odnoszącym sukcesy dorosłym znacznie spada. Nieuleczone rany rodziców przechodzą na nieświadome dzieci, które bez odpowiednich wzorców nie radzą sobie w życiu tak, jakby mogły. Aż 40% polskich małżeństw się rozwodzi, często bez dojrzałości i klasy. Niektóre rodzinne spory ciągną się latami. Problemy z domu przenosimy na pracę, przez co cierpimy, chorujemy, a nawet tracimy poczucie sensu życia i nadzieję na przyszłość.
Dlaczego tak się dzieje? Bo nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Używamy słów jedynie do wymiany uwag i informacji albo do ranienia innych. Tymczasem umiejętnie przeprowadzony dialog to potężny sprzymierzeniec w budowaniu świadomych związków z osobami, które są dla nas najważniejsze. Ten dialog jest oparty na sprawdzonej naukowo, psychologicznej wiedzy, podanej w przystępny sposób. I dlatego właśnie powstała ta książka spisano w niej w jednym miejscu reguły tworzenia świadomych związków. Pomoże Ci ona uniknąć wielu konfliktów z bliskimi i uleczyć niedziałające relacje. Być może ochroni przed niepotrzebnym rozstaniem. Bez dwóch zdań ułatwi komunikację z bliskimi, usprawni emocje między Wami, powie dokładnie, jak i co robić w sytuacjach rodzinnych. To piękna książka z fascynującą, potrzebną do życia wiedzą.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Nauki humanistyczne,  Psychologia,  książki dla przyszłych rodziców,  książki o emocjach,  poradniki,  Rodzina i dzieci
Wydawnictwo: Helion
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 125x195
Liczba stron: 304
ISBN: 9788328379565
Wprowadzono: 12.03.2021

RECENZJE - książki - Psychologia relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami - Mateusz Grzesiak

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 8 ocen )
  • 5
    7
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kto czyta - nie pyta

ilość recenzji:350

brak oceny 28-03-2016 20:35

Zastanawialiście się kiedyś, skąd się biorą kłótnie i nieporozumienia? Dlaczego nieustannie sprzeczacie się z partnerem i nie możecie się dogadać? Na te wszystkie pytania i wiele innych odpowiada Mateusz Grzesiak, ucząc nas poprawnej komunikacji - nie tylko w związkach, ale również z rodziną czy dziećmi.

Psychologia relacji powinna być moim zdaniem jednym ze szkolnych przedmiotów. To przerażające, jak bardzo nie umiemy ze sobą rozmawiać i jak często wzajemnie się ranimy, chociaż mamy jak najlepsze intencje. Autor uświadamia nam istnienie wielu mechanizmów, które sterują naszym zachowaniem, tłumaczy jak rozmawiać, uczy szacunku do drugiego człowieka i przede wszystkim wyjaśnia jak żyć w zgodzie z samym sobą. Trudno jest mi napisać o tej książce więcej, jednak mogę Wam zagwarantować, że po tej lekturze zrozumiecie swoje błędy i zaczniecie inaczej rozmawiać.

Psychologia relacji przyda się nie tylko osobą będącym w związkach, ale również rodzicom, którzy chcą dawać dzieciom dobry przykład i uczyć je prawidłowej komunikacji. Słowa mają wielką moc i duży wpływ na dzieci i ich rozwój.

W książce zabrakło mi trochę większej przejrzystości. Chociaż jest ona podzielona na rozdziały i podrozdziały, lepiej czytałoby mi się, gdby najistotniejsze słowa i zagadnienia były podkreślone. Wtedy również łatwiej wraca się do fragmentu, który nas najbardziej interesuje.

Tej książki nie można przeczytać w jeden wieczór. Nad nią trzeba spokojnie usiąść, przemyśleć pewne rzeczy, dać do przeczytania partnerowi czy rodzicom, porobić ćwiczenia, przeanalizować siebie i swoją rodzinę.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?