SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda (twarda)

Tom 1

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

Opis produktu:

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knuje, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Wezwie na pomoc dżina, wynajmie porywaczy, postara się rozwścieczyć groźnego sułtana Pulmankara, ruszy przeciw Mongołom, popłynie na wyspę olbrzymów - a wszystko po to, żeby spełnić swoje marzenie o władzy absolutnej. Czy w końcu uda mu się osiągnąć cel?
Przygody wielkiego wezyra Iznoguda to pierwszy tom przygód słynnego bohatera, którego postać wymyślili dwaj legendarni francuscy autorzy: scenarzysta Rene Goscinny (Asterix, Lucky Luke, książki o Mikołajku) i rysownik Jean Tabary (Corinne et Jeannot). Na podstawie cyklu komiksowego o wielkim wezyrze nakręcono serial animowany i film fabularny.

Więcej książek z serii Wezyra Iznoguda
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Egmont
Kategoria: komiks,  humorystyczny
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2019
Wymiary: 216x285
Ilość stron: 192
ISBN: 9788328135918
Wprowadzono: 16.06.2019

Rene Goscinny, Jean Tabary - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Przygody wielkiego wezyra Iznoguda, Tom 1 - Rene Goscinny, Jean Tabary

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2408

4-11-2021 11:11

Moim zdaniem do listy autorów należy dopisać pana Marka Puszczewicza. Z tak wspaniałym i kreatywnym tłumaczeniem już dawno nie miałam do czynienia. O ile duet Francuzów świetnie się bawił żonglując kalamburami, to nasz przekład to prawdziwy majstersztyk. Nawet Kukiz wystąpił.
Niektóre scenki z tych komiksów przypominały mi te znane z przygód Asteriksa i Obeliksa. Nie jestem w stanie stwierdzić, które są kopią. Za to bardzo cenię żarty, które pojawiają na stronach tego tomu, ich różnorodność i finezję słowną. Wręcz zrobiłam sobie przerwę w lekturze, by cieszyć się nią chwilę dłużej. Pomysłowość wezyra, chwytającego każdą nadarzającą się okazję, by zająć miejsce kalifa budzi szacunek. Nawet pomimo tego, że domyślamy się smutnego końca. Autorzy wyśmiewają wszystko, nie wyłączając samych siebie i aktualnej sytuacji we Francji.  Podchodziłam do tego komiksu z dużym sceptycyzmem i bardzo się cieszę, że mnie tak pozytywnie zaskoczył. 
Szczerze polecam.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Robert

ilość recenzji:1

brak oceny 27-07-2019 12:53

Iznogud, a dokładnie jego przygody jako wielkiego wezyra zaczęły ukazywać się w 1962 roku w pewnym magazynie, a po tym ? gdy komiks odniósł pewien sukces ? zaczęto wydawać niezależne tomy. Najpierw Tabary z Goscinnym, a po ich smierci syn Tabary?ego, który do dzisiaj pisze scenariusze dla innych twórców. Komiks ten doczekał się serialu animowanego, oraz filmu. Jako ciekawostkę można dodać, że były plany stworzenia filmu, w którym główną role zagrałby sam Louis de Funes, jednak niestety nigdy nie doszło do realizacji. A wracając do komiksu ? nakładem wydawnictwa Egmont Polska ? ukazał się pierwszy zbiorczy tom przygód Iznoguda ?Przygody wielkiego wezyra Iznoguda?

O tej opowieści możemy dowiedzieć się że:
Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knuje, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Wezwie na pomoc dżina, wynajmie porywaczy, postara się rozwścieczyć groźnego sułtana Pulmankara, ruszy przeciw Mongołom, popłynie na wyspę olbrzymów ? a wszystko po to, żeby spełnić swoje marzenie o władzy absolutnej. Czy w końcu uda mu się osiągnąć cel?

Cudowna opowieść ukazująca nam w krzywym zwierciadle świat znany nam z opowieści tysiąca i jednej nocy. Wezyr dwoi się i troi aby obalić dobrodusznego kalifa. Jednak w każdej opowieści jego intrygi kończą się tak samo ? wszystko obraca się przeciw niemu. Już samo nazwisko tego podłego człowieka sugeruje nam,że mamy do czynienia z kimś ?niedobrym?. Wspaniały świat w którym latające dywany i dżiny są na porządku dziennym. Wszystko to okraszone potężną dawką dobrego humoru. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, a serię polecam wszystkim.

Czy recenzja była pomocna?

Michał

ilość recenzji:1979

brak oceny 24-06-2019 06:49

IZWERYGUD

Lata 50. i 60. XX wieku to był znakomity czas dla René Goscinnego. W życiu prywatnym był to okres zmian, bo autor wziął wówczas ślub i urodziło mu się dziecko, ale jeszcze więcej działo się w życiu artystycznym. To wtedy zaczął tworzyć przygody Lucky Luke?a, napisał ?Umpa-pę? czy ?Asteriksa? i dał światu ?Mikołajka?. I to właśnie z tego okresu pochodzi także ?Iznogud?, seria która po latach wraca na polski rynek. A ponieważ jest to kawał świetnego komiksu, mam nadzieję, że na dłużej zagości w naszym kraju.

Jak zostać kalifem w miejsce kalifa? To pytanie nieustannie zadaje sobie żądny władzy wezyr Iznogud, któremu nie wystarcza rola głównego zausznika władcy Bagdadu, Haruna Arachida. Najchętniej sam zająłby jego fotel, problem w tym, że przywódca, mimo iż łatwowierny i spokojny, nie zamierza ustępować. Dlatego też Iznogud na każdym właściwie kroku stara się znaleźć sposób by zrealizować swoje plany. By tego dokonać, nie cofnie się przed niczym, problem w tym, że jego pomysły na zastąpienie kalifa są równie złożone i szalone, co? nieudane. Czy wezyr w końcu spełni swoje marzenie? I co wyniknie z kolejnych jego działań?

?Iznogud? na polskim rynku zadebiutował ponad dwie dekady temu, w krótkich formach publikowanych na łamach magazynu ?Świat komiksu?. Po dwóch latach nadszedł czas by ukazał się a rynku pierwszy z pełnoprawnych albumów, ale niestety po publikacji szóstego z nich, seria została przerwana. I tak oto od 2002 roku fani ?Iznoguda? i twórczości Goscinnego musieli obejść się smakiem. Aż do teraz, bo oto na księgarskie półki trafił pierwszy zbiorczy tom cyklu. Co w nim znajdziecie? Cztery otwierające serię albumy. Trzy z nich (2-4) ukazały się już wcześniej, ale teraz wszystko otrzymujemy po kolei i co ważne w końcu możemy przeczytać debiutancki tom.

To jednak najmniej istotna z rzeczy, choć oczywiście samo wydanie robi duże wrażenie i prezentuje się znakomicie. Ważniejsza staje się jakość wykonania, a ta stoi na naprawdę rewelacyjnym poziomie. ?Iznogud? to specyficzna, ale typowa dla Goscinnego seria, pełnymi garściami czerpiąca z najróżniejszych źródeł. Kawał doskonałej satyry, gdzie opowieści dla dzieci zyskują głębię, którą w pełni zrozumieją i docenią dopiero dorośli. Pozostaje przy tym ciekawa, pełna akcji, przygód i humoru dobranego tak, by można się nim było zachwycać nawet bez zagłębiania się w jego drugą warstwę.

Czytając ?Iznoguda? trudno nie odnieść wrażenia, że to opowieść wyglądająca tak, jak wyglądałyby ?Opowieści tysiąca i jednej nocy?, gdyby były filmem z Louisem de Fun?sem. De Fun?s to zresztą idealny odtwórca roli Iznoguda, szkoda, że dawno nie ma go już wśród nas. Jest za to ta świetna seria, w której Goscinny wspina się na wyżyny swojego talentu, w tyle zostawiając takie dokonania, jak choćby ?Lucky Luke?. Świetnie przy tym zilustrowana przez Jeana Tabaryego, zachwyca na każdym kroku. Dlatego polecam gorąco, bo ?Iznogud? w rzeczywistości izwerywerygood.

Czy recenzja była pomocna?