PRZEKAZ UMYSŁU. NAUCZANIE MISTRZA ZEN HUANG PO - Po Huang - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

PRZEKAZ UMYSŁU. NAUCZANIE MISTRZA ZEN HUANG PO

książka

PRZEKAZ UMYSŁU. NAUCZANIE MISTRZA ZEN HUANG PO - opis produktu:

Umysł Buddy jest tym, co widzisz przed sobą - jeśli zaczniesz o tym myśleć, od razu popełniasz błąd. Jest jak bezkresna pustka, której nie można zgłębić ani zmierzyć. Tylko taki Umysł jest buddą - nie ma żadnej innej różnicy między buddą a czującymi istotami oprócz tej, że czujące istoty są przywiązane do form i dlatego wiecznie poszukują stanu buddy".

Przekaz Umysłu jest zapisem jasnych, przenikliwych i niezwykle mocnych nauk jednej z najbardziej wpływowych postaci w historii Zen. Huang Po żył w okresie dynastii Tang (618-907 n.e.) obfitującej w wielkich i niezwykłych mistrzów. To oni właśnie dali początek szkołom, których tradycja kontynuowana jest do dziś. Prezentowana tu książka należy do najstarszych tekstów żródłowych i jest prawdziwą perłą w literaturze Zen. Nauki w niej zawarte, dalekie od akademickich dysput, mają formę krótkich i esencjonalnych mów oraz dialogów z uczniami. Ich celem jest bezpośrednie usunięcie przeszkód na drodze duchowej praktyki, tak aby oczyszczony dzięki medytacji umysł mógł otworzyć się na własną absolutną naturę. Od wieków adepci przebudzenia, początkujący i zaawansowani, nieprzerwanie czerpali inspirację z tego dzieła, powszechnie uznawanego za absolutną klasykę Zen. Powierzając je teraz uwadze polskiego Czytelnika, mamy nadzieję, że ujrzy w niej jak w lustrze choćby zarys tego, co Zen nazywa prawdziwym obliczem.

Przekład angielski: John Blofeld. Przekład polski: Bon Gak
Książka ręcznie szyta

Książka PRZEKAZ UMYSŁU. NAUCZANIE MISTRZA ZEN HUANG PO pochodzi z wydawnictwa Miska Ryżu. Autorem książki jest Po Huang. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia, religie i mitologie, religie, buddyzm. Książka PRZEKAZ UMYSŁU. NAUCZANIE MISTRZA ZEN HUANG PO liczy 123 stron. Jej wymiary to 190x260. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - PRZEKAZ UMYSŁU. NAUCZANIE MISTRZA ZEN HUANG PO

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 3 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: