Psychologia. Podejścia oraz koncepcje - Carol Tavris - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Psychologia. Podejścia oraz koncepcje

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Zysk I S-Ka
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 504
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

Psychologia. Podejścia oraz koncepcje - opis produktu:

Podstawowym pytaniem jakie stawiają autorki jest: Co na temat psychologii powienien wiedzieć wykształcony człowiek? Materiał został ułożony według pięciu głównych podejść: biologicznego, poznawczego, teorii uczenia się, społeczno - kulturowego oraz psychoanalitycznego. Ukazują, jak badacze postrzegają świat w ramach każdego z tych podejść. Omówienie każdego podejścia autorki kończą oceną, która wskazuje co wniosło ono do naszego rozumienia zachowń, jak można je wykorzystać w polityce społecznej, w jaki sposób przyczynia się do leczenia zaburzeń psychicznych oraz jakie zagadnienia polityczne i społeczne są z nim związane.

Książka Psychologia. Podejścia oraz koncepcje pochodzi z wydawnictwa Zysk I S-Ka. Autorami książki są Carol Tavris, Carole Wade. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia. Książka Psychologia. Podejścia oraz koncepcje liczy 504 stron. Jej wymiary to 215x280.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Psychologia. Podejścia oraz koncepcje

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.9/5 ( 8 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

maja

ilość recenzji:109

brak oceny 18-08-2007 19:20

Psychologia. Takie proste słowo. Każda osoba, choć troszkę interesująca się tą dziedziną wiedzy z pewnością wie, iż wyraz ten zbudowany jest z dwóch z łacińskich słów: psyche - dusza i logos - czyli nauka. Nauka o duszy... Hmm... Ciężko się nie zgodzić z faktem, iż musi to być niezwykle zajmujące zajęcie! Współcześnie wiele osób interesuje się interakcjami zachodzącymi między ludźmi, ich sposobem myślenia, przezywania emocji. Młodzi ludzie decydują się nawet na poszerzanie swej wiedzy kontynuując naukę psychologii na uniwersytetach wielu prestiżowych uczelni. Czy zdają sobie jednak sprawę czego będą się uczyć i czego ta dziedzina wiedzy od nich wymaga? Psychologia oczywiście umożliwia nam nieco "łatwiejsze" odbieranie świata, jednak dzieje się to dopiero wówczas, gdy przestaniemy uogólniać. Człowiek jest zupełnie nieświadomy, jak wiele czynników wpływa na jego postawę życiową. Kontekst kulturowy, społeczny, funkcjonowanie jego mózgu, chemia organizmu - wszystko to ma zasadnicze oddziaływanie. Ktoś mógłby pomyśleć: "Szereg ładnie poukładanych wyrażeń, ale co to w istocie oznacza?". Bardzo uproszczając można by udzielić następującej odpowiedzi: jest to indywidualne odbieranie każdej osoby, którą poznamy w życiu. Jak to czynić? Jakie czynniki wpływające na kształtowanie osobowości? Co powinniśmy brać pod uwagę, aby nasze wypowiedzi nie raniły innych? Na takie i podobne pytanie można znaleźć odpowiedź w książce "Psychologia. Podejścia oraz koncepcje".
Wszystkich serdecznie zachęcam do przeczytania tej książki. Wzbogaca ona życie człowieka w wiele bardzo trafnych uwag, które podwyższają poziom człowieczeństwa w nas samych. Do tego przestajemy traktować psychologię jako naukę, która łatwo się chwalić (...ileż to znam osób, które tak ładnie potrafią mi mówić i mówić o koncepcjach psychologów...), ale o źródło informacji, które uczy nas słuchać!

Czy recenzja była pomocna?