Przekształcenie prawa wieczystego użytkowania. Komentarz. - Hanna Witczak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Przekształcenie prawa wieczystego użytkowania. Komentarz.

książka

 • Wydawnictwo Difin
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 196
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Przekształcenie prawa wieczystego użytkowania. Komentarz. - opis produktu:

"Instytucja przekształcenia wieczystego użytkowania w prawo własności jest regulowana w dwóch krótkich ustawach. Pierwsza, z września 1997 r., obowiązuje na terytorium RP, druga, epizodyczna, znajduje zastosowanie w ograniczonym zakresie do wybranej grupy wieczystych użytkowników na obszarze Ziem Odzyskanych i Wolnego Miasta Gdańska. Zarówno jedna, jak i druga ustawa są ograniczone czasowo. Ustawy o przekształceniu wieczystego użytkowania w prawo własności nie powodują likwidacji nawet w dłuższej perspektywie czasowej wieczystego użytkowania, lecz umożliwiają przekształcenie tego prawa w prawo własności wybranej grupie wieczystych użytkowników. Możliwości tej nie mają wieczyści użytkownicy będący osobami prawnymi. Mogą oni natomiast, podobnie jak wieczyści użytkownicy będący osobami fizycznymi, wykupić prawo wieczystego użytkowania po cenach wolnorynkowych na zasadach określonych w ustawie z 1997 r. o gospodarce nieruchomościami.Niniejszy komentarz winien spełnić oczekiwania potencjalnych odbiorców (praktyków, sędziów, adwokatów, a także studentów, głównie zaś wieczystych użytkowników, którzy nie podjęli jeszcze decyzji odnośnie przekształcenia prawa wieczystego użytkowania w prawo własności).Kluczowe hasła Ustawa o przekształceniu prawa wieczystego przysługującego osobom fizycznym w prawo własności komentarz (zakres zastosowania, podmioty uprawnione do przekształcenia, właściwość organów orzekających o przekształceniu, decyzja odmowna w przedmiocie przekształcenia, warunki finansowe przekształcenia, przekształcenie nieodpłatne) Ustawa o nabywaniu przez użytkowników wieczystych prawa własności komentarz (zakres podmiotowy ustawy, warunki finansowe przekształcenia, ograniczenia czasowe przy realizacji roszczenia)"

Książka Przekształcenie prawa wieczystego użytkowania. Komentarz. pochodzi z wydawnictwa Difin. Autorami książki są Hanna Witczak, Henryk Cioch. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, cywilne, handlowe i gospodarcze. Książka Przekształcenie prawa wieczystego użytkowania. Komentarz. liczy 196 stron. Jej wymiary to 157x228.
S
Szczegóły

Hanna Witczak, Henryk Cioch - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Przekształcenie prawa wieczystego użytkowania. Komentarz.

4.3/5 ( 4 oceny )
  5
  3
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.