Przestrzeń edukacyjna - Agnieszka Pawlak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment odsłuchaj fragment

Przestrzeń edukacyjna (miękka)

dylematy, doświadczenia i oczekiwania społeczne

książka

Przestrzeń edukacyjna, dylematy, doświadczenia i oczekiwania społeczne - opis produktu:

Jakość pracy szkoły zależy od jakości pracy zatrudnionych w niej nauczycieli - ta oczywista myśl stała się myślą przewodnią publikacji `Przestrzeń edukacyjna - dylematy, doświadczenia i oczekiwania społeczne`.

Materiały zawarte w książce zostały podzielone na trzy części wynikające z logicznego podziału poruszanych w nich zagadnień. W części pierwszej - `W poszukiwaniu wzorów pracy pedagogicznej` w opisie zawodu nauczycielskiego oparto się na refleksjach, jakich dostarczył analizowany materiał historyczny. Zgromadzenie wiedzy na temat tego, co było cenne w praktyce i teorii minionych lat, jest często wskazaniem możliwych rozwiązań dla obecnych problemów edukacyjnych. A dla rozważań nad osobą nauczyciela doświadczenia polskiej myśli pedeutologicznej zawsze pozostają cenne. W części drugiej - `Nauczyciel wobec wyzwań zmieniającej się rzeczywistości` zawarte są materiały, które pokazują, jak szeroka skala zagadnień mieści się w pojęciu `zawód nauczycielski`, jak wiele kwestii jest w stanie umknąć w trakcie codziennej pracy szkolnej. Poruszane w tej części problemy poszerzają naszą wiedzę na temat możliwości wynikających z przekrojowego spojrzenia na ten zawód. Trzecia część - `Współdziałanie i opór w relacjach nauczyciel - uczeń prezentuje natomiast możliwe przyczyny kolizji w relacjach między najważniejszymi podmiotami procesu edukacyjnego. Zawiera też wybrane problemy, na jakie może się natknąć pedagog w swej codziennej pracy wychowawczej. Wszystkie przedstawione w tej części teksty są również dowodem na to, jak ważnym wzorcem w procesie wychowania jest osoba nauczyciela.

Książka Przestrzeń edukacyjna dylematy, doświadczenia i oczekiwania społeczne, pochodzi z wydawnictwa Impuls. Autorami książki są Agnieszka Pawlak, Mirosław Kowalski, Anita Famuła-Jurczak. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, inne. Książka Przestrzeń edukacyjna liczy 222 stron. Jej wymiary to 160x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Przestrzeń edukacyjna, dylematy, doświadczenia i oczekiwania społeczne

4.3/5 ( 6 ocen )
  5
  5
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.