Przewlekłość postępowania w sprawach cywilnych - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Przewlekłość postępowania w sprawach cywilnych (twarda)

książka

Przewlekłość postępowania w sprawach cywilnych - opis produktu:

Książka w sposób kompleksowy przedstawia problematykę zarówno przewlekłości postępowania w sprawach cywilnych, jak i przewidzianego przez polskiego ustawodawcę środka prawnego mającego służyć jej zwalczaniu. Wartość opracowania wyznacza nie tylko obszerne omówienie przepisów ustawy, znajdujące się w teoretycznej części rozważań, lecz także ukazanie wieloaspektowości zagadnienia oraz praktycznych aspektów z nim związanych.

W publikacji przedstawiono kwestie dotyczące m.in.:
- postępowania ze skargi oraz orzeczenia mogące w tym postępowaniu zapaść,
- odpowiedzialności odszkodowawczej Skarbu Państwa wynikającej z przewlekle prowadzonego postępowania,
- czynności podejmowanych przez sąd, mogących doprowadzić do przewlekłości postępowania, a także zachowania uczestników mogące się do przewlekłości przyczynić,
- unormowań mających na celu przeciwdziałanie przewlekłości, przy uwzględnieniu odrębności postępowań w poszczególnych sprawach.
W opracowaniu zawarto omówienie orzecznictwa sądów powszechnych, Sądu Najwyższego, sądów administracyjnych oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, w tym m.in. wydanego przeciwko Polsce w dniu 7 lipca 2015 r. wyroku pilotażowego.

Książka Przewlekłość postępowania w sprawach cywilnych pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, cywilne. Książka Przewlekłość postępowania w sprawach cywilnych liczy 208 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Przewlekłość postępowania w sprawach cywilnych

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 9 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  0
 • 3
  2
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: