Przesłanki dopuszczalności wykonywania jurysdykcji przez Międzynarodowy Trybunał Karny - Karolina Wierczyńska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Przesłanki dopuszczalności wykonywania jurysdykcji przez Międzynarodowy Trybunał Karny (twarda)

Studium międzynarodowoprawne

książka

Przesłanki dopuszczalności wykonywania jurysdykcji przez Międzynarodowy Trybunał Karny, Studium międzynarodowoprawne - opis produktu:

Prezentowana monografia dotyczy przesłanek dopuszczalności wykonywania jurysdykcji przez Międzynarodowy Trybunał Karny, czyli określonych w obowiązujących przepisach warunków, od których uzależniona jest możliwość prowadzenia sprawy przed tym Trybunałem.
Szczegółowej analizie poddano przesłanki wymienione w art. 17 Statutu MTK:
- brak działania państwa,
- brak woli,
- niezdolność do prowadzenia postępowania,
- wystarczającą wagę sprawy oraz
- zakaz ne bis in idem.
Opracowanie wypełnia lukę w polskim piśmiennictwie oraz weryfikuje tezy postawione przez autorów zagranicznych. W żadnej z pozycji literatury zagranicznej czy polskiej nie przedstawiono pełnego standardu zachowania państwa w odniesieniu do postępowań przed MTK. W tym zakresie niniejsza monografia stanowi wkład do dyskusji nad międzynarodowym prawem karnym.

dr Karolina Wierczyńska - adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, sekretarz redakcji periodyku Polish Yearbook of International Law. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół szeroko pojmowanego międzynarodowego prawa karnego, a także praw człowieka i odpowiedzialności międzynarodowej państwa i jednostki.

Książka Przesłanki dopuszczalności wykonywania jurysdykcji przez Międzynarodowy Trybunał Karny Studium międzynarodowoprawne, pochodzi z wydawnictwa SCHOLAR. Autorem książki jest Karolina Wierczyńska. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, inne. Książka Przesłanki dopuszczalności wykonywania jurysdykcji przez Międzynarodowy Trybunał Karny liczy 330 stron. Jej wymiary to 175x245. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki społeczne,  prawo,  inne
 • Wydawnictwo: SCHOLAR
 • Oprawa: twarda
 • Okładka: twarda
 • Wymiary: 175x245
 • Ilość stron: 330
 • ISBN: 978-83-7383-814-7
 • Wprowadzono: 12.01.2017

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Przesłanki dopuszczalności wykonywania jurysdykcji przez Międzynarodowy Trybunał Karny, Studium międzynarodowoprawne

4.4/5 ( 8 ocen )
  5
  6
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.