Przedwojenny Wrocław i Dolny Śląsk - Rafał i Dorota Eysymontt - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Przedwojenny Wrocław i Dolny Śląsk (twarda)

Najpiękniejsze fotografie

książka

 • Wydawnictwo RM
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 112
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Przedwojenny Wrocław i Dolny Śląsk, Najpiękniejsze fotografie - opis produktu:

Nostalgia ma na Dolnym Śląsku inny niż gdzie indziej wymiar - jest chęcią poznania przeszłości, w której nie ma wspólnych przodków dla dawnych i współczesnych mieszkańców, powodowana jest też silnym pragnieniem zachowania ciągłości kulturowej. Dla obecnych mieszkańców kraina ta pozostaje nadal niepoznana do końca, a jej historia, wielka i mała, jest ciągle przedmiotem zainteresowania. Dlatego tak ciekawe dla współczesnych są wszystkie ślady przeszłości - krajobrazy, budowle, ludzie uchwyceni na zdjęciach podczas codziennej pracy.
Fotografie z okresu międzywojennego pozwalają na ożywienie tych miejsc i lepsze zrozumienie krainy, w której żyją współcześni Dolnoślązacy.

Książka Przedwojenny Wrocław i Dolny Śląsk Najpiękniejsze fotografie, pochodzi z wydawnictwa RM. Autorem książki jest Rafał i Dorota Eysymontt. Należy do gatunków: albumy, architektura, miasta świata, historia. Książka Przedwojenny Wrocław i Dolny Śląsk liczy 112 stron. Jej wymiary to 210x260. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Przedwojenny Wrocław i Dolny Śląsk, Najpiękniejsze fotografie

4.4/5 ( 5 ocen )
  5
  4
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Agata

 • 14-12-2016
 • 13:37

Dolny Śląsk to w wielu wymiarach terra incognita dla jego współczesnych mieszkańców. Dawni mieszkańcy odeszli i zabrali swoje historie ze sobą. Nas one jednak wciąż intrygują, bo przecież ślad po tym minionym świecie pozostał - w domach, które ktoś kiedyś z miłością budował, w drzewach, które ktoś kiedyś z miłością sadził... Przez dziesiątki lat starano się zatrzeć ślady, wymazać z naszej świadomości fakt, że pomiędzy czasami Piastów a współczesnością, toczyło się tu życie, ktoś tę ziemię kochał, dbał o nią, rozwijał. Dziś nasza ciekawość nie jest niczym nagannym. A stare fotografie to najlepszy sposób, by ją zaspokoić, by zbliżyć się do tamtych czasów, spróbować objąć je wyobraźnią. Staranny wybór fotografii w książce "Przedwojenny Wrocław i Dolny Śląsk. Najpiękniejsze fotografie" pozwala nam ujrzeć na nowo miejsca dobrze nam znane, często mijane, ale także takie, których już, niesety, nie ma. Dla mnie najpiękniejsze, najbardziej wzruszające są zdjęcia, na których widać dawnych mieszkańców przy codziennych zajęciach, czy w ważnych dla nich chwilach. Książka jest pięknie, starannie wydana. Dzięki temu to doskonały pomysł na inspirujący prezent dla osób w każdym wieku, również dla samego siebie! :-) To książka, do której można wracać i zawsze znaleźć nowe, fascynujące wątki. Ważna również dla dawnych mieszkańców i ich potomków - pokazuje, że ich krajobrazy i historie nadal są dla kogoś istotne. Chcemy je poznać, szanujemy pamięć o ludziach, którzy tu byli przed nami. Gorąco polecam!

Czy recenzja była pomocna?